fot. Giro d'Italia

W wyborach na przewodniczącego Stowarzyszenia Profesjonalnych Kolarzy (CPA) bez niespodzianek – przewodniczącym ponownie został Gianni Bugno, który pokonał Davida Millara. Głosowanie odbyło się podczas trwających mistrzostw świata w kolarstwie szosowym w Innsbrucku. 

Włoch wygrał z Brytyjczykiem stosunkiem głosów 379 do 96, z tym, że jedynie 17 z nich oddali kolarze przebywający na mistrzostwach świata w Innsbrucku. Przypomnijmy, że system głosowania budził i nadali budzi kontrowersje, ponieważ niewielu kolarzy ma możliwość oddania głosu na swojego kandydata.

Portal Cyclingnews donosi, że głosy oddawali Zdenek Stybar i Roman Kreuziger z czeskiej reprezentacji oraz Bernhard Eisel i Marco Haller z drużyny gospodarzy – wszyscy czterej robili to zatrzymując się przy hotelu położonym na południu Innsbrucka, gdzie odbyło się głosowanie. Ale już na przykład Łotysz Toms Skuijns przyjechał taksówką z dworca, na który przybył pociągiem, ponieważ mieszka w hotelu oddalonym godzinę od miasta-gospodarza tegorocznych mistrzostw świata.

Gianni Bugno zadzwonił do Davida Millara z propozycją objęcia w CPA stanowiska doradczego. Były kolarz ma rozważyć swoją przyszłość w ciągu najbliższych kilku dni.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments