Anthony Roux postanowił zaangażować się w ochronę środowiska. Francuz postanowił sprawić, by pobocza dróg, po których jeździ były odrobinę bardziej estetyczne.

Zawodnik, który już za kilka miesięcy rozpocznie swój 16. sezon w barwach Groupama-FDJ, od jakiegoś czasu zabiera na co lżejsze treningi plecak. Oczywiście nie po to, by wyciągnąć z niego kocyk i odpocząć na pobliskiej łące. Mistrz Francji z 2018 roku wykorzystuje swój sprzęt do oczyszczania poboczy. Wszystko zaczęło się kilka miesięcy temu.

Przez kilka dni z rzędu widziałem w jednym miejscu tę samą butelkę po piwie. Przejeżdżałem obok niej raz, później drugi, trzeci, czwarty. Niby po jakimś czasie mózg powinien się do tego przyzwyczaić, ale mnie ona coraz bardziej drażniła. Za każdym razem instynktownie sprawdzałem, czy nadal tam jest. A chwilę później myślałem: „No nie, naprawdę?! Dlaczego ona ciągle tutaj jest?!”. W pewnym momencie znalazłem genialny sposób na pozbycie się tej butelki – po prostu podniosłem ją i wyrzuciłem do śmieci.

I tak to się zaczęło. Gdy następnego dnia przejeżdżałem obok tego miejsca, cieszyłem się, że ta nieszczęsna butelka nie działa mi już na nerwy. A potem pomyślałem, żeby od czasu do czasu zabierać na treningi plecak i skupić się na tym, by pozbyć się jak największej ilości śmieci. Zresztą, udało mi się tym zarazić swojego syna, który teraz robi to samo, gdy wychodzimy razem na spacery. Widok synka dumnego ze swojego tatusia jeszcze bardziej mnie zmotywował

– mówił w wywiadzie, który pojawił się niedawno na stronie internetowej Groupama-FDJ.

Sam Roux również zaraził się chęcią oczyszczania środowiska od swojego ojca, którego pasją było nurkowanie. Mały Anthony wiele razy widział, jak jego rodzic wraca na ląd ze śmieciami zebranymi na dnie morza, sam natomiast zbierał znajdujące się na plaży odpadki.

Mimo tych działań, w wodach całego świata wciąż jest mnóstwo różnego rodzaju zanieczyszczeń – w końcu dwie osoby nie są w stanie uprzątnąć całego świata. I z tego powodu Roux postanowił zaangażować w sprawę innych. Założył konto twitterowe i zachęca ludzi do tego, by poszli za jego przykładem:

Cel jest bardzo prosty – stwórzcie sobie trasę, nieważne czy będziecie pokonywać ją rowerem, czy pieszo, i uczyńcie ją tak czystą, jak to tylko możliwe. Czy potraficie sobie wyobrazić liczbę ścieżek i czystych dróg, gdyby wszyscy na świecie zadbali o swój krótki odcinek?

 

 

guest
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze
Inline Feedbacks
View all comments
Haron
Haron

pięć dni ciężkiej pracy umysłowej nie poszło na marne – szacun za IQ