Fränk Schleck (Leopard Trek) wygrał klasyfikację generalną wyścigu Critérium International. W niedzielę rozegrano dwa ostatnie etapy. Rano zwyciężył Simon Geschke (Skil – Shimano), po południu w czasówce najlepszy był Andreas Klöden (Team RadioShack).

Przed południem kolarze rywalizowali na 75. kilometrowej trasie w Porto Vecchio. Atakować próbowali: Rémy Di Gregorio (Astana), Yukihiro Doi (Skil-Shimano), Renaud Dion (Bretagne-Schuller), Fabrice Jeandesbosz (Saur-Sojasun) i Egoi Martinez (Euskaltel). Niestety na niekorzyść ucieczki, tego dnia dobrze czuł się sprinter ekipy Garmin-Cervelo, Murilo Antonio Fischer i amerykanie kontrowali przewagę dzielącą odjazd od grupy.

Czołówka została schwytana już na 30 kilometrów przed kreską. Na finiszu bardzo dobrze był rozprowadzony Fischer, jednak wyraźnie szybszy od niego był młody Geschke. Trzecie miejsce zajął Laurent Mangel (Saur – Sojasun).

Po południu kolarze rywalizowali na 7 kilometrowej jeździe na czas, która również była rozegrana w Porto Vecchio.

Najlepszy czas, 08:47 wykręcił Andreas Klöden. Niemiec o zaledwie 4 sekundy pokonał Bradleya Wigginsa (Sky Procycling) i o 10 Jakoba Fuglsanga (Leopard Trek).

Ostatecznie w klasyfikacji generalnej triumfował zwycięzca 1. etapu z metą na  Col de l’Ospedal – Frank Schleck. Luksemburczyk pokonał o 13 sekund Vasilija Kiryienkę (Movistar) oraz o 30 sekund Reina Taaramae (Cofidis, le Credit en Ligne). Czwarte miejsce przypadło dla młodego Francuza Alexandre`a Geniez (Skil-Shimano). 23-latek stracił do zwycięzcy 1 minutę i 14 sekund.

Poprzedni artykułSylwester Szmyd o Katalonii: „Duże tempo i szybkość”
Następny artykułTom Boonen wygrywa Gent-Wevelgem 2011. Aktywny Maciej Bodnar.