Fot. BORA-hansgrohe/bettiniphoto

Australijczyk Jay McCarthy (BORA-hansgrohe) odniósł na trzecim etapie Vuelta al Pais Vasco drugie zwycięstwo w sezonie 2018. W styczniu triumfował w Cadel Evans Great Ocean Road Race. 

W trzeciej odsłonie rywalizacji w Kraju Basków drużyna BORA-hansgrohe popisała się bardzo sprawną myślą taktyczną oraz dobrą formą. Dzięki efektywnej pracy całego zespołu odniosła etapowe zwycięstwo i sprawiła, że w grze o dobre miejsca w klasyfikacji generalnej nadal znajdują się Patrick Konrad (10. miejsce) oraz Emanuel Buchmann (7. miejsce).

Drużyna wykonała dziś bardzo dobrą pracę na rzecz naszych liderów i mnie. Felix [Großschartner] i Cece [Cesare Benedetti] jechali bardzo mocno kontrolując wyścig na ostatnich 30 kilometrach. Gregor [Mühlberger] pojawił się na czele peletonu 5 kilometrów przed metą i fantastycznie mnie rozprowadził. Zacząłem mój sprint wcześnie i dałem z siebie wszystko. Bardzo się cieszę z tej wygranej i chciałbym podziękować moim kolegom za wsparcie

– powiedział JayMcCarthy oficjalnej stronie internetowej drużyny BORA-hansgrohe.

Warto pamiętać, że bardzo dobre (zwłaszcza że wcześniej kilkakrotnie atakował) trzecie miejsce zajął Michał Kwiatkowski, na co w swoim sprawozdaniu zwrócił uwagę m.in. magazyn „Cycling Weekly”:

Pomimo wysiłku związanego z atakowaniem we wcześniejszych fazach etapu, Kwiatkowski zachował wystarczająco dużo energii, by finiszować na trzeciej pozycji

– napisał brytyjski tygodnik.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments