Elia Viviani z Liquigas-Cannondale wygrał pierwszy etap Tour of Mumbai. Włoch wyprzedził Robbiego McEwena (RadioShack) i Tylera Day (Team Bonitas). W wyścigu udział bierze Michał Kwiatkowski (RadioShack), który miał znaczny wpływ na drugą na mecie lokatę Australijczyka.

Było to drugie zwycięstwo w sezonie dla 22-latka, który w ubiegłym tygodniu wygrał GP Costa degli Etruschi. Tour of Mumbai składa się z dwóch klasyków. Drugi wyścig rozegrany będzie w niedzielę.

Podczas tego odcinka kolarze mieli do pokonania 180 kilometrów, cała rywalizacja przebiegała pod dyktando zachodnich ekip. Na 3 kilometry przed metą kapcia złapał McEwen, jednak na szybką reakcję zdecydował się Michał Kwiatkowski, który oddał rower swojemu liderowi. Australijczyk, wielokrotny zwycięzca etapów na Tour de France zdołał jeszcze zająć drugie miejsce.

Finisz wygrał młody Elia Viviani, trzecie miejsce przypadło dla Tylera Day.

W wyścigu poza Kwiatkowskim, jedzie Marcin Białobłocki (Motorpoint), który był dziś 15.

“Dzisiejszy finisz nie był łatwy”, powiedział Viviani.” Na ostatnich kilometrach RadioShack objęło rządy w peletonie, jednak nie byli w stanie tego wykorzystać”.

“Wiedziałem, że aby wygrać muszę pokonać McEwena i obawiając się jego spontaniczności postanowiłem siedzieć na jego kole. Na 50 metrów przed kreską udało mi się go wyprzedzić i wtedy byłem już pewny że wygrałem, choć kosztowało mnie to wiele wysiłku”.

Pierwsza dziesiątka:

1 Elia Viviani (Ita) Liquigas-Cannondale 4:12:27
2 Robbie Mcewen (Aus) Team RadioShack
3 Tyler Day (RSA) Team Bonitas
4 Robert Hunter (RSA) Team RadioShack
5 Ian Wilkinson (GBr) Endura Racing
6 Hossein Nateghi (IRI)
7 Jaan Kirsipuu (Est) Champion System
8 Malcolm Lange (RSA) Team Bonitas
9 Johann Rabie (RSA) Team Bonitas
10 Martijn Verschoor (Ned) Team Type 1 – Sanofi Aventis

Foto: www.corvospro.com