Daniele Bennati (Leopard Trek) odniósł swoje trzecie zwycięstwo w sezonie, wygrywając 5. ostatni etap wyścigu. Doświadczony Włoch pokonał 21-letniego Nacera Bouhanni (FDJ) oraz Stéphane`a Bonsergent (Bretagne – Schuller). W klasyfikacji generalnej triumfował Anthony Roux (FDJ).

Zaraz po starcie zaatakował duet ze wschodu czyli Rein Taarämae (Cofidis) z Estonii  oraz litewski neopro, Raimundas Navardauskas (Garmin-Cervélo). Dwójka dzielnie radziła sobie na trasie ostatniego etapu Circuit de la Sarthe-Pays de la Loire z Abbaye de l’Epau do Bonnetable o długości 166.7km, jednak małe różnice w generalce spowodowały że Biel Kadri (Ag2r La Mondiale) oraz David Millar (Garmin-Cervelo) mieli chrapkę by powalczyć na premiach lotnych o bonifikaty, a także by zabrać żółtą koszulkę Anthony`emu Roux.

Obu Panom się to nie udało, a losy etapu rozstrzygnęły się po finiszu z dużego peletonu. Najlepszy okazał się Bennati, dla którego to już 3. etapowy triumf w tegorocznej edycji francuskiej etapówki. Drugi był młody neopro, Nacer Bouhanni. Trzeci był 34-letni Bonsergent.

W generalce końcowy triumf utrzymał Roux, który o 5 sekund pokonał Kadriego oraz o 9 sekund Millara.