Marcin Białobłocki (Sport Beans-Wilier) jest pierwszym Polakiem w historii, który zwyciężył Girvan Cycle Race w Szkocji.

Ponad 100 kolarzy w wielkanocny weekend (11-13.04.2009), w malowniczej scenerii szkockich regionów Ayrshire oraz Galloway, wzięło udział w wyścigu Girvan Cycle Race, który jest jednym z ważniejszych w Brytanii.

Marcin Białobłocki jest pierwszym Polakiem, który zwyciężył tę imprezę. Nasz zawodnik nie wygrał żadnego z czterech etapów, jednak dzięki równej jeździe w każdym z nich, zajął pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej. Na drugiej pozycji tuż za Polakiem ze stratą 5 sekund był Andy Tennanta (Halfords Bike Hut), a na trzecim miejscu Peter Williams (CandiTV-Pinarello), który stracił 15 sekund do Białobłockiego.

Nasz zawodnik w Wielkiej Brytanii przebywa od trzech lat, w zeszłym roku zajął 4 miejsce w rankingu UK National Road Rankings. Jego cel na ten rok, to zajęcie miejsca w pierwszej trójce tego rankingu. Póki co, udaje mu się to w stu procentach.  Zajmuje pierwsze miejsce.