fot. Androni - Sidemec

Zwycięstwem Manuela Bellettiego (Androni – Sidermec) zakończył się pierwszy etap Tour de Hongrie. Włoch został też nowym liderem.

Pierwszy etap ze startu wspólnego w ramach wyścigu dookoła Węgier nie należał do najłatwiejszych. Na trasie na kolarzy czekał stosunkowo trudny podjazd pod Dino Park, który był pokonywany trzykrotnie.

Od początku etapu peleton był dość aktywny. Ostatecznie w ucieczkę dnia zabrało się jednak jedynie dwóch zawodników ze słabszych zespołów, co nie było wielką przeszkodą dla peletonu prowadzonego przez grupy CCC Sprandi Polkowice i Androni – Sidermec. Ostatecznie akcja duetu została zakończona 35 kilometrów przed kreską.

Wówczas też praca “pomarańczowych” przyniosła oczekiwany efekt. Dość nieoczekiwanie, drugi podjazd pod Dino Park bardzo mocno poszarpał grupę, przez co na czele utrzymało się jedynie 40 kolarzy. Taka sytuacja bardzo odpowiadała podopiecznym Dariusza Miłka, których w czołówce było aż pięciu.

Na ostatnim podjeździe dnia, CCC Sprandi Polkowice ponownie ruszyło z ciekawą akcją. Na atak zdecydowali się bowiem Adrian Kurek i Paweł Bernas, a chwilę później “na solo” jechał już były mistrz Polski. Niestety, 7 kilometrów przed metą, ograniczony peleton zdołał wszystko połączyć.

Tym samym o zwycięstwie etapowym zdecydował finisz z okrojonego peletonu. W nim najlepszy okazał się Manuel Belletti (Androni – Sidermec), który pokonał Matteo Moschettiego (Polartec – Kometa) i Kamila Małeckiego (CCC Sprandi Polkowice). Włoch został też nowym liderem.

Wyniki:
1 Manuel Belletti (Ita) Androni Giocattoli – Sidermec 3:36:18
2 Matteo Moschetti (Ita) Polartec – Kometa 0:00:00
3 Kamil Malecki (Pol) CCC Sprandi – Polkowice 0:00:00
4 Paolo Totò (Ita) Sangemini – MG.Kvis – Vega 0:00:00
5 Jannik Steimle (GER) Team Vorarlberg – Santic 0:00:00
6 Pawel Bernas (Pol) CCC Sprandi – Polkowice 0:00:00
7 Nikodemus Holler (GER) Bike Aid 0:00:00
8 Adrian Kurek (Pol) CCC Sprandi – Polkowice 0:00:00
9 Charles Planet (Fra) Team Novo Nordisk 0:00:00
10 Žiga Rucigaj (Slo) Ljubljana – Gusto Xaurum 0:00:00
11 Gian Friesecke (SUI) Team Vorarlberg – Santic 0:00:00
12 Nicola Gaffurini (Ita) Sangemini – MG.Kvis – Vega 0:00:00
13 Andi Bajc (Slo) MyBike Stevens 0:00:00
14 Maximilian Kuen (AUT) MyBike Stevens 0:00:00
15 Matteo Spreafico (Ita) Androni Giocattoli – Sidermec 0:00:00
16 El Mehdi Chokri (Mar) Dimension Data for Qhubeka Continental Team 0:00:00
17 Patrick Schelling (SUI) Team Vorarlberg – Santic 0:00:00
18 Oleksandr Prevar (Ukr) Team Novak 0:00:00
19 Karel Hník (Cze) Pardus – Tufo Prostejov 0:00:00
20 Michele Gazzara (Ita) Sangemini – MG.Kvis – Vega 0:00:00
21 Juan Camacho Del Fresno (Esp) Polartec – Kometa 0:00:00
22 Fausto Masnada (Ita) Androni Giocattoli – Sidermec 0:00:00
23 Márton Dina (Hun) Pannon Cycling Team 0:00:00
24 Leszek Plucinski (Pol) CCC Sprandi – Polkowice 0:00:00
25 Mateusz Taciak (Pol) CCC Sprandi – Polkowice 0:00:00
26 Veljko Stojnic (Srb) Nationalmannschaft Serbien 0:00:00
27 Attila Valter (Hun) Pannon Cycling Team 0:00:12
28 Adne Van Engelen (Ned) Bike Aid 0:00:12
29 Stefano Oldani (Ita) Polartec – Kometa 0:00:26
30 Patryk Stosz (Pol) CCC Sprandi – Polkowice 0:00:28
31 Nicolae Tanovitchii (Mda) Team Novak 0:00:54
32 Adam Karl (Hun) Nationalmannschaft Ungarn 0:00:57
33 Matic Grošelj (Slo) Ljubljana – Gusto Xaurum 0:00:59
34 Tom Thill (Lux) Team Differdange – Losch 0:01:12
35 Benjamin Hill (Aus) Ljubljana – Gusto Xaurum 0:01:12
36 Daniel Crista (Rou) Nationalmannschaft Rumänien 0:02:27
37 Matteo Sobrero (Ita) Dimension Data for Qhubeka Continental Team 0:02:27
38 Luca Mozzato (Ita) Dimension Data for Qhubeka Continental Team 0:02:33
39 Attilio Viviani (Ita) Sangemini – MG.Kvis – Vega 0:02:33
40 Kevin Rivera Serrano (CRc) Androni Giocattoli – Sidermec 0:02:33
41 Tom Vermeer (Ned) Team Differdange – Losch 0:05:00
42 Andrii Bratashchuk (Ukr) Team Novak 0:05:00
43 Jan Andrej Cully (Svk) Dukla Banska Bystrica 0:05:16
44 Péter Simon (Hun) Pannon Cycling Team 0:06:34
45 Balázs Rózsa (Hun) Team Differdange – Losch 0:06:34
46 Matteo Draperi (Ita) Sangemini – MG.Kvis – Vega 0:06:34
47 Sam Brand (GBr) Team Novo Nordisk 0:06:34
48 Marius-Cristian Petrache (Rou) Nationalmannschaft Rumänien 0:06:34
49 Karel Tyrpekl (Cze) Pardus – Tufo Prostejov 0:06:34
50 Louis Visser (RSA) Dimension Data for Qhubeka Continental Team 0:06:34
51 Ahmed Amine Galdoune (Mar) Kobanya Cycling Team 0:06:34
52 Gergo Gönczy (Hun) Nationalmannschaft Ungarn 0:06:34
53 Rok Korošec (Slo) MyBike Stevens 0:06:34
54 Marek Canecky (Svk) Dukla Banska Bystrica 0:06:34
55 Ollie Jones (NZl) Dimension Data for Qhubeka Continental Team 0:06:34
56 Antonio Di Sante (Ita) Sangemini – MG.Kvis – Vega 0:06:34
57 Tilen Finkšt (Slo) Ljubljana – Gusto Xaurum 0:06:34
58 Raphaël Kockelmann (Lux) Team Differdange – Losch 0:06:34
59 Aljaž Prah (Slo) Ljubljana – Gusto Xaurum 0:06:34
60 Viktor Potocki (Cro) Ljubljana – Gusto Xaurum 0:06:34
61 Diego Pablo Sevilla Lopez (Esp) Polartec – Kometa 0:06:34
62 Yehor Dementyev (Ukr) Team Novak 0:06:34
63 Mykyta Zubenko (Ukr) Pardus – Tufo Prostejov 0:06:34
64 Michele Scartezzini (Ita) Sangemini – MG.Kvis – Vega 0:06:34
65 Dušan Kalaba (Srb) Nationalmannschaft Serbien 0:06:34
66 Denis Marian Vulcan (Rou) Nationalmannschaft Rumänien 0:06:34
67 Jelle Donders (Bel) Team Differdange – Losch 0:06:34
68 Alberto Marengo (Ita) Kobanya Cycling Team 0:06:34
69 Martin Vlcák (Svk) Dukla Banska Bystrica 0:06:34
70 Andrea Peron (Ita) Team Novo Nordisk 0:06:34
71 Timothy Guy (Aus) Ljubljana – Gusto Xaurum 0:06:34
72 Marko Danilovic (Srb) Nationalmannschaft Serbien 0:06:34
73 János Zsombor Pelikán (Hun) MyBike Stevens 0:06:34
74 Vlad-Nicolae Dobre (Rou) Nationalmannschaft Rumänien 0:06:34
75 Marco Benfatto (Ita) Androni Giocattoli – Sidermec 0:06:34
76 Lucas Carstensen (GER) Bike Aid 0:06:34
77 Meron Abraham (Eri) Bike Aid 0:06:34
78 Roland Thalmann (SUI) Team Vorarlberg – Santic 0:06:34
79 Frantisek Sisr (Cze) CCC Sprandi – Polkowice 0:06:34
80 Joeri Stallaert (Bel) Team Vorarlberg – Santic 0:06:34
81 Patrik Tybor (Svk) Dukla Banska Bystrica 0:06:34
82 Gerd Fidler (AUT) MyBike Stevens 0:06:34
83 Dániel Móricz (Hun) Kobanya Cycling Team 0:09:17
84 András Szatmáry (Hun) Pannon Cycling Team 0:09:17
85 Wojciech Pszczolarski (Pol) Pardus – Tufo Prostejov 0:09:17
86 Roland Minkó (Hun) Nationalmannschaft Ungarn 0:09:17
87 Tomas Barta (Cze) Pardus – Tufo Prostejov 0:09:17
88 Tiago Da Silva (Lux) Team Differdange – Losch 0:09:17
89 Stefan Mastaller (AUT) MyBike Stevens 0:09:17
90 Samuele Oliveto (Ita) Kobanya Cycling Team 0:09:17
91 Fabio Calabria (Aus) Team Novo Nordisk 0:09:17
92 Stevan Klisuric (Srb) Nationalmannschaft Serbien 0:09:17
93 Márton Solymosi (Hun) Nationalmannschaft Ungarn 0:09:17
94 Isaac Canton Serrano (Esp) Polartec – Kometa 0:09:17
95 Toni Franz (GER) Team Differdange – Losch 0:09:17
96 Daniel Bichlmann (GER) Bike Aid 0:09:17
97 Juraj Bellan (Svk) Dukla Banska Bystrica 0:09:17
98 Botond Holló (Hun) Pannon Cycling Team 0:09:17
99 Christopher Williams (Aus) Team Novo Nordisk 0:09:17
100 Aleksandar Roman (Srb) Nationalmannschaft Serbien 0:09:17
101 Davide Orrico (Ita) Team Vorarlberg – Santic 0:09:17
102 Rostyslav Zhukovskyi (Ukr) Kobanya Cycling Team 0:09:17
103 Raffaello Bonusi (Ita) Androni Giocattoli – Sidermec 0:09:17
104 Csaba Pályi (Hun) Nationalmannschaft Ungarn 0:09:17
105 Martin Mahdar (Svk) Dukla Banska Bystrica 0:09:17
106 Péter Laszlo (Rou) Team Novak 0:09:17
107 Dániel Dina (Hun) Pannon Cycling Team 0:09:17
108 Samuel Oros (Svk) Dukla Banska Bystrica 0:09:17
109 Federico Molini (Ita) Dimension Data for Qhubeka Continental Team 0:09:17
110 Michele Gazzoli (Ita) Polartec – Kometa 0:09:17
111 Lukas Meiler (GER) Team Vorarlberg – Santic 0:09:17
112 Valentin Plesea (Rou) Nationalmannschaft Rumänien 0:09:17
113 Umberto Poli (Ita) Team Novo Nordisk 0:09:17
114 Zoltán Vígh (Hun) Nationalmannschaft Ungarn 0:09:17
115 Dušan Veselinovic (Srb) Nationalmannschaft Serbien 0:11:32
116 Ludek Lichnovský (Cze) Pardus – Tufo Prostejov 0:11:33
117 Miklos Szabo (Svk) Pannon Cycling Team 0:11:33
118 Mehdi Benhamouda (Fra) Team Novo Nordisk 0:11:33
119 Ádám Pápai (Hun) Nationalmannschaft Ungarn 0:11:33
120 Krisztián Lovassy (Hun) Kobanya Cycling Team 0:11:33
121 Thomas Umhaller (AUT) MyBike Stevens 0:11:37
122 Tino Thömel (GER) Bike Aid 0:11:37
123 Timo Schäfer (GER) Bike Aid 0:11:37
124 Miguel Angel Ballesteros Canovas (Esp) Polartec – Kometa 0:12:19
125 Carol-Eduard Novak (Rou) Team Novak 0:15:18
126 Marek Dolnícek (Cze) Pardus – Tufo Prostejov 0:15:18
OTL Bence Lóki (Hun) Kobanya Cycling Team 0:25:24
DNF Roland Horvath (Rou) Nationalmannschaft Rumänien
DNF Lorant Balazsi (Rou) Team Novak

Klasyfikacja generalna:
1 Manuel Belletti (Ita) Androni Giocattoli – Sidermec 3:40:41
2 Patrick Schelling (SUI) Team Vorarlberg – Santic 0:00:09
3 Charles Planet (Fra) Team Novo Nordisk 0:00:10
4 Maximilian Kuen (AUT) MyBike Stevens 0:00:11
5 Gian Friesecke (SUI) Team Vorarlberg – Santic 0:00:12
6 Matteo Moschetti (Ita) Polartec – Kometa 0:00:12
7 Paolo Totò (Ita) Sangemini – MG.Kvis – Vega 0:00:13
8 Pawel Bernas (Pol) CCC Sprandi – Polkowice 0:00:15
9 Kamil Malecki (Pol) CCC Sprandi – Polkowice 0:00:20
10 Leszek Plucinski (Pol) CCC Sprandi – Polkowice 0:00:25
11 Oleksandr Prevar (Ukr) Team Novak 0:00:26
12 Adrian Kurek (Pol) CCC Sprandi – Polkowice 0:00:31
13 El Mehdi Chokri (Mar) Dimension Data for Qhubeka Continental Team 0:00:34
14 Márton Dina (Hun) Pannon Cycling Team 0:00:37
15 Jannik Steimle (GER) Team Vorarlberg – Santic 0:00:38
16 Fausto Masnada (Ita) Androni Giocattoli – Sidermec 0:00:38
17 Nikodemus Holler (GER) Bike Aid 0:00:43
18 Karel Hník (Cze) Pardus – Tufo Prostejov 0:00:46
19 Matteo Spreafico (Ita) Androni Giocattoli – Sidermec 0:00:47
20 Žiga Rucigaj (Slo) Ljubljana – Gusto Xaurum 0:00:49
21 Andi Bajc (Slo) MyBike Stevens 0:00:49
22 Juan Camacho Del Fresno (Esp) Polartec – Kometa 0:00:50
23 Michele Gazzara (Ita) Sangemini – MG.Kvis – Vega 0:00:51
24 Mateusz Taciak (Pol) CCC Sprandi – Polkowice 0:00:57
25 Nicola Gaffurini (Ita) Sangemini – MG.Kvis – Vega 0:00:59
26 Veljko Stojnic (Srb) Nationalmannschaft Serbien 0:01:00
27 Adne Van Engelen (Ned) Bike Aid 0:01:08
28 Stefano Oldani (Ita) Polartec – Kometa 0:01:09
29 Nicolae Tanovitchii (Mda) Team Novak 0:01:10
30 Matic Grošelj (Slo) Ljubljana – Gusto Xaurum 0:01:18
31 Attila Valter (Hun) Pannon Cycling Team 0:01:20
32 Patryk Stosz (Pol) CCC Sprandi – Polkowice 0:01:42
33 Tom Thill (Lux) Team Differdange – Losch 0:01:48
34 Benjamin Hill (Aus) Ljubljana – Gusto Xaurum 0:01:56
35 Adam Karl (Hun) Nationalmannschaft Ungarn 0:02:00
36 Matteo Sobrero (Ita) Dimension Data for Qhubeka Continental Team 0:03:04
37 Daniel Crista (Rou) Nationalmannschaft Rumänien 0:03:09
38 Luca Mozzato (Ita) Dimension Data for Qhubeka Continental Team 0:03:13
39 Kevin Rivera Serrano (CRc) Androni Giocattoli – Sidermec 0:03:23
40 Attilio Viviani (Ita) Sangemini – MG.Kvis – Vega 0:03:36
41 Tom Vermeer (Ned) Team Differdange – Losch 0:05:54
42 Jan Andrej Cully (Svk) Dukla Banska Bystrica 0:06:00
43 Andrii Bratashchuk (Ukr) Team Novak 0:06:11
44 Lucas Carstensen (GER) Bike Aid 0:06:49
45 Michele Scartezzini (Ita) Sangemini – MG.Kvis – Vega 0:06:52
46 Andrea Peron (Ita) Team Novo Nordisk 0:06:55
47 Raphaël Kockelmann (Lux) Team Differdange – Losch 0:06:57
48 Dušan Kalaba (Srb) Nationalmannschaft Serbien 0:06:59
49 Meron Abraham (Eri) Bike Aid 0:07:03
50 Timothy Guy (Aus) Ljubljana – Gusto Xaurum 0:07:04
51 Martin Vlcák (Svk) Dukla Banska Bystrica 0:07:07
52 Tilen Finkšt (Slo) Ljubljana – Gusto Xaurum 0:07:09
53 Joeri Stallaert (Bel) Team Vorarlberg – Santic 0:07:10
54 Roland Thalmann (SUI) Team Vorarlberg – Santic 0:07:12
55 Rok Korošec (Slo) MyBike Stevens 0:07:14
56 Marek Canecky (Svk) Dukla Banska Bystrica 0:07:14
57 Mykyta Zubenko (Ukr) Pardus – Tufo Prostejov 0:07:15
58 Matteo Draperi (Ita) Sangemini – MG.Kvis – Vega 0:07:18
59 Patrik Tybor (Svk) Dukla Banska Bystrica 0:07:20
60 Viktor Potocki (Cro) Ljubljana – Gusto Xaurum 0:07:21
61 Marius-Cristian Petrache (Rou) Nationalmannschaft Rumänien 0:07:22
62 Karel Tyrpekl (Cze) Pardus – Tufo Prostejov 0:07:23
63 Ollie Jones (NZl) Dimension Data for Qhubeka Continental Team 0:07:24
64 Denis Marian Vulcan (Rou) Nationalmannschaft Rumänien 0:07:24
65 Louis Visser (RSA) Dimension Data for Qhubeka Continental Team 0:07:26
66 Diego Pablo Sevilla Lopez (Esp) Polartec – Kometa 0:07:26
67 Antonio Di Sante (Ita) Sangemini – MG.Kvis – Vega 0:07:27
68 Gergo Gönczy (Hun) Nationalmannschaft Ungarn 0:07:27
69 Jelle Donders (Bel) Team Differdange – Losch 0:07:27
70 János Zsombor Pelikán (Hun) MyBike Stevens 0:07:27
71 Marko Danilovic (Srb) Nationalmannschaft Serbien 0:07:28
72 Péter Simon (Hun) Pannon Cycling Team 0:07:29
73 Aljaž Prah (Slo) Ljubljana – Gusto Xaurum 0:07:29
74 Balázs Rózsa (Hun) Team Differdange – Losch 0:07:30
75 Vlad-Nicolae Dobre (Rou) Nationalmannschaft Rumänien 0:07:31
76 Alberto Marengo (Ita) Kobanya Cycling Team 0:07:32
77 Sam Brand (GBr) Team Novo Nordisk 0:07:42
78 Yehor Dementyev (Ukr) Team Novak 0:07:42
79 Ahmed Amine Galdoune (Mar) Kobanya Cycling Team 0:07:42
80 Frantisek Sisr (Cze) CCC Sprandi – Polkowice 0:07:42
81 Marco Benfatto (Ita) Androni Giocattoli – Sidermec 0:07:52
82 Gerd Fidler (AUT) MyBike Stevens 0:08:33
83 Federico Molini (Ita) Dimension Data for Qhubeka Continental Team 0:09:36
84 Michele Gazzoli (Ita) Polartec – Kometa 0:09:43
85 Samuel Oros (Svk) Dukla Banska Bystrica 0:09:44
86 András Szatmáry (Hun) Pannon Cycling Team 0:09:45
87 Tiago Da Silva (Lux) Team Differdange – Losch 0:09:45
88 Stefan Mastaller (AUT) MyBike Stevens 0:09:49
89 Juraj Bellan (Svk) Dukla Banska Bystrica 0:09:50
90 Zoltán Vígh (Hun) Nationalmannschaft Ungarn 0:09:50
91 Davide Orrico (Ita) Team Vorarlberg – Santic 0:09:57
92 Botond Holló (Hun) Pannon Cycling Team 0:09:59
93 Stevan Klisuric (Srb) Nationalmannschaft Serbien 0:10:02
94 Dániel Dina (Hun) Pannon Cycling Team 0:10:03
95 Márton Solymosi (Hun) Nationalmannschaft Ungarn 0:10:03
96 Isaac Canton Serrano (Esp) Polartec – Kometa 0:10:06
97 Tomas Barta (Cze) Pardus – Tufo Prostejov 0:10:07
98 Christopher Williams (Aus) Team Novo Nordisk 0:10:09
99 Toni Franz (GER) Team Differdange – Losch 0:10:09
100 Daniel Bichlmann (GER) Bike Aid 0:10:09
101 Rostyslav Zhukovskyi (Ukr) Kobanya Cycling Team 0:10:10
102 Roland Minkó (Hun) Nationalmannschaft Ungarn 0:10:11
103 Aleksandar Roman (Srb) Nationalmannschaft Serbien 0:10:12
104 Wojciech Pszczolarski (Pol) Pardus – Tufo Prostejov 0:10:13
105 Fabio Calabria (Aus) Team Novo Nordisk 0:10:13
106 Csaba Pályi (Hun) Nationalmannschaft Ungarn 0:10:14
107 Raffaello Bonusi (Ita) Androni Giocattoli – Sidermec 0:10:15
108 Martin Mahdar (Svk) Dukla Banska Bystrica 0:10:17
109 Dániel Móricz (Hun) Kobanya Cycling Team 0:10:18
110 Umberto Poli (Ita) Team Novo Nordisk 0:10:25
111 Samuele Oliveto (Ita) Kobanya Cycling Team 0:10:28
112 Lukas Meiler (GER) Team Vorarlberg – Santic 0:10:33
113 Valentin Plesea (Rou) Nationalmannschaft Rumänien 0:10:43
114 Péter Laszlo (Rou) Team Novak 0:10:54
115 Krisztián Lovassy (Hun) Kobanya Cycling Team 0:12:13
116 Dušan Veselinovic (Srb) Nationalmannschaft Serbien 0:12:19
117 Miklos Szabo (Svk) Pannon Cycling Team 0:12:21
118 Mehdi Benhamouda (Fra) Team Novo Nordisk 0:12:22
119 Ádám Pápai (Hun) Nationalmannschaft Ungarn 0:12:26
120 Ludek Lichnovský (Cze) Pardus – Tufo Prostejov 0:12:27
121 Tino Thömel (GER) Bike Aid 0:12:32
122 Thomas Umhaller (AUT) MyBike Stevens 0:12:34
123 Timo Schäfer (GER) Bike Aid 0:12:54
124 Miguel Angel Ballesteros Canovas (Esp) Polartec – Kometa 0:13:16
125 Marek Dolnícek (Cze) Pardus – Tufo Prostejov 0:16:00
126 Carol-Eduard Novak (Rou) Team Novak 0:16:23