W czwartek 17 marca o godzinie 15:00 w Urzędzie Miasta w Zakopanem dojdzie do uroczystego podpisania umowy na organizację startu i mety etapu 68. Tour de Pologne UCI World Tour w Zakopanem. Podpisy złożą Burmistrz miasta Janusz Majcher i Dyrektor Generalny wyścigu Czesław Lang.

Po roku przerwy Tour de Pologne ponownie wraca do Zakopanego. W 2008 i 2009 roku w zimowej stolicy Polski – jaką jest Zakopane – mieściły się mety królewskich etapów Tour de Pologne. Wszyscy pamiętamy jak w ciężkich warunkach atmosferycznych Niemiec Jens Voigt z ówczesnego Team CSC – Saxo Bank, szaleńczym rajdem zapewnił sobie zwycięstwo nie tylko etapowe, ale i triumf w całym wyścigu. Rok później etap z metą w Zakopanem wygrał Norweg Edvald Boasson Hagen z Team Columbia – HTC.

W 68. edycji Tour de Pologne UCI World Tour blisko 200-osobowy peleton wystartuje z Zakopanego, aby po kilku godzinach jazdy w malowniczym, ale i wymagającym terenie, wrócić w to samo miejsce i walczyć o zwycięstwo etapowe. Stolica Tatr będzie tego dnia stolicą światowego kolarstwa.

Etap ze startem i metą w Zakopanem może mieć decydujące znaczenie dla losów całego wyścigu. W pobliżu nie brakuje ciężkich podjazdów, które z pewnością wyłonią nam najmocniejszych kolarzy. O tym czy triumfator z Zakopanego zostanie zwycięzcą klasyfikacji generalnej 68. Tour de Pologne dowiemy się 6 sierpnia w Krakowie.

Źródło: Lang Team

Foto: Robert Słupik