Gert Steegmans (Quick Step) wygrał klasyk Nokere-Koerse. Belgijski sprinter pokonał Stefana Van Dijk (Veranda Willems Accent) oraz Graeme`a Browna (Rabobank). Najlepiej z Polaków wypadł Michał Gołaś (Vacansoleil-DCM), który zajął 23. miejsce. Z kolei najlepszym kolarzem CCC Polsat Polkowice został Sylwester Janiszewski, plasując się na 24. lokacie.

Steegmans został zmuszony w ubiegłym tygodniu do wycofania się na 4. etapie Paryż-Nicea z powodu przeziębienia, jednak podczas belgijskiego klasyku wszystko było już w porządku.

Zawodnicy rywalizowali dziś na trasie z Ronse do Nokere, która liczyła 195.9km. W ucieczkę dnia zabrało się czterech kolarzy: Michael Van Staeyen (Topsport Vlaanderen-Mercator), Guillaume Van Keirsbulck (Quick Step), Matthieu Ladagnous (FDJ) i Kenny Dehaes (Omega Pharma-Lotto). Mimo poważnych starań, kwartetowi nie udało się odjechać na więcej niż 2 minuty i 25 sekund, co spowodowało że czołówka została schwytana na 20 kilometrów przed metą.

Dzielny Dehaes próbował jeszcze kontry wraz z Gaetanem Bille (Wallonie Bruxelles-Crédit Agricole), Robem Goris (Verandas Willems-Accent) oraz Ronym Martias (Saur-Sojasun). Jednak i ta akcja trójki kolarzy została schwytana na 7 kilometrów przed kreską przez pociąg Katushy.

W finałowym sprincie najlepiej poradził sobie Steegmans, pokonując Holendra Van Djika oraz Australijczyka Browna. Michał Gołaś był 23, tuż za nim na 24. miejscu zameldował się Janiszewski.

Wyścig ukończyło jeszcze dwóch kolarzy CCC Polsat Polkowice: Bartłomiej Matysiak (87. miejsce), Tomasz Kiedyś (100).

Wyniki Nokere-Koerse:

1 Gert Steegmans (Bel) Quickstep Cycling Team
2 Stefan Van Dijk (Ned) Veranda’s Willems – Accent
3 Graeme Brown (Aus) Rabobank Cycling Team
4 Jens Keukeleire (Bel) Cofidis, Le Credit En Ligne
5 Yauheni Hutarovich (Blr) FDJ
6 Benjamin Verraes (Bel) Jong Vlaanderen – Bauknecht
7 Stéphane Poulhies (Fra) Saur – Sojasun
8 Kevin Lacombe (Can) Team Spidertech Powered By C10
9 Bobbie Traksel (Ned) Landbouwkrediet
10 Frédéric Amorison (Bel) Landbouwkrediet
11 Maxime Vantomme (Bel) Katusha Team
12 Niko Eeckhout (Bel) An Post – Sean Kelly
13 Kurt Hovelynck (Bel) Donckers Koffie – Jelly Belly
14 Kevin Ista (Bel) Cofidis, Le Credit En Ligne
15 Bert De Backer (Bel) Skil – Shimano
16 Alexander Porsev (Rus) Katusha Team
17 Gilles Devillers (Bel) Wallonie Bruxelles – Credit Agricole
18 David Boucher (Fra) Omega Pharma-Lotto
19 Christophe Laborie (Fra) Saur – Sojasun
20 Evert Verbist (Bel) Veranda’s Willems-Accent
21 Coen Vermeltfoort (Ned) Rabobank Cycling Team
22 Anthony Geslin (Fra) FDJ
23 Michal Golas (Pol) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
24 Sylwester Janiszewski (Pol) CCC Polsat Polkowice
25 Laurens De Vreese (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator
26 Matthew Brammeier (Irl) HTC-Highroad
27 Dominique Rollin (Can) FDJ
28 Davy Commeyne (Bel) Landbouwkrediet
29 Timothy Dupont (Bel) Jong Vlaanderen – Bauknecht
30 Jonas Vangenechten (Bel) Wallonie Bruxelles – Credit Agricole
31 Emmanuel Van Ruitenbeek (Ned) Team Eddy Merckx – Indeland
32 Tom Veelers (Ned) Skil – Shimano
33 Romain Matheou (Fra) Saur – Sojasun
34 Steve Chainel (Fra) FDJ
35 Anthony Delaplace (Fra) Saur – Sojasun
36 Martijn Verschoor (Ned) Team Type 1 – Sanofi Aventis
37 Marcello Pavarin (Ita) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
38 Aleksejs Saramotins (Lat) Cofidis, Le Credit En Ligne
39 Eric Baumann (Ger) Team Netapp
40 Hugo Houle (Can) Team Spidertech Powered By C10
41 Robin Chaigneau (Ned) Skil – Shimano
42 Timothy Vangheel (Bel) Colba – Mercury
43 Sven Jodts (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator
44 Martin Reimer (Ger) Skil – Shimano
45 Pim Ligthart (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
46 Remco Broers (Ned) Team Differdange – Magic-Sportfood.de
47 Staf Scheirlinckx (Bel) Veranda’s Willems – Accent
48 Robert Retschke (Ger) Team Netapp
49 Bert Scheirlinckx (Bel) Landbouwkrediet
50 Gatis Smukulis (Lat) HTC-Highroad
51 William Dugan (USA) Team Type 1 – Sanofi Aventis
52 Andreas Schillinger (Ger) Team Netapp
53 Vladimir Isaichev (Rus) Katusha Team
54 Iljo Keisse (Bel) Quickstep Cycling Team
55 Matti Helminen (Fin) Landbouwkrediet
56 Bert De Waele (Bel) Landbouwkrediet
57 Frank Dressler (Ger) Team Differdange-Magic-SP
58 Maarten Neyens (Bel) Omega Pharma-Lotto
59 Julien Vermote (Bel) Quickstep Cycling Team
60 Leif Hoste (Bel) Katusha Team
61 Arnaud Labbe (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne
62 Adam Blythe (GBr) Omega Pharma-Lotto
63 Ronan McLaughlin (Irl) An Post – Sean Kelly
64 Gediminas Bagdonas (Ltu) An Post – Sean Kelly
65 Johan Coenen (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator
66 Dirk Müller (Ger) Nutrixxion Sparkasse
67 Michaël Van Staeyen (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator
68 Dirk Bellemakers (Ned) Landbouwkrediet
69 Svein Tuft (Can) Team Spidertech Powered By C10
70 Benjamin Sydlik (Ger) Nutrixxion Sparkasse
71 Alexey Shmidt (Rus) Team Type 1 – Sanofi Aventis
72 Martijn Keizer (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
73 Alessandro Bazzana (Ita) Team Type 1 – Sanofi Aventis
74 Rob Goris (Bel) Veranda’s Willems – Accent
75 James Spragg (GBr) Donckers Koffie – Jelly Belly
76 Michaël Baer (Swi) Team Netapp
77 Alexander Mironov (Rus) Katusha Team
78 Pieter Vanspeybrouck (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator
79 Sander Cordeel (Bel) Colba – Mercury
80 James Vanlandschoot (Bel) Veranda’s Willems – Accent
81 Arkimedes Arguelyes Rodriges (Rus) Katusha Team
82 Rudy Rouet (Bel) Wallonie Bruxelles – Credit Agricole
83 Vytautas Kaupas (Ltu) Team Differdange – Magic-Sportfood.de
84 Niels Wytinck (Bel) Colba – Mercury
85 Alex Rasmussen (Den) HTC-Highroad
86 Patrick Bercz (Ger) Team Eddy Merckx – Indeland
87 Bartlomiej Matysiak (Pol) CCC Polsat Polkowice
88 Olivier Chevalier (Bel) Wallonie Bruxelles – Credit Agricole
89 Jan Ghyselinck (Bel) HTC-Highroad
90 Tom Vermeer (Ned) Colba – Mercury
91 Steffen Radochla (Ger) Nutrixxion Sparkasse
92 Sven Vandousselaere (Bel) Omega Pharma-Lotto
93 Maxim Belkov (Rus) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
94 Timon Seubert (Ger) Team Netapp
95 Caleb Fairly (USA) HTC-Highroad
96 Sander Helven (Bel) Donckers Koffie – Jelly Belly
97 Rony Martias (Fra) Saur – Sojasun
98 Huub Duyn (Ned) Donckers Koffie-Jelly Belly
99 Preben Van Hecke (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator
100 Tomasz Kiendys (Pol) CCC Polsat Polkowice
101 Jeroen Hoorne (Bel) Jong Vlaanderen – Bauknecht
102 Michael Matthews (Aus) Rabobank Cycling Team
103 Dries Hollanders (Bel) An Post – Sean Kelly
104 Wouter Mol (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
105 Fabio Calabria (Aus) Team Type 1 – Sanofi Aventis
106 Kristof Vandewalle (Bel) Quickstep Cycling Team
107 Kevin Hulsmans (Bel) Donckers Koffie – Jelly Belly
108 Paul Poux (Fra) Saur – Sojasun
109 Michaël Vanderaerden (Bel) Donckers Koffie – Jelly Belly
110 Jens Debusschere (Bel) Omega Pharma-Lotto
111 Darijus Dzervus (Ltu) An Post – Sean Kelly
112 Benoît Vaugrenard (Fra) FDJ
113 Cesare Benedetti (Ita) Team Netapp
114 Alex Meenhorst (NZl) Team Differdange – Magic-Sportfood.de
115 Romain Zingle (Bel) Cofidis, Le Credit En Ligne
116 Ryan Anderson (Can) Team Spidertech Powered By C10
117 Stef Clement (Ned) Rabobank Cycling Team
118 Pieter Ghyllebert (Bel) An Post – Sean Kelly
119 Roy Curvers (Ned) Skil – Shimano
120 Sander Armee (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator
121 Guillaume Van Keirsbulck (Bel) Quickstep Cycling Team
122 Dimitri Claeys (Bel) Team Netapp
123 William Bonnet (Fra) FDJ
124 Klaas Lodewyck (Bel) Omega Pharma-Lotto
125 Michael Tronborg Kristensen (Den) Team Differdange – Magic-Sportfood.de
126 Steven De Neef (Bel) Jong Vlaanderen – Bauknecht
127 Rémi Cusin (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne
128 Dennis Van Winden (Ned) Rabobank Cycling Team
129 Nico Sijmens (Bel) Cofidis, Le Credit En Ligne
130 Mitchell Docker (Aus) Skil – Shimano
131 Jean-Pierre Drucker (Lux) Veranda’s Willems – Accent
132 André Greipel (Ger) Omega Pharma-Lotto
133 Bram Schmitz (Ned) Veranda’s Willems – Accent
134 Nikolas Maes (Bel) Quickstep Cycling Team
135 Gaëtan Bille (Bel) Wallonie Bruxelles-Credit Agricole
136 Frédéric Guesdon (Fra) FDJ
137 Matthieu Ladagnous (Fra) FDJ
138 Benjamin King (USA) Team RadioShack
139 Paul Martens (Ger) Rabobank Cycling Team
140 Grégory Habeaux (Bel) Veranda’s Willems – Accent
141 Walt De Winter (Bel) Jong Vlaanderen – Bauknecht
142 Michael Schweizer (Ger) Nutrixxion Sparkasse
143 Sebastian Forke (Ger) Nutrixxion Sparkasse
144 Grischa Janorschke (Ger) Nutrixxion Sparkasse
145 Kenny De Haes (Bel) Omega Pharma-Lotto
146 Craig Lewis (USA) HTC-Highroad
147 Martin Gilbert (Can) Team Spidertech Powered By C10
148 Steven Van Vooren (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator
149 Andrew Fenn (GBr) An Post – Sean Kelly
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments