fot. Freddy Guerin / directvelo.com

Zwycięstwem Anthony’ego Roux (Groupama – FDJ) zakończył się pierwszy etap Tour du Limousin. Francuz został też pierwszym liderem wyścigu.

Pierwszy odcinek francuskiej etapówki nie należał do najłatwiejszych. W końcówce zawodnicy mieli bowiem do pokonania kilka nieprzyjemnych hopek, a do mety prowadził lekki podjazd, podobny do tego w Bielsko-Białej, znanego nam z tegorocznego Tour de Pologne.

Już na samym początku etapu od peletonu oderwała się trzyosobowa grupka w składzie Anthony Perez (Cofidis), Pierrig Quemeneur (Direct Energie) oraz Angel Madrazo (Delko Marseille). Mocne trio zdołało zbudować sobie całkiem sporą, kilkuminutową przewagę, lecz peleton wydawał się wszystko kontrolować.

I tak też było. Po spokojnym etapie, uciekinierzy zostali doścignięci na ostatnich 10 kilometrach, a w peletonie rozpoczęła się walka. Już na podjeździe poprzedzającym finałową wspinaczkę na atak zdecydował się m.in. Lilian Calmejane (Direct Energie), lecz ostatecznie wszystko rozegrało się na ostatnich dwóch kilometrach.

Tam działo się za to bardzo wiele. We wcześniejszej fazie podjazdu atakowali młodsi zawodnicy, tacy jak Benoit Cosnefroy (AG2R) czy Elie Gesbert (Fortuneo – Samsic). Ostatecznie jednak do głosu doszli szybcy i doświadczeni kolarze. Najlepszy z nich był Anthony Roux (Groupama – FDJ), który przejął też koszulkę lidera. Podium uzupełnili Francesco Gavazzi (Androni – Sidermec) oraz Jeroen Meijers (Rompoot).

Wyniki:
1 12 10003223919 ROUX Anthony Groupama – Fdj FRA 04h24’46”
2 21 10003200475 GAVAZZI Francesco Androni Giocattoli – Sidermec ITA 04h24’46”
3 123 10007179903 * MEIJERS Jeroen Roompot – Nederlandse Loterij NED 04h24’46”
4 113 10010085859 * BAGIOLI Nicola Nippo – Vini Fantini – Europa O ITA 04h24’46”
5 81 10008895183 CALMEJANE Lilian Direct Energie FRA 04h24’46”
6 72 10009646733 LEVEAU Jeremy Delko Marseille Provence Ktm FRA 04h24’46”
7 33 10003206741 KREDER Michel Aqua Blue Sport NED 04h24’46”
8 62 10006144831 EDET Nicolas Cofidis, Solutions Credits FRA 04h24’46”
9 93 10006737238 PRADES REVERTER Eduard Euskadi Basque Country – Muri ESP 04h24’46”
10 141 10006895064 COQUARD Bryan Vital Concept Cycling Club FRA 04h24’46”
11 91 10025143592 * BARTHE Cyril Euskadi Basque Country – Muri FRA 04h24’46”
12 2 10007952263 * COSNEFROY Benoit Ag2r La Mondiale FRA 04h24’46”
13 6 10006045508 GENIEZ Alexandre Ag2r La Mondiale FRA 04h24’46”
14 111 10005397224 CANOLA Marco Nippo – Vini Fantini – Europa O ITA 04h24’46”
15 185 10011550458 MAURELET Flavien St Michel – Auber 93 FRA 04h24’46”
16 82 10006642864 CORNU Jeremy Direct Energie FRA 04h24’46”
17 122 10007950546 * BUDDING Martijn Roompot – Nederlandse Loterij NED 04h24’53” 07”
18 105 10003270904 ROVNY Ivan Gazprom – Rusvelo RUS 04h24’53” ”
19 46 10007260331 SENNI Manuel Bardiani Csf ITA 04h24’53” ”
20 71 10006597293 COMBAUD Romain Delko Marseille Provence Ktm FRA 04h24’53” ”
21 184 10011415163 LE CUNFF Kevin St Michel – Auber 93 FRA 04h24’53” ”
22 164 10013581394 * RAGGIO Luca Wilier Triestina – Selle Italia ITA 04h24’53” ”
23 47 10006878795 WACKERMANN Luca Bardiani Csf ITA 04h24’53” ”
24 127 10009403223 GERTS Floris Roompot – Nederlandse Loterij NED 04h24’53” ”
25 16 10009104341 * THOMAS Benjamin Groupama – Fdj FRA 04h24’53” ”
26 55 10010042615 * AMEZQUETA MORENO Julen Caja Rural – Seguros Rga ESP 04h24’53” ”
27 36 10006003270 WARBASSE Lawrence Aqua Blue Sport USA 04h24’53” ”
28 31 10003225838 DENIFL Stefan Aqua Blue Sport AUT 04h24’53” ”
29 83 10008934791 * GRELLIER Fabien Direct Energie FRA 04h24’53” ”
30 154 10005891217 MINNAARD Marco Wanty – Groupe Gobert NED 04h24’53” ”
31 125 10008653592 * VAN EMPEL Etienne Roompot – Nederlandse Loterij NED 04h24’53” ”
32 124 10007291754 RIESEBEEK Oscar Roompot – Nederlandse Loterij NED 04h24’53” ”
33 186 10006736127 MALDONADO Anthony St Michel – Auber 93 FRA 04h24’53” ”
34 97 10042269954 GONZALEZ PRIETO Aitor Euskadi Basque Country – Muri ESP 04h24’53” ”
35 134 10007585885 * LEDANOIS Kevin Team Fortuneo – Samsic FRA 04h24’53” ”
36 45 10009393523 * ROTA Lorenzo Bardiani Csf ITA 04h24’53” ”
37 156 10007128470 PASQUALON Andrea Wanty – Groupe Gobert ITA 04h24’53” ”
38 32 10004405501 GATE Aaron Aqua Blue Sport NZL 04h24’53” ”
39 64 10006879203 PEREZ Anthony Cofidis, Solutions Credits FRA 04h24’53” ”
40 132 10007995814 * GESBERT Elie Team Fortuneo – Samsic FRA 04h24’53” ”
41 175 10009402112 * GOUAULT Pierre Roubaix Lille Metropole FRA 04h24’53” ”
42 11 10002695267 MORABITO Steve Groupama – Fdj SUI 04h24’53” ”
43 61 10002514506 NAVARRO GARCIA Daniel Cofidis, Solutions Credits ESP 04h24’53” ”
44 155 10005345690 OFFREDO Yoann Wanty – Groupe Gobert FRA 04h24’53” ”
45 153 10007245779 * DOUBEY Fabien Wanty – Groupe Gobert FRA 04h24’53” ”
46 171 10005570612 ANTOMARCHI Julien Roubaix Lille Metropole FRA 04h24’53” ”
47 5 10003225030 GAUTIER Cyril Ag2r La Mondiale FRA 04h24’53” ”
48 162 10010984020 * FLOREZ LOPEZ Miguel Eduardo Wilier Triestina – Selle Italia COL 04h24’53” ”
49 101 10008661272 * ARSLANOV Ildar Gazprom – Rusvelo RUS 04h24’53” ”
50 84 10004642240 NAULEAU Bryan Direct Energie FRA 04h24’53” ”
51 174 10007620948 DERNIES Tom Roubaix Lille Metropole BEL 04h24’53” ”
52 152 10003235134 DE GAND Thomas Wanty – Groupe Gobert BEL 04h24’53” ”
53 121 10002204914 WEENING Pieter Roompot – Nederlandse Loterij NED 04h24’53” ”
54 4 10003230888 DUPONT Hubert Ag2r La Mondiale FRA 04h24’53” ”
55 37 10008689463 * PEARSON Daniel Aqua Blue Sport GBR 04h24’53” ”
56 1 10009363817 BIDARD François Ag2r La Mondiale FRA 04h24’53” ”
57 115 10009788189 TIZZA Marco Nippo – Vini Fantini – Europa O ITA 04h25’02” 16”
58 26 10009392412 * VENDRAME Andrea Androni Giocattoli – Sidermec ITA 04h25’03” 17”
59 52 10074892973 FERRARI BARCELO Fabricio Caja Rural – Seguros Rga URU 04h25’03” ”
60 13 10002670413 ROY Jérémy Groupama – Fdj FRA 04h25’05” 19”
61 172 10006617000 MAINARD Jerome Roubaix Lille Metropole FRA 04h25’05” ”
62 73 10008065431 * DE ROSSI Lucas Delko Marseille Provence Ktm FRA 04h25’05” ”
63 177 10015149158 * JOLY Thomas Roubaix Lille Metropole FRA 04h25’17” 31”
64 66 10006917090 SOUPE Geoffrey Cofidis, Solutions Credits FRA 04h25’19” 33”
65 57 10014023554 * SERRANO RODRIGUEZ Gonzalo Caja Rural – Seguros Rga ESP 04h25’19” ”
66 182 10004885144 BALDO Nicolas St Michel – Auber 93 FRA 04h25’21” 35”
67 43 10008696032 * STERBINI Simone Bardiani Csf ITA 04h25’21” ”
68 187 10007624786 THOMINET Camille St Michel – Auber 93 FRA 04h25’21” ”
69 87 10004434193 SICARD Romain Direct Energie FRA 04h25’21” ”
70 65 10005842212 SIMON Julien Cofidis, Solutions Credits FRA 04h25’25” 39”
71 166 10008897409 TURRIN Alex Wilier Triestina – Selle Italia ITA 04h25’26” 40”
72 41 10008660767 * ANDREETTA Simone Bardiani Csf ITA 04h25’29” 43”
73 85 10011126385 * OURSELIN Paul Direct Energie FRA 04h25’39” 53”
74 107 10002832279 TRUSOV Nikolay Gazprom – Rusvelo RUS 04h25’47” 01’01”
75 146 10004521291 REZA Kevin Vital Concept Cycling Club FRA 04h25’49” 01’03”
76 14 10014916358 * BRUNEL Alexys Groupama – Fdj FRA 04h25’54” 01’08”
77 176 10004589700 TRONET Steven Roubaix Lille Metropole FRA 04h25’54” ”
78 42 10009391503 * CARBONI Giovanni Bardiani Csf ITA 04h25’54” ”
79 15 10014942630 * DAVY Clément Groupama – Fdj FRA 04h25’54” ”
80 147 10009789910 * TURGIS Tanguy Vital Concept Cycling Club FRA 04h25’54” ”
81 67 10015422172 * MORIN Emmanuel Cofidis, Solutions Credits FRA 04h25’54” ”
82 142 10007216275 * MANZIN Lorrenzo Vital Concept Cycling Club FRA 04h26’07” 01’21”
83 117 10035325259 REYES VERGARA Miguel Angel Nippo – Vini Fantini – Europa O COL 04h26’13” 01’27”
84 44 10010084344 * MARONESE Marco Bardiani Csf ITA 04h26’18” 01’32”
85 63 10013629692 * LAFAY Victor Cofidis, Solutions Credits FRA 04h26’36” 01’50”
86 53 10009576510 * OIEN Justin Caja Rural – Seguros Rga USA 04h26’36” ”
87 136 10002857743 VACHON Florian Team Fortuneo – Samsic FRA 04h26’36” ”
88 135 10007256590 LEROUX Romain Team Fortuneo – Samsic FRA 04h26’36” ”
89 133 10009575496 * BONNAMOUR Franck Team Fortuneo – Samsic FRA 04h26’36” ”
90 131 10005874645 DELAPLACE Anthony Team Fortuneo – Samsic FRA 04h26’36” ”
91 77 10006804330 TRARIEUX Julien Delko Marseille Provence Ktm FRA 04h26’46” 02’00”
92 22 10008661777 * BALLERINI Davide Androni Giocattoli – Sidermec ITA 04h27’08” 02’22”
93 157 10016223232 * DE LAAT Jasper Wanty – Groupe Gobert NED 04h28’32” 03’46”
94 3 10001573202 DUMOULIN Samuel Ag2r La Mondiale FRA 04h28’50” 04’04”
95 17 10002309893 VAUGRENARD Benoit Groupama – Fdj FRA 04h28’52” 04’06”
96 143 10006255470 COURTEILLE Arnaud Vital Concept Cycling Club FRA 04h28’52” ”
97 181 10004615463 FEILLU Romain St Michel – Auber 93 FRA 04h28’52” ”
98 86 10004666185 QUEMENEUR Perrig Direct Energie FRA 04h28’52” ”
99 24 10008672891 * FRAPPORTI Mattia Androni Giocattoli – Sidermec ITA 04h28’52” ”
100 95 10008682793 * SAEZ BENITO Hector Euskadi Basque Country – Muri ESP 04h28’52” ”
101 137 10005979830 FONSECA Armindo Team Fortuneo – Samsic FRA 04h28’52” ”
102 74 10005457242 MADRAZO RUIZ Angel Delko Marseille Provence Ktm ESP 04h28’52” ”
103 25 10007744220 * MALUCELLI Matteo Androni Giocattoli – Sidermec ITA 04h28’52” ”
104 75 10013755388 * MEYER Robin Delko Marseille Provence Ktm FRA 04h28’52” ”
105 54 10074893478 * MOREIRA GUARINO Mauricio Jose Caja Rural – Seguros Rga URU 04h28’52” ”
106 23 10004501891 FRAPPORTI Marco Androni Giocattoli – Sidermec ITA 04h28’52” ”
107 106 10007727042 * RYBALKIN Aleksei Gazprom – Rusvelo RUS 04h28’52” ”
108 173 10013732857 CABOT Jeremy Roubaix Lille Metropole FRA 04h28’52” ”
109 144 10006488573 MORICE Julien Vital Concept Cycling Club FRA 04h28’52” ‘
110 126 10008654101 VAN GOETHEM Brian Roompot – Nederlandse Loterij NED 04h28’52” ”
111 7 10002844710 MONTAGUTI Matteo Ag2r La Mondiale ITA 04h28’52” ”
112 151 10006499485 ANTONINI Simone Wanty – Groupe Gobert ITA 04h28’52” ”
113 116 10010165883 * ZACCANTI Filippo Nippo – Vini Fantini – Europa O ITA 04h29’25” 04’39”
114 165 10008131513 * ROSA Massimo Wilier Triestina – Selle Italia ITA 04h30’29” 05’43”
115 102 10010165378 * KOBERNYAK Evgeny Gazprom – Rusvelo RUS 04h30’58” 06’12”
116 76 10004589801 SISKEVICIUS Evaldas Delko Marseille Provence Ktm LTU 04h31’21” 06’35”
117 35 10007510208 * WATSON Calvin Aqua Blue Sport AUS 04h33’48” 09’02”
118 163 10008896601 FONZI Giuseppe Wilier Triestina – Selle Italia ITA 04h33’48” ”
119 112 10051354511 LOBATO DEL VALLE Juan Jose Nippo – Vini Fantini – Europa O ESP 04h33’48” ”
120 167 10014318190 * MONCASSIN Maxence Wilier Triestina – Selle Italia FRA 04h33’48” ”
121 183 10005334778 LEVARLET Guillaume St Michel – Auber 93 FRA 04h33’48” ”
122 94 10011227530 * IRIZAR LASKURAIN Julen Euskadi Basque Country – Muri ESP 04h39’42” 14’56”
123 56 10009393624 * CUADROS MORATA Alvaro Caja Rural – Seguros Rga ESP 04h39’42” ”
124 34 10005506651 ARCHBOLD Shane Aqua Blue Sport NZL 04h53’42” 28’56”
125 27 10009027751 * LIZDE Seid Androni Giocattoli – Sidermec ITA 04h53’43” 28’57”
126 51 10008197995 * YSSAAD Yannis Caja Rural – Seguros Rga FRA 04h53’43” ”
DNF 92 – ARISTI GARDOKI Mikel – Euskadi Basque Country – Murias –
DNF 96 – BARRENETXEA URIARTE Ander – Euskadi Basque Country – Murias –
DNF 103 – LAGUTIN Sergey – Gazprom – Rusvelo –
DNF 104 – MAIKIN Roman – Gazprom – Rusvelo –
DNF 114 – KOBAYASHI Marino – Nippo – Vini Fantini – Europa Ovini –
DNF 145 – MÜLLER Patrick – Vital Concept Cycling Club –
DNF 161 – BUSATO Matteo – Wilier Triestina – Selle Italia –

Klasyfikacja generalna:
1 12 10003223919 ROUX Anthony Groupama – Fdj FRA 04h24’36”
2 21 10003200475 GAVAZZI Francesco Androni Giocattoli – Sidermec ITA 04h24’38” 02”
3 123 10007179903 * MEIJERS Jeroen Roompot – Nederlandse Loterij NED 04h24’42” 06”
4 111 10005397224 CANOLA Marco Nippo – Vini Fantini – Europa Ovini ITA 04h24’43” 07”
5 2 10007952263 * COSNEFROY Benoit Ag2r La Mondiale FRA 04h24’45” 09”
6 113 10010085859 * BAGIOLI Nicola Nippo – Vini Fantini – Europa Ovini ITA 04h24’46” 10”
7 81 10008895183 CALMEJANE Lilian Direct Energie FRA 04h24’46” ”
8 72 10009646733 LEVEAU Jeremy Delko Marseille Provence Ktm FRA 04h24’46” ”
9 33 10003206741 KREDER Michel Aqua Blue Sport NED 04h24’46” ”
10 62 10006144831 EDET Nicolas Cofidis, Solutions Credits FRA 04h24’46” ”
11 93 10006737238 PRADES REVERTER Eduard Euskadi Basque Country – Murias ESP 04h24’46” ”
12 141 10006895064 COQUARD Bryan Vital Concept Cycling Club FRA 04h24’46” ”
13 91 10025143592 * BARTHE Cyril Euskadi Basque Country – Murias FRA 04h24’46” ”
14 6 10006045508 GENIEZ Alexandre Ag2r La Mondiale FRA 04h24’46” ”
15 185 10011550458 MAURELET Flavien St Michel – Auber 93 FRA 04h24’46” ”
16 82 10006642864 CORNU Jeremy Direct Energie FRA 04h24’46” ”
17 64 10006879203 PEREZ Anthony Cofidis, Solutions Credits FRA 04h24’47” 11”
18 122 10007950546 * BUDDING Martijn Roompot – Nederlandse Loterij NED 04h24’53” 17”
19 105 10003270904 ROVNY Ivan Gazprom – Rusvelo RUS 04h24’53” ”
20 46 10007260331 SENNI Manuel Bardiani Csf ITA 04h24’53” ”
21 71 10006597293 COMBAUD Romain Delko Marseille Provence Ktm FRA 04h24’53” ”
22 184 10011415163 LE CUNFF Kevin St Michel – Auber 93 FRA 04h24’53” ”
23 164 10013581394 * RAGGIO Luca Wilier Triestina – Selle Italia ITA 04h24’53” ”
24 47 10006878795 WACKERMANN Luca Bardiani Csf ITA 04h24’53” ”
25 127 10009403223 GERTS Floris Roompot – Nederlandse Loterij NED 04h24’53” ”
26 16 10009104341 * THOMAS Benjamin Groupama – Fdj FRA 04h24’53” ”
27 55 10010042615 * AMEZQUETA MORENO Julen Caja Rural – Seguros Rga ESP 04h24’53” ”
28 36 10006003270 WARBASSE Lawrence Aqua Blue Sport USA 04h24’53” ”
29 31 10003225838 DENIFL Stefan Aqua Blue Sport AUT 04h24’53” ”
30 83 10008934791 * GRELLIER Fabien Direct Energie FRA 04h24’53” ”
31 154 10005891217 MINNAARD Marco Wanty – Groupe Gobert NED 04h24’53” ”
32 125 10008653592 * VAN EMPEL Etienne Roompot – Nederlandse Loterij NED 04h24’53” ”
33 124 10007291754 RIESEBEEK Oscar Roompot – Nederlandse Loterij NED 04h24’53” ”
34 186 10006736127 MALDONADO Anthony St Michel – Auber 93 FRA 04h24’53” ”
35 97 10042269954 GONZALEZ PRIETO Aitor Euskadi Basque Country – Murias ESP 04h24’53” ”
36 134 10007585885 * LEDANOIS Kevin Team Fortuneo – Samsic FRA 04h24’53” ”
37 45 10009393523 * ROTA Lorenzo Bardiani Csf ITA 04h24’53” ”
38 156 10007128470 PASQUALON Andrea Wanty – Groupe Gobert ITA 04h24’53” ”
39 32 10004405501 GATE Aaron Aqua Blue Sport NZL 04h24’53” ”
40 132 10007995814 * GESBERT Elie Team Fortuneo – Samsic FRA 04h24’53” ”
41 175 10009402112 * GOUAULT Pierre Roubaix Lille Metropole FRA 04h24’53” ”
42 11 10002695267 MORABITO Steve Groupama – Fdj SUI 04h24’53” ”
43 61 10002514506 NAVARRO GARCIA Daniel Cofidis, Solutions Credits ESP 04h24’53” ”
44 155 10005345690 OFFREDO Yoann Wanty – Groupe Gobert FRA 04h24’53” ”
45 153 10007245779 * DOUBEY Fabien Wanty – Groupe Gobert FRA 04h24’53” ”
46 171 10005570612 ANTOMARCHI Julien Roubaix Lille Metropole FRA 04h24’53” ”
47 5 10003225030 GAUTIER Cyril Ag2r La Mondiale FRA 04h24’53” ”
48 162 10010984020 * FLOREZ LOPEZ Miguel Eduardo Wilier Triestina – Selle Italia COL 04h24’53” ”
49 101 10008661272 * ARSLANOV Ildar Gazprom – Rusvelo RUS 04h24’53” ”
50 84 10004642240 NAULEAU Bryan Direct Energie FRA 04h24’53” ”
51 174 10007620948 DERNIES Tom Roubaix Lille Metropole BEL 04h24’53” ”
52 152 10003235134 DE GAND Thomas Wanty – Groupe Gobert BEL 04h24’53” ”
53 121 10002204914 WEENING Pieter Roompot – Nederlandse Loterij NED 04h24’53” ”
54 4 10003230888 DUPONT Hubert Ag2r La Mondiale FRA 04h24’53” ”
55 37 10008689463 * PEARSON Daniel Aqua Blue Sport GBR 04h24’53” ”
56 1 10009363817 BIDARD François Ag2r La Mondiale FRA 04h24’53” ”
57 115 10009788189 TIZZA Marco Nippo – Vini Fantini – Europa Ovini ITA 04h25’02” 26”
58 26 10009392412 * VENDRAME Andrea Androni Giocattoli – Sidermec ITA 04h25’03” 27”
59 52 10074892973 FERRARI BARCELO Fabricio Caja Rural – Seguros Rga URU 04h25’03” ”
60 13 10002670413 ROY Jérémy Groupama – Fdj FRA 04h25’05” 29”
61 172 10006617000 MAINARD Jerome Roubaix Lille Metropole FRA 04h25’05” ”
62 73 10008065431 * DE ROSSI Lucas Delko Marseille Provence Ktm FRA 04h25’05” ”
63 177 10015149158 * JOLY Thomas Roubaix Lille Metropole FRA 04h25’17” 41”
64 66 10006917090 SOUPE Geoffrey Cofidis, Solutions Credits FRA 04h25’19” 43”
65 57 10014023554 * SERRANO RODRIGUEZ Gonzalo Caja Rural – Seguros Rga ESP 04h25’19” ”
66 182 10004885144 BALDO Nicolas St Michel – Auber 93 FRA 04h25’21” 45”
67 43 10008696032 * STERBINI Simone Bardiani Csf ITA 04h25’21” ”
68 187 10007624786 THOMINET Camille St Michel – Auber 93 FRA 04h25’21” ”
69 87 10004434193 SICARD Romain Direct Energie FRA 04h25’21” ”
70 65 10005842212 SIMON Julien Cofidis, Solutions Credits FRA 04h25’25” 49”
71 166 10008897409 TURRIN Alex Wilier Triestina – Selle Italia ITA 04h25’26” 50”
72 41 10008660767 * ANDREETTA Simone Bardiani Csf ITA 04h25’29” 53”
73 85 10011126385 * OURSELIN Paul Direct Energie FRA 04h25’39” 01’03”
74 107 10002832279 TRUSOV Nikolay Gazprom – Rusvelo RUS 04h25’47” 01’11”
75 146 10004521291 REZA Kevin Vital Concept Cycling Club FRA 04h25’49” 01’13”
76 14 10014916358 * BRUNEL Alexys Groupama – Fdj FRA 04h25’54” 01’18”
77 176 10004589700 TRONET Steven Roubaix Lille Metropole FRA 04h25’54” ”
78 42 10009391503 * CARBONI Giovanni Bardiani Csf ITA 04h25’54” ”
79 15 10014942630 * DAVY Clément Groupama – Fdj FRA 04h25’54” ”
80 147 10009789910 * TURGIS Tanguy Vital Concept Cycling Club FRA 04h25’54” ”
81 67 10015422172 * MORIN Emmanuel Cofidis, Solutions Credits FRA 04h25’54” ”
82 142 10007216275 * MANZIN Lorrenzo Vital Concept Cycling Club FRA 04h26’07” 01’31”
83 117 10035325259 REYES VERGARA Miguel Angel Nippo – Vini Fantini – Europa Ovini COL 04h26’13” 01’37”
84 44 10010084344 * MARONESE Marco Bardiani Csf ITA 04h26’18” 01’42”
85 63 10013629692 * LAFAY Victor Cofidis, Solutions Credits FRA 04h26’36” 02’00”
86 53 10009576510 * OIEN Justin Caja Rural – Seguros Rga USA 04h26’36” ”
87 136 10002857743 VACHON Florian Team Fortuneo – Samsic FRA 04h26’36” ”
88 135 10007256590 LEROUX Romain Team Fortuneo – Samsic FRA 04h26’36” ”
89 133 10009575496 * BONNAMOUR Franck Team Fortuneo – Samsic FRA 04h26’36” ”
90 131 10005874645 DELAPLACE Anthony Team Fortuneo – Samsic FRA 04h26’36” ”
91 77 10006804330 TRARIEUX Julien Delko Marseille Provence Ktm FRA 04h26’46” 02’10”
92 22 10008661777 * BALLERINI Davide Androni Giocattoli – Sidermec ITA 04h27’08” 02’32”
93 157 10016223232 * DE LAAT Jasper Wanty – Groupe Gobert NED 04h28’32” 03’56”
94 74 10005457242 MADRAZO RUIZ Angel Delko Marseille Provence Ktm ESP 04h28’48” 04’12”
95 3 10001573202 DUMOULIN Samuel Ag2r La Mondiale FRA 04h28’50” 04’14”
96 86 10004666185 QUEMENEUR Perrig Direct Energie FRA 04h28’50” ”
97 17 10002309893 VAUGRENARD Benoit Groupama – Fdj FRA 04h28’52” 04’16”
98 143 10006255470 COURTEILLE Arnaud Vital Concept Cycling Club FRA 04h28’52” ”
99 181 10004615463 FEILLU Romain St Michel – Auber 93 FRA 04h28’52” ”
100 24 10008672891 * FRAPPORTI Mattia Androni Giocattoli – Sidermec ITA 04h28’52” ”
101 95 10008682793 * SAEZ BENITO Hector Euskadi Basque Country – Murias ESP 04h28’52” ”
102 137 10005979830 FONSECA Armindo Team Fortuneo – Samsic FRA 04h28’52” ”
103 25 10007744220 * MALUCELLI Matteo Androni Giocattoli – Sidermec ITA 04h28’52” ”
104 75 10013755388 * MEYER Robin Delko Marseille Provence Ktm FRA 04h28’52” ”
105 54 10074893478 * MOREIRA GUARINO Mauricio Jose Caja Rural – Seguros Rga URU 04h28’52” ”
106 23 10004501891 FRAPPORTI Marco Androni Giocattoli – Sidermec ITA 04h28’52” ”
107 106 10007727042 * RYBALKIN Aleksei Gazprom – Rusvelo RUS 04h28’52” ”
108 173 10013732857 CABOT Jeremy Roubaix Lille Metropole FRA 04h28’52” ”
109 144 10006488573 MORICE Julien Vital Concept Cycling Club FRA 04h28’52” ”
110 126 10008654101 VAN GOETHEM Brian Roompot – Nederlandse Loterij NED 04h28’52” ”
111 7 10002844710 MONTAGUTI Matteo Ag2r La Mondiale ITA 04h28’52” ”
112 151 10006499485 ANTONINI Simone Wanty – Groupe Gobert ITA 04h28’52” ”
113 116 10010165883 * ZACCANTI Filippo Nippo – Vini Fantini – Europa Ovini ITA 04h29’25” 04’49”
114 165 10008131513 * ROSA Massimo Wilier Triestina – Selle Italia ITA 04h30’29” 05’53”
115 102 10010165378 * KOBERNYAK Evgeny Gazprom – Rusvelo RUS 04h30’58” 06’22”
116 76 10004589801 SISKEVICIUS Evaldas Delko Marseille Provence Ktm LTU 04h31’21” 06’45”
117 35 10007510208 * WATSON Calvin Aqua Blue Sport AUS 04h33’48” 09’12”
118 163 10008896601 FONZI Giuseppe Wilier Triestina – Selle Italia ITA 04h33’48” ”
119 112 10051354511 LOBATO DEL VALLE Juan Jose Nippo – Vini Fantini – Europa Ovini ESP 04h33’48” ”
120 167 10014318190 * MONCASSIN Maxence Wilier Triestina – Selle Italia FRA 04h33’48” ”
121 183 10005334778 LEVARLET Guillaume St Michel – Auber 93 FRA 04h33’48” ”
122 94 10011227530 * IRIZAR LASKURAIN Julen Euskadi Basque Country – Murias ESP 04h39’42” 15’06”
123 56 10009393624 * CUADROS MORATA Alvaro Caja Rural – Seguros Rga ESP 04h39’42” ”
124 34 10005506651 ARCHBOLD Shane Aqua Blue Sport NZL 04h53’42” 29’06”
125 27 10009027751 * LIZDE Seid Androni Giocattoli – Sidermec ITA 04h53’43” 29’07”
126 51 10008197995 * YSSAAD Yannis Caja Rural – Seguros Rga FRA 04h53’43” ”