David Millar zakończył karierę w 2014 roku, ale od tego czasu na brak zajęć nie narzeka i często wciela się w rolę eksperta. W wywiadzie dla Velonews opowiedział o szansach poszczególnych zawodników na wygranie Grand Tourów.

“Aktualnie mamy do czynienia z najlepszą generacją kolarzy jeżdżących w grand tourach. Podczas ubiegłorocznego Tour de France ścigało się sześciu kolarzy, którzy w swoich palmares mają wygrany trzytygodniowy wyścig (Froome, Nibali, Contador, Quintana, Hesjedal i Valverde). Od czasu jak oglądam ten sport nie przypominam sobie takiej sytuacji.”

Millar zauważa również, że wraz z rozwojem takich kolarzy jak Geraint Thomas i Tom Dumoulin możemy mieć do czynienia z najbardziej spektakularną walką o wygranie wielkiego touru w historii.

“Teraz mamy Nibalego, Quintanę, Froome’a, do ich poziomu zbliżają się Dumoulin i Thomas, Valverde wciąż jest w wysokiej formie… Grand Toury będą teraz bardziej ekscytujące niż kiedykolwiek wcześniej.
To, że Contador nie wystartuje w Giro może oznaczać, że zobaczymy go po raz ostatni w jego najlepszej dyspozycji przeciwko Froome’owi. Kilka ostatnich edycji Tour de France nie było zbyt porywających i mam nadzieje, że w tym roku zobaczymy wyścig jakiego nie było od wielu lat. Ci wszyscy zawodnicy będą jechać ramię w ramię, jeden obok drugiego.”
Dwukrotny srebrny medalista mistrzostw świata w jeździe indywidualnej na czas jest przekonany, że Tom Dumoulin stanie się jednym z najważniejszych pretendentów do wygrania Grand Touru w przyszłości.
“Według mnie, po tym jak jechał Vueltę w zeszłym roku, ukazał nam się kolejny wielki kolarz na trzytygodniowe wyścigi. Jego rozwój przebiega w klasyczny sposób, nie idzie od razu w Tour de France. Pojechał dobrą Vueltę, teraz chce spróbować w Giro, wszystko tak jak należy.”

Źródło: cyclingquotes.com

guest
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze
Inline Feedbacks
View all comments
Leszek
Leszek

Pan szkot niestety zapomniał o jednym kolarzu, który Grand Toury może wygrać w przyszłości. Takim zawodnikiem jest z pewnością Rafał Majka !