David Millar (Garmin-Transitions) wygrał dziś we francuskim Herbiers (Vendée), kończącą sezon czasówkę Chrono des Nations. Szkot pokonał Edvalda Boassona Hagena (Team Sky) oraz Lieuwe`a Westrę (Vacansoleil). Jarosław Marycz (SaxoBank) był dopiero 29.

Świeżo upieczony złoty medalista Igrzysk Wspólnoty, David Millar 48,5 kilometrową trasę pokonał w 58 minut i 53 sekundy, co dało średnią 49,420 km/h. Brytyjczyk zdeklasował rywali pokonując drugiego Norwega aż o 2 minuty i 19 sekund. Trzeci Westra stracił do zwycięzcy 3 minuty i 6 sekund. Wyścig ukończyło 33 z 34 startujących, na 29 pozycji ze stratą 7 minut i 33 sekund był jedyny Polak, Jarosław Marycz.

Chrono des Nations do 1994.r kiedy to do programu mistrzostw świata dołączyła jazda na czas, była najważniejszą imprezą dla czasowców w sezonie. Rekordzistą pod względem zwycięstw jest Jacques Anquetil, który triumfował tu aż 9 razy.

W rywalizacji pań wygrała Jeannie Longo-Ciprelli (AS Palais des Sports Alpexpo).

Wśród Juniorów najlepszy okazał się Alliaume Leblond (AS Marcoussis), w rywalizacji pań triumfowała Ukrainka Hanna Solovey.

W wyścigu młodzieżowców najlepszy czas wykręcił mistrz Europy – Alex Dowsett (Trek-Livestrong).