Odejście od Teamu Saxo Bank nie było łatwą decyzją dla Fabiana Cancellary ale Szwajcar ostatecznie postawił na zmiany. “To była trudna decyzja, ale przecież nie jestem żonaty z Riisem”, powiedział dla agencji prasowej Belga.

“Jeździłem w zespole Riisa przez pięć lat, w czasie tej współpracy miałem chwile zwątpienia”, powiedział czterokrotny mistrz świata.

Cancellara nie jest jedynym kolarzem, który opuszcza duński zespół, ale był ostatni z 11 zawodników którzy opuścili szeregi SaxoBanku.

“Nie mam nic przeciwko przybyciu Alberto Contadora, ale po odejściu zdałem sobie sprawę, że znalazł bym się w niewygodnej pozycji. To irytujące, opuszczać jako ostatni ekipę z grona zawodników o wielkich nazwiskach, ale po prostu nie chcę być tonącym statkiem Riisa”.

Oferta przyłączenia się do Luksemburg Cycling Project nie była jedyną dla 29-letniego zawodnika.

„To była jedna z wielu propozycji, którą przyjąłem nie dla tego, że poprosili mnie o to bracia Schleck, ale głównym powodem było to, że jest to prawdziwy zespół, dla którego kolarstwo jest ważniejsze niż wielkie nazwiska. Myślę, że w wieku prawie 30 lat podjąłem trafną decyzję”.

Foto: www.corvospro.com