David Millar (Garmin-Transitions) pobił rekord przewagi czasowej z jaką zwyciężył w Chrono des Nations w niedzielę. Po wyścigu ujawnił, że jedną z tajemnic jego sukcesu była jazda bez tylnego hamulca.

“Kiedy jesteś zmęczony myślisz że hamulce ocierają o koło, wtedy nerwowo obserwujemy hamulce przez co tracimy dużo na koncentracji czy komforcie jazdy,” wyjaśnił Millar dla L’Equipe po zwycięstwie w Les Herbiers.

Millar przyznał, że bardzo dobrze wydobywa pokłady swoich umiejętności czasowych w październiku tego roku, co przypisuje zasłudze przejechania czterech długich prób czasu w ciągu ostatnich czterech tygodni – w Vuelta a España, mistrzostwach świata, Commonwealth Games oraz  w Chrono des Nations.

“W ciągu ostatnich miesięcy, co najmniej raz w tygodniu jechałem 45 kilometrową czasówkę,” powiedział Millar. “To było doskonałe przygotowanie. Organizm przyzwyczaja się do pozycji w jeździe na czas. “

Nigdy nie czułem się tak dobrze w próbach czasowych jak teraz,” powiedział.Z doświadczenia, wyniosłem że muszę mieć swój plan od początku dnia do chwili startu. Nie boje się również zaatakować w pierwszej części godziny.”