Richie Porte poprowadzi zespół Saxo Bank SunGard w Tour Down Under, który zaczyna już w przyszłym miesiącu. Będzie to drugi występ w Australijczyka w narodowym Tourze, ale pierwszy w roli lidera zespołu Bjarne Riisa.

„Porte przeszedł długą drogę od czasu kiedy brał udział w naszym wyścigu w 2008 roku, w barwach UNISA – australijskiej drużyny narodowej„, powiedział dyrektor wyścigu Mike Turtur.

25-letni Porte, wdarł się przebojem na światową scenę. Będąc neo-pro w minionym sezonie, przejechał Giro d’Italia gdzie nosił Maglia rosa przez trzy dni i zajął siódme miejsce w klasyfikacji generalnej pierwszego Grand Touru w karierze. Mało tego, we Włoszech zdobył nagrodę dla najlepszego młodego zawodnika.

„Dla Porte, wygrać klasyfikację młodzieżową oraz prowadzić w Giro d’Italia na trzech etapach to wyjątkowe osiągnięcie w Wielkim Tourze, zwłaszcza w roku kiedy zadebiutował jako profesjonalista. On jest wielkim talentem i może być następnym wielkim Australijczykiem, który może walczyć w największych wyścigach. To trochę następca Cadela Evansa„.

Jednak trasa Tour Down Under pasuje głównie sprinterom. Tutaj SaxoBank również nie może narzekać. W Australii wystartuje gospodarz: Baden Cooke i Argentyńczyk Juan Jose Haedo. „Zarówno Cooke i Haedo są dobrymi sprinterami, a ich obecność przyczynia się do najlepszej, jeśli chodzi o sprinterów listy startowej w Santos Tour Down Under”, powiedział Turtur.

Saxo Bank-SunGard na Tour Down Under 2011: Richie Porte, David Tanner, Brian Vandborg, Juan Jose Haedo, Sebastian Haedo, Nicki Sorensen oraz Baden Cooke.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments