fot. Astana

Premier Tech już na pewno zostaje w kolarskim peletonie. Kanadyjska firma została sponsorem nowego zespołu – Premier Tech U-23 Cycling Project.

Firma technologiczna od 2017 roku wspierała worldtourową Astanę, a w 2021 została nawet jej sponsorem tytularnym. Jednak wraz z końcem roku obie strony kończą współpracę. Bardzo możliwe, że w przyszłym sezonie logo Premier Tech mimo wszystko wciąż będzie widoczne na koszulkach kolarzy ekipy z najwyższej dywizji, ponieważ wciąż toczą się rozmowy na temat porozumienia z Israel Start-Up Nation.

Jednak niezależnie od finału tych rozmów, kanadyjska firma zostaje przy kolarstwie. Postanowiła zaangażować się w stworzenie grupy dla orlików, która jeździć będzie w trzeciej dywizji. Co ciekawe jedną z ważnych postaci w nowym projekcie będzie Hugo Houle – zawodnik, który w 2018 roku dołączył do Astany, a po zakończeniu obecnego sezonu przenosi się do Israel Start-Up Nation.

W kanadyjskim systemie szkoleniowym mieliśmy pustkę. Jak młody zawodnik, nawet dysponujący wysokimi umiejętnościami, mógł przebić się w Europie? Nie było żadnej struktury, która by to umożliwiała. No ale jeśli masz do dyspozycji takiego partnera jak Premier Tech, który nie boi się długoterminowych projektów, jesteś w stanie dokonać czegoś, co w innym wypadku byłoby niemożliwe

– mówi Houle.

Biorąc pod uwagę jego obecność, a także prawdopodobną współpracę Premier Tech z Israel Start-Up Nation, można przypuszczać, że już niedługo Kanadyjczykom będzie łatwiej o przenosiny do poważnego kolarskiego świata. Tym bardziej, że baza ekipy będzie mieściła się we francuskim Breuil-le-Sec.

Na początku roku będą przygotowywali się tam do sezonu, by w marcu i kwietniu wystartować w kilku imprezach należących do młodzieżowego Pucharu Narodów. Później wrócą do Kanady na mistrzostwa kraju i Tour of Beauce, by pod koniec sezonu wrócić do Europy i startować w kolejnych dużych wyścigach. Zobaczymy czy któryś z młodych zawodników spisze się na tyle dobrze, by pokazać się większym zespołom i dołączyć do takich kolarzy jak Houle, Boivin czy Woods.

Skład Premier Tech u23 Cycling Project na sezon 2022:

Dylan Bibic (Kanada)
Florian Carpentier (Francja)
Charles-Étienne Chrétien (Kanada)
Guillaume Dauschy (Francja)
Julien Matisse (Kanada)
Francis Juneau (Kanada)
Carson Miles (Kanada)
Robin Plamondon (Kanada)
Nicolas Rivard (Kanada)
Riley Sheehan (USA)

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments