fot. Michał Kapusta / naszosie.pl

Jay McCarthy (BORA – hansgrohe) wygrał trzeci etap Itzulia Basque Country. Liderem pozostał Julian Alaphilippe (Quick – Step Floors).

W trzecim dniu wyścigu w Kraju Basków na kolarzy czekał pozornie najłatwiejszy etap z Bermeo do miejscowości Valdegovía. Dystans wynosił niespełna 185 kilometrów, a w pierwszej części odcinka do pokonania były trzy oznaczone podjazdy.

W ucieczkę dnia zabrali się dzisiaj: Christopher Juul-Jensen (Mitchelton-Scott), Thomas de Gendt (Lotto Soudal), Jon Irisarri (Caja Rural – Seguros RGA), Aritz Bagües (Euskadi – Murias), Benjamin King (Dimension Data), Brendan Canty (Team EF Education First-Drapac p/b Cannondale), Willie Smit (Team Katusha – Alpecin) i Pavel Sivakov (Sky).

Wszystkie trzy górskie premie wygrał oczywiście de Gendt i został nowym liderem klasyfikacji górskiej. 75 kilometrów przed metą mocna ucieczka miała cztery minuty przewagi.

Igor Anton (Dimension Data) miał nawet czas na krótkie spotkanie ze swoją córką.

Na jednym z nieoznaczonych podjazdów ucieczka podzieliła się i na czele zostali: Juul-Jensen i de Gendt. 25 kilometrów przed metą na atak zdecydował się Omar Fraile (Astana), a na jego kole utrzymali się Michał Kwiatkowski i David de la Cruz (obaj Sky).

Kiedy mocniej nadepnął “Kwiato” został z nim tylko de la Cruz. 16 kilometrów przed metą dwójka Sky dojechała do ucieczki. Praca Michała na rzecz kolegi z ekipy zakończyła się trzy kilometry dalej, a na czele został de la Cruz z Juul-Jensenem.

Z peletonu skontrował Dylan Teuns (BMC Racing Team), ale jego akcja została szybko skasowana. Dwójka de la Cruz i Juul-Jensen ładnie współpracowała i na 4 kilometry przed metą miała 10 sekund przewagi.

Wszystko zjechało się na 2500 metrów przed kreską w Valdegovíí. Przed sprinterskim finiszem swoich sił spróbował jeszcze Alex Aranburu z Caja Rural, ale tym razem także się nie udało.

Finisz zdecydowanie wygrał Jay McCarthy (BORA – hansgrohe). Drugi był Aleksandr Riabushenko (UAE Team Emirates), a trzeci niezmordowany Michał Kwiatkowski!

Msc Nazwisko Ekipa Czas
1 McCarthy Jay BORA – hansgrohe 4:49:39
2 Riabushenko Alexandr UAE-Team Emirates ,,
3 Kwiatkowski Michal Team Sky ,,
4 Albasini Michael Mitchelton-Scott ,,
5 Sanz Enrique Euskadi – Murias ,,
6 Alaphilippe Julian Quick-Step Floors ,,
7 Matthews Michael Team Sunweb ,,
8 Ezquerra Jesus Burgos-BH ,,
9 Bilbao Pello Astana Pro Team ,,
10 Battaglin Enrico Team LottoNL-Jumbo ,,
11 Simón Jordi Burgos-BH ,,
12 Molard Rudy Groupama – FDJ ,,
13 Guerreiro Ruben Trek – Segafredo ,,
14 Lambrecht Bjorg Lotto Soudal ,,
15 Rojas José Joaquín Movistar Team ,,
16 Van der Sande Tosh Lotto Soudal ,,
17 Lammertink Maurits Team Katusha – Alpecin ,,
18 Bakelants Jan AG2R La Mondiale ,,
19 Teuns Dylan BMC Racing Team ,,
20 Polanc Jan UAE-Team Emirates ,,
21 Buchmann Emanuel BORA – hansgrohe ,,
22 Costa Rui UAE-Team Emirates ,,
23 Amezqueta Julen Caja Rural – Seguros RGA ,,
24 Gebreigzabhier Amanuel Dimension Data ,,
25 Howes Alex Team EF Education First-Drapac p/b Cannondale ,,
26 Brown Nathan Team EF Education First-Drapac p/b Cannondale ,,
27 Geoghegan Hart Tao Team Sky ,,
28 Bardet Romain AG2R La Mondiale ,,
29 Mas Lluís Guillermo Caja Rural – Seguros RGA ,,
30 Mollema Bauke Trek – Segafredo ,,
31 Lastra Jonathan Caja Rural – Seguros RGA ,,
32 Roglic Primoz Team LottoNL-Jumbo ,,
33 Izagirre Ion Bahrain Merida Pro Cycling Team ,,
34 Edet Nicolas Cofidis, Solutions Crédits ,,
35 Maté Luis Ángel Cofidis, Solutions Crédits ,,
36 Izagirre Gorka Bahrain Merida Pro Cycling Team ,,
37 Mas Enric Quick-Step Floors ,,
38 Pernsteiner Hermann Bahrain Merida Pro Cycling Team ,,
39 Fraile Omar Astana Pro Team ,,
40 Skujiņš Toms Trek – Segafredo ,,
41 Zakarin Ilnur Team Katusha – Alpecin ,,
42 Cras Steff Team Katusha – Alpecin ,,
43 Landa Mikel Movistar Team ,,
44 Konrad Patrick BORA – hansgrohe ,,
45 Prades Eduard Euskadi – Murias ,,
46 Vincent Léo Groupama – FDJ ,,
47 Haig Jack Mitchelton-Scott ,,
48 Woods Michael Team EF Education First-Drapac p/b Cannondale ,,
49 Serry Pieter Quick-Step Floors ,,
50 Hansen Jesper Astana Pro Team ,,
51 Madouas Valentin Groupama – FDJ ,,
52 Mühlberger Gregor BORA – hansgrohe ,,
53 Gerrans Simon BMC Racing Team ,,
54 Aranburu Alex Caja Rural – Seguros RGA ,,
55 Špilak Simon Team Katusha – Alpecin ,,
56 Monfort Maxime Lotto Soudal ,,
57 Betancur Carlos Movistar Team ,,
58 Verona Carlos Mitchelton-Scott ,,
59 Stetina Peter Trek – Segafredo ,,
60 Vuillermoz Alexis AG2R La Mondiale ,,
61 De Tier Floris Team LottoNL-Jumbo ,,
62 Vanendert Jelle Lotto Soudal ,,
63 Bravo Garikoitz Euskadi – Murias ,,
64 Ait El Abdia Anass UAE-Team Emirates ,,
65 Quintana Nairo Movistar Team ,,
66 Anton Igor Dimension Data ,,
67 de la Cruz David Team Sky ,,
68 Powless Neilson Team LottoNL-Jumbo ,,
69 Uran Rigoberto Team EF Education First-Drapac p/b Cannondale ,,
70 Gastauer Ben AG2R La Mondiale ,,
71 Armée Sander Lotto Soudal ,,
72 Ulissi Diego UAE-Team Emirates ,,
73 Kišerlovski Robert Team Katusha – Alpecin ,,
74 Herrada Jesús Cofidis, Solutions Crédits ,,
75 Grmay Tsgabu Trek – Segafredo ,,
76 Carthy Hugh Team EF Education First-Drapac p/b Cannondale ,,
77 Pardilla Sergio Caja Rural – Seguros RGA ,,
78 Boswell Ian Team Katusha – Alpecin ,,
79 Bizkarra Mikel Euskadi – Murias ,,
80 Hamilton Lucas Mitchelton-Scott ,,
81 Herrada José Cofidis, Solutions Crédits ,,
82 Valls Rafael Movistar Team ,,
83 Kiryienka Vasil Team Sky ,,
84 De La Parte Víctor Movistar Team ,,
85 Pauwels Serge Dimension Data ,,
86 Power Robert Mitchelton-Scott ,,
87 Anacona Winner Movistar Team ,,
88 Caruso Damiano BMC Racing Team ,,
89 Grossschartner Felix BORA – hansgrohe ,,
90 Lopez David Team Sky ,,
91 Pellizotti Franco Bahrain Merida Pro Cycling Team ,,
92 Cummings Stephen Dimension Data ,,
93 De Marchi Alessandro BMC Racing Team 0:15
94 Nibali Vincenzo Bahrain Merida Pro Cycling Team 0:20
95 Juul-Jensen Christopher Mitchelton-Scott ,,
96 Salas Ibai Burgos-BH 2:25
97 Torres Pablo Burgos-BH ,,
98 Cabedo Óscar Burgos-BH ,,
99 Fröhlinger Johannes Team Sunweb ,,
100 King Benjamin Dimension Data ,,
101 Wyss Danilo BMC Racing Team ,,
102 Mori Manuele UAE-Team Emirates ,,
103 Navarro Daniel Cofidis, Solutions Crédits ,,
104 Craddock Lawson Team EF Education First-Drapac p/b Cannondale ,,
105 Mertz Remy Lotto Soudal 4:49
106 Lindeman Bert-Jan Team LottoNL-Jumbo ,,
107 Cavagna Rémi Quick-Step Floors ,,
108 Capecchi Eros Quick-Step Floors ,,
109 Kuss Sepp Team LottoNL-Jumbo ,,
110 Vaugrenard Benoit Groupama – FDJ ,,
111 Dupont Hubert AG2R La Mondiale ,,
112 Latour Pierre AG2R La Mondiale ,,
113 Gautier Cyril AG2R La Mondiale ,,
114 Castroviejo Jonathan Team Sky ,,
115 Bono Matteo UAE-Team Emirates ,,
116 Felline Fabio Trek – Segafredo ,,
117 Padun Mark Bahrain Merida Pro Cycling Team ,,
118 Hindley Jai Team Sunweb 7:24
119 Knox James Quick-Step Floors ,,
120 Howson Damien Mitchelton-Scott ,,
121 Benedetti Cesare BORA – hansgrohe ,,
122 Slagter Tom-Jelte Dimension Data ,,
123 Porte Richie BMC Racing Team ,,
124 Perez Anthony Cofidis, Solutions Crédits ,,
125 de Gendt Thomas Lotto Soudal ,,
126 Teklehaimanot Daniel Cofidis, Solutions Crédits ,,
127 Narvaez Jhonatan Quick-Step Floors ,,
128 Gonzalez Aitor Euskadi – Murias ,,
129 Merino Igor Burgos-BH ,,
130 Gogl Michael Trek – Segafredo 8:57
131 Arashiro Yukiya Bahrain Merida Pro Cycling Team ,,
132 Sivakov Pavel Team Sky ,,
133 Haga Chad Team Sunweb 9:33
134 Bagües Aritz Euskadi – Murias ,,
135 Martens Paul Team LottoNL-Jumbo ,,
136 Cataldo Dario Astana Pro Team ,,
137 Bevin Patrick BMC Racing Team ,,
138 Smit Willie Team Katusha – Alpecin ,,
139 Irisarri Jon Caja Rural – Seguros RGA ,,
140 Morton Lachlan Dimension Data 14:28
141 Canty Brendan Team EF Education First-Drapac p/b Cannondale ,,
142 Soto Nelson Andres Caja Rural – Seguros RGA ,,
143 Bizhigitov Zhandos Astana Pro Team ,,
144 Moser Moreno Astana Pro Team 15:38
145 Storer Michael Team Sunweb ,,
146 Chernetckii Sergei Astana Pro Team ,,
147 Pöstlberger Lukas BORA – hansgrohe ,,
148 ten Dam Laurens Team Sunweb ,,
149 Barcelo Fernando Euskadi – Murias ,,
150 Armirail Bruno Groupama – FDJ 18:33
151 Seigle Romain Groupama – FDJ ,,
DNF Morabito Steve Groupama – FDJ DNF

 

Klasyfikacja generalna:

Msc Nazwisko Ekipa Czas
1 Alaphilippe Julian Quick-Step Floors 13:18:52
2 Roglic Primoz Team LottoNL-Jumbo 0:08
3 Izagirre Gorka Bahrain Merida Pro Cycling Team 0:39
4 Landa Mikel Movistar Team 0:43
5 Bilbao Pello Astana Pro Team 0:54
6 Bardet Romain AG2R La Mondiale 0:58
7 Konrad Patrick BORA – hansgrohe ,,
8 Buchmann Emanuel BORA – hansgrohe ,,
9 Molard Rudy Groupama – FDJ ,,
10 Quintana Nairo Movistar Team ,,
11 Mas Enric Quick-Step Floors ,,
12 Uran Rigoberto Team EF Education First-Drapac p/b Cannondale ,,
13 Mollema Bauke Trek – Segafredo ,,
14 Vanendert Jelle Lotto Soudal 1:23
15 Izagirre Ion Bahrain Merida Pro Cycling Team 1:26
16 Haig Jack Mitchelton-Scott ,,
17 Prades Eduard Euskadi – Murias ,,
18 Hansen Jesper Astana Pro Team 1:47
19 Anton Igor Dimension Data ,,
20 de la Cruz David Team Sky ,,
21 Herrada Jesús Cofidis, Solutions Crédits ,,
22 Serry Pieter Quick-Step Floors ,,
23 Vuillermoz Alexis AG2R La Mondiale 2:27
24 Lambrecht Bjorg Lotto Soudal ,,
25 Zakarin Ilnur Team Katusha – Alpecin 2:30
26 Carthy Hugh Team EF Education First-Drapac p/b Cannondale 2:33
27 Špilak Simon Team Katusha – Alpecin ,,
28 Bravo Garikoitz Euskadi – Murias 2:39
29 Woods Michael Team EF Education First-Drapac p/b Cannondale 2:46
30 Costa Rui UAE-Team Emirates ,,
31 Pauwels Serge Dimension Data 3:01
32 Stetina Peter Trek – Segafredo ,,
33 Teuns Dylan BMC Racing Team 3:04
34 Pernsteiner Hermann Bahrain Merida Pro Cycling Team 3:15
35 Herrada José Cofidis, Solutions Crédits 3:17
36 Ulissi Diego UAE-Team Emirates 3:23
37 Pardilla Sergio Caja Rural – Seguros RGA 3:45
38 Aranburu Alex Caja Rural – Seguros RGA 3:50
39 Ezquerra Jesus Burgos-BH 4:14
40 Bizkarra Mikel Euskadi – Murias 4:15
41 Mas Lluís Guillermo Caja Rural – Seguros RGA 4:17
42 Nibali Vincenzo Bahrain Merida Pro Cycling Team 4:24
43 Kišerlovski Robert Team Katusha – Alpecin 4:31
44 Polanc Jan UAE-Team Emirates 4:34
45 Betancur Carlos Movistar Team 4:37
46 Maté Luis Ángel Cofidis, Solutions Crédits 4:48
47 Fraile Omar Astana Pro Team 5:12
48 Grmay Tsgabu Trek – Segafredo 5:26
49 Powless Neilson Team LottoNL-Jumbo 5:42
50 Matthews Michael Team Sunweb 5:49
51 Brown Nathan Team EF Education First-Drapac p/b Cannondale 5:59
52 Edet Nicolas Cofidis, Solutions Crédits ,,
53 Valls Rafael Movistar Team ,,
54 Cabedo Óscar Burgos-BH 6:32
55 Kiryienka Vasil Team Sky 6:36
56 Vincent Léo Groupama – FDJ 7:07
57 McCarthy Jay BORA – hansgrohe 7:52
58 Grossschartner Felix BORA – hansgrohe 8:02
59 Simón Jordi Burgos-BH ,,
60 Skujiņš Toms Trek – Segafredo 8:16
61 Bakelants Jan AG2R La Mondiale 8:28
62 Anacona Winner Movistar Team 8:47
63 Madouas Valentin Groupama – FDJ 8:58
64 Boswell Ian Team Katusha – Alpecin 9:02
65 Power Robert Mitchelton-Scott 9:27
66 Gebreigzabhier Amanuel Dimension Data 9:30
67 Rojas José Joaquín Movistar Team 9:55
68 Verona Carlos Mitchelton-Scott 10:16
69 Hamilton Lucas Mitchelton-Scott 10:20
70 Wyss Danilo BMC Racing Team 10:41
71 Sivakov Pavel Team Sky ,,
72 Riabushenko Alexandr UAE-Team Emirates 11:15
73 Torres Pablo Burgos-BH 11:19
74 Gastauer Ben AG2R La Mondiale 11:21
75 Armée Sander Lotto Soudal ,,
76 Howes Alex Team EF Education First-Drapac p/b Cannondale ,,
77 Battaglin Enrico Team LottoNL-Jumbo 11:23
78 De Marchi Alessandro BMC Racing Team 12:12
79 Kwiatkowski Michal Team Sky ,,
80 Lammertink Maurits Team Katusha – Alpecin 12:28
81 Guerreiro Ruben Trek – Segafredo 12:48
82 Lopez David Team Sky ,,
83 Pellizotti Franco Bahrain Merida Pro Cycling Team 13:15
84 Gerrans Simon BMC Racing Team ,,
85 Monfort Maxime Lotto Soudal 13:23
86 King Benjamin Dimension Data 13:46
87 Cras Steff Team Katusha – Alpecin 14:22
88 Felline Fabio Trek – Segafredo 14:31
89 Geoghegan Hart Tao Team Sky 14:40
90 Juul-Jensen Christopher Mitchelton-Scott 14:42
91 Amezqueta Julen Caja Rural – Seguros RGA 14:49
92 Mühlberger Gregor BORA – hansgrohe 14:52
93 Latour Pierre AG2R La Mondiale ,,
94 Van der Sande Tosh Lotto Soudal 15:29
95 Ait El Abdia Anass UAE-Team Emirates ,,
96 De La Parte Víctor Movistar Team 15:38
97 Mori Manuele UAE-Team Emirates 15:40
98 Navarro Daniel Cofidis, Solutions Crédits ,,
99 Castroviejo Jonathan Team Sky 16:12
100 Fröhlinger Johannes Team Sunweb 16:31
101 Craddock Lawson Team EF Education First-Drapac p/b Cannondale 16:47
102 Padun Mark Bahrain Merida Pro Cycling Team 16:56
103 Capecchi Eros Quick-Step Floors ,,
104 Vaugrenard Benoit Groupama – FDJ 17:25
105 Albasini Michael Mitchelton-Scott ,,
106 de Gendt Thomas Lotto Soudal 17:55
107 Caruso Damiano BMC Racing Team 17:59
108 Gautier Cyril AG2R La Mondiale ,,
109 Cummings Stephen Dimension Data 18:15
110 Slagter Tom-Jelte Dimension Data 18:45
111 Merino Igor Burgos-BH ,,
112 Teklehaimanot Daniel Cofidis, Solutions Crédits ,,
113 Dupont Hubert AG2R La Mondiale 19:29
114 Salas Ibai Burgos-BH 19:42
115 Cataldo Dario Astana Pro Team 19:49
116 Lastra Jonathan Caja Rural – Seguros RGA 20:29
117 Hindley Jai Team Sunweb 20:39
118 De Tier Floris Team LottoNL-Jumbo 21:17
119 Mertz Remy Lotto Soudal 21:25
120 Smit Willie Team Katusha – Alpecin 21:45
121 Lindeman Bert-Jan Team LottoNL-Jumbo 22:14
122 Knox James Quick-Step Floors 22:17
123 Canty Brendan Team EF Education First-Drapac p/b Cannondale 22:36
124 Cavagna Rémi Quick-Step Floors 22:41
125 Porte Richie BMC Racing Team 22:53
126 Sanz Enrique Euskadi – Murias 22:56
127 Benedetti Cesare BORA – hansgrohe 23:11
128 Irisarri Jon Caja Rural – Seguros RGA 23:22
129 Bagües Aritz Euskadi – Murias 23:37
130 Howson Damien Mitchelton-Scott 23:42
131 Narvaez Jhonatan Quick-Step Floors ,,
132 Chernetckii Sergei Astana Pro Team 23:46
133 Haga Chad Team Sunweb ,,
134 Bono Matteo UAE-Team Emirates 23:53
135 ten Dam Laurens Team Sunweb 23:54
136 Bevin Patrick BMC Racing Team 23:55
137 Arashiro Yukiya Bahrain Merida Pro Cycling Team 25:33
138 Perez Anthony Cofidis, Solutions Crédits 25:54
139 Gonzalez Aitor Euskadi – Murias 27:22
140 Seigle Romain Groupama – FDJ 27:35
141 Kuss Sepp Team LottoNL-Jumbo 27:45
142 Martens Paul Team LottoNL-Jumbo 28:28
143 Gogl Michael Trek – Segafredo 28:52
144 Morton Lachlan Dimension Data 31:47
145 Storer Michael Team Sunweb 32:14
146 Moser Moreno Astana Pro Team 34:57
147 Soto Nelson Andres Caja Rural – Seguros RGA 35:06
148 Armirail Bruno Groupama – FDJ 35:09
149 Barcelo Fernando Euskadi – Murias 35:41
150 Bizhigitov Zhandos Astana Pro Team 37:24
151 Pöstlberger Lukas BORA – hansgrohe 39:17