Jose Belda Mira (Guerola – Valencia Terra I Mar) prowadzi po dwóch etapach wyścigu Ciclista International a Mallorca (2.2 UCI). Bardzo dobrze w wyścigu radzi sobie Michał Białobłocki (Motorpoint), który jak na razie jest 6.

Hiszpańską etapówkę zainaugurował 7. kilometrowy prolog w S’Arenal de Llucmajor. Najlepszy czas wykręcił Hiszpan Jose Belda Mira, który z dystansem uporał się w 8 minut i 21 sekund. Drugi ze stratą 7 sekund był Ian Bibby (Motorpoint), trzeci na mecie Stefan Schafer (LKT Team Brandenburg) stracił do zwycięzcy 15. sekund. Białobłocki ze stratą 17. sekund był 5.

Dziś zawodnicy do pokonania mieli królewski docinek z podjazdami pod Col de Soller oraz Puigmajor, w sumie do pokonania było 140 km. W górach najlepszy okazał się Iker Camaño Ortuzar (Endura Racing). Były kolarz Euskaltel-Euskadi oraz Saunier Duval po finiszu z kilkuosobowej grupki pokonał byłego kolarza Lampre, Tadeja Valjaveca (Manisaspor Cycling Team) oraz Frederika Wilmanna (Joker Merida). 28-letni Polak był 9. ze stratą 1 minuty i 6 sekund.

W generalce Jose Belda Mira ma 15 sekund nad Camano. Trzeci Wilmann ma 25 sekund do prowadzącego Hiszpana. Marcin Białobłocki jest 6. ze stratą minuty i 13 sekund do lidera.

Do końca wyścigu pozostają jeszcze 2. etapy.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments