W bardzo trudnym miejscu swej kariery sportowej znalazł się aktualnym Mistrz Polski w kolarstwie szosowym Jacek Morajko. Międzynarodowa Unia Kolarska odmówiła bowiem rejestracji australijskiego zespołu Pegasus Sport zarówno w gronie ekip Pro Team jak i Professional Continental Team, z którym to kontrakt na sezon 2011 podpisał Jacek Morajko. Ekipie Pegasus pozostała jedynie rejestracja w gronie ekip Continental czyli tzw. trzeciej dywizji.

A przecież miało być inaczej. Pegasus Sport rozpoczął ubieganie się o status ekipy Pro Team już w m-cu wrześniu. Podpisał kontrakty z wieloma utytułowanymi kolarzami m.in. ze znakomitymi sprinterami Robbie McEwen`em i Robertem Hunterem.  Jacek Morajko, który miał podpisany już kontrakt z ekipą CCC Polsat Polkowice, skorzystał z propozycji ścigania się wśród ekip Pro Tour i uzyskawszy zgodę odstąpienia od kontraktu, podpisał umowę z Pegasusem.

To dla mnie było bardzo ważne, żeby  dalszy rozwój swojej  kariery kolarskiej prowadzić w ekipie Pro Tour.  Cieszyłem się z tego bardzo a teraz jestem nieco zawiedziony – powiedział Jacek Morajko.

Kiedy z oficjalnego komunikatu UCI dowiedziałem się, że ekipa Pegasus nie będzie miała statusu ekipy Professional Continental a najwyżej Continental Team oraz , że możemy szukać sobie nowych pracodawców, natychmiast pomyślałem o ekipie CCC Polsat Polkowice. W pamięci zachowałem słowa Pana Dariusza Miłka, który nie stawiał żadnych przeszkód bym przeszedł  do ekipy Pro Tour a przeciwnie był zainteresowany rozwojem mojej dalszej kariery kolarskiej. Pomyślałem, że może zechce ponownie mieć mnie w swojej ekipie.

Kiedy dowiedziałem się, że Pegasus nie będzie ekipą Pro Continental, natychmiast pomyślałem o Jacku – powiedział dyrektor sportowy ekipy CCC Polsat Polkowice, Piotr Wadecki.

Nie wyobrażam sobie by najlepszy kolarz Polski w sezonie 2010, ścigał się w ekipie III dywizji. Przecież nie tak miał wyglądać rozwój  jego dalszej kariery sportowej. Zawsze widziałem go w składzie  ekipy CCC Polsat Polkowice i kiedy dowiedziałem się o jego zawodowych kłopotach natychmiast prosiłem Prezesa Dariusza Miłka by przyjąć Jacka do składu naszej ekipy.
Po przeprowadzeniu rozmów w ramach kierownictwa Klubu oraz z samym zainteresowanym, postanowiono podpisać z Jackiem Morajko jednoroczny kontrakt.

Jestem bardzo szczęśliwy, że w tej dla mnie bardzo trudnej sytuacji, znowu rękę podaje mi ekipa CCC Polsat Polkowice – powiedział Jacek Morajko.

Swoje szczególne podziękowanie kierują do Prezesa Dariusza Miłka, który wyraził zgodę na mój powrót do ekipy a także dla Piotra Wadeckiego, który znalazł dla mnie miejsce swoim zespole. Obiecuję, że otrzymanej szansy nie zmarnuję i będę z wielkim zaangażowaniem pracował na sukcesy całej ekipy CCC Polsat Polkowice.

W sezonie 2011 ekipa CCC Polsat Polkowice będzie zatem występowała w następującym składzie:
Łukasz Bodnar, Dariusz Batek, Paweł Charucki,  Adrian Honkisz, Sylwester Janiszewski, Błażej Janiaczyk, , Tomasz Kiendyś, Mariusz Witecki,  Marek Rutkiewicz, Tomasz Smoleń, Andre Schulze, Rafał Ratajczyk, Mateusz Taciak, Bartłomiej Matysiak, Jacek Morajko, Jose Mendes i  Kamil Zieliński.

Źródło: CCC Polsat

Foto: Robert Słupik (naszosie.pl)

guest
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze
Inline Feedbacks
View all comments
jajacek
jajacek

No cóz Jacek Wędrowniczk wraca jako syn marnotrawny ale to nie jego wina lecz tych co z niego zrobili mistrza. Niestety potwierdza się tez iż do polski wraca sie na kolarską emeryturę.