Ivan Basso (Liquigas) zdecydował się nie bronić zwycięstwa z tego roku, w wyścigu Giro d’Italia 2011. Włoch przez taki zabieg, lepiej chce przygotować się do Tour de France. Basso obchodzi dziś swoje 33. urodziny i wywiadzie dla La Gazzetta dello Sport, poinformował iż jego zespół zdecydował, że zwycięzca wyścigu Vuelta a Espana 2010, Vincenzo Nibali będzie liderem Liquigasu we włoskim Grand Tourze.

Gdybym znów wygrał Giro d’Italia, znalazł bym się na elitarnej liście zawodników którzy trzykrotnie w swojej karierze wygrywali wyścig dookoła Włoch. Jednak wciąż brakuje mi żółtej koszulki, bo przecież dwie różowe mam już w domu”, opowiada Basso.

Basso, który wygrał Giro już w 2006 roku chce w całości skupić się na TdF, ponieważ to jego najważniejszy cel w sezonie. Jak sam mówi „nie chcę startować w Giro tylko dla treningu. Gdybym przejechał bez walki przez Dolomity, obraził bym tym samym kibiców”.

Na szczęście, najlepszy włoski zespół który w kadrze ma trzech Polaków, ma również innego zwycięzcę wielkiego wyścigu. Z całą pewnością, Vincenzo Nibali jest zawodnikiem, który może skutecznie walczyć o zwycięstwo w Giro. Potwierdził to wygrywając niezwykle trudną Vueltę 2010.

„Vincenzo dojrzewa i nie jest już małym dzieckiem. Pokazał już na Vuelcie, że może wygrać Giro,” powiedział Basso.

Liquigas spotka się na pierwszym zgrupowaniu w Dolomitach, a dokładnie w Passo San Pellegrino w przyszłym tygodniu. Drugi obóz zaplanowany jest od 9 do 22 grudnia na Sardynii. Pierwszym wyścigiem w nowym sezonie tej ekipy będzie Tour Down Under w Australii, który rozpoczyna się 16 stycznia. Basso rozpocznie sezon od Tour de San Luis, które rozpoczyna się dzień później.

Poprzedni artykułMistrz Świata, Thor Hushovd bez zmiany wynagrodzenia
Następny artykułContador krytykuje Astanę
Pomysłodawca, założyciel i właściciel naszosie.pl. Z wykształcenia ekonomista, kilkanaście lat zarządzający oddziałami banków. Pracę w „korpo” zakończył w 2013 i wtedy to zdecydował poświęcić się tylko pasji. Na szosie jeździ amatorsko od ponad 20 lat. Mąż i ojciec dwóch synów.
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments