Adam Blythe (Omega Pharma-Lotto) znakomicie kończy swój pierwszy, pełny sezon w ProTour. Brytyjczyk wygrał ostatni wyścig w belgijskim kalendarzu, Prix de clôture de Putte-Kapellen. Drugie miejsce na mecie przypadło Stefanowi Van Dijck (Verandas Willems), trzeci był Wim Stroetinga (Team Milram).

Mało znany Blythe wygrał w zeszłym tygodniu dwa etapy i klasyfikację generalną wyścigu Circuit Franco Belge. Obecnie jest drugim najbardziej utytułowanym zawodnikiem w zespole Omega Pharma-Lotto po liderze Philippie Gilbert, który ma pięć zwycięstw na swoim koncie.

Dla mnie sezon może trwać nieco dłużej,” żartował Blythe. „Na poważnie, wspaniale jest wygrać na zakończenie sezonu.”

Na początku 183 kilometrowego wyścigu oderwała się grupka w składzie: Nick Nuyens (Rabobank), Thomas De Gendt (Topsport Vlaanderen), Rob Goris (Palmans-Cras), Johnny Hoogerland (Vacansoleil), David Boucher (Landbouwkrediet) oraz Mitchel Docker (Skil-Shimano). Odjazd jednak został doścignięty na kilkanaście kilometrów przed metą.

Na finiszu Blythe został znakomicie rozprowadzony przez Kenny`ego Dehaes`a i Brytyjczyk odniósł czwarte zwycięstwo w sezonie pokonując doświadczonego Van Dijcka oraz Stroetinga.

Wyniki:

1 Adam Blythe (GBr) Omega Pharma-Lotto 4:13:28
3 Stefan Van Dijck (Ned) Verandas Willems
4 Wim Stroetinga (Ned) Team Milram
5 Jempy Drucker (Lux) Continental Team Differdange
6 Kenny Dehaes (Bel) Omega Pharma-Lotto
7 Timothy Dupont (Bel) Jong Vlaanderen – Bauknecht
8 Kris Boeckmans (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator
9 Yoeri Havik (Ned) Van Vliet EBH Elshof
10 Egidius Juodvalkis (Ltu) Palmans-Cras
11 Gorik Gardeyn (Bel) Vacansoleil Pro Cycling Team
12 Stijn Neirynck (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator
13 Siebrecht Pieters (Bel) Jong Vlanderen – Bauknecht
14 Remco Te Brake (Ned) Van Vliet EBH Elshof
15 Aidis Kruopis (Ltu) Palmans – Cras
16 Johim Ariesen (Ned) Cyclingteam Jo Piels
17 Michael Van Staeyen (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator
18 Joeri Stallaert (Bel) Jong Vlanderen Bauknecht
19 Francesco Van Coppernolle (Bel) Qin Cycling Team
20 Edwig Cammaerts (Bel) Lotto – Bodysol
21 Maxim Debusschere (Bel) An Post – Sean Kelly
22 Kevin Peeters (Bel) Landbouwkrediet
23 Tom Veelers (Ned) Skil – Shimano
24 Benjamin Verraes (Bel) Jong Vlanderen Bauknecht
25 Tom Vanbecelaere (Bel) Palmans-Cras
26 Gilles Devillers (Bel) Lotto – Bodysol
27 Klaas Lodewyck (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator
28 Peter Schulting (Ned) Cyclingteam Jo Piels
29 Tjarco Cuppens (Ned) Continental Team Differdange
30 Sjef De Wilde (Bel) Verandas Willems
31 Bas Krauwel (Ned) Van Vliet EBH Elshof
32 Jonathan Bertrand (Bel) Landbouwkrediet
33 Jos Van Emden (Ned) Rabobank
34 Boris Dron (Bel) Lotto – Bodysol
35 Bob Schoonbroodt (Ned) Van Vliet EBH Elshof
36 Tom Boonen (Bel) Quick Step
37 Jurgen Roelandts (Bel) Omega Pharma-Lotto
38 Laurent Donnay (Bel)
39 Frank Scherzinger (Ger)
40 Gil Suray (Bel) An Post – Sean Kelly
41 Jetse Bol (Ned) Rabobank
42 Guillaume Dessibourg (Swi)
43 Bert De Backer (Bel) Skil – Shimano
44 Arnoud Van Groen (Ned) Vacansoleil Pro Cycling Team
45 Stefan Vreugdenhil (Ned) Van Vliet EBH Elshof
46 Tom Thill (Lux) Continental Team Differdange
47 Steven Caethoven (Bel) Landbouwkrediet
48 Sander Oostlander (Ned) Van Vliet EBH Elshof
49 Timothy Vangheel (Ned) Palmans – Cras
50 Ronan Mclaughlin (Irl) An Post – Sean Kelly
51 Joeri Calleeuw (Bel) Jong Vlaanderen – Bauknecht
52 Jan Kuyckx (Bel) Qin Cycling Team
53 Kevin Verwaest (Bel) Jong Vlaanderen – Bauknecht
54 James Van Landschoot (Bel) Verandas Willems
55 Robert Wagner (Ger) Skil – Shimano
56 Sjoerd Kouwenhoven (Ned) Van Vliet EBH Elshof
57 Stefan Van Winden (Ned) Cyclingteam Jo Piels
58 David Rösch (Ger) Atlas Personal
59 Rob Ruijgh (Ned) Vacansoleil Pro Cycling Team
60 Pieter Jacobs (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator
61 Wim De Vocht (Bel) Team Milram
62 Jurgen François (Bel)
63 Garret Broeders (Bel)
64 Nico Schneider (Ger) Continental Team Differdange
65 Sep Vanmarcke (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator
66 David Boucher (Fra) Landbouwkrediet
67 Florian Salzinger (Ger)
68 Bart Dockx (Bel) Landbouwkrediet
69 Christian Poos (Lux) Continental Team Differdange
70 Roger Kluge (Ger) Team Milram
71 Jack Vermeulen (Ned) Van Vliet EBH Elshof
72 Martin Hacecky (Cze)
73 Frederik Veuchelen (Bel) Vacansoleil Pro Cycling Team
74 Jarno Gmelich Meijling (Ned)
75 Geert Verheyen (Bel) Landbouwkrediet
76 Bruno Guggisberg (Swi) Atlas Personal
77 Peter Erdin (Swi) Atlas Personal
78 Kurt Hovelynck (Bel) Quick Step
79 Kevin Hulsmans (Bel) Quick Step
80 Sven Van den Houte (Bel)
81 Eric Van De Meent (Ned) Qin Cycling Team
82 James Spragg (GBr) Qin Cycling Team
83 Gerben Löwik (Ned) Omega Pharma-Lotto
84 Frédéric Amorison (Bel) Landbouwkrediet
85 Jens Mouris (Ned) Vacansoleil Pro Cycling Team
86 Tom Relou (Ned) Cyclingteam Jo Piels
87 Robin Chaigneau (Ned) Skil – Shimano
88 Lieuwe Westra (Ned) Vacansoleil Pro Cycling Team
89 Wilfried Cretskens (Bel) Omega Pharma-Lotto
90 Michael Vanderaerden (Bel) Qin Cycling Team
91 Dieter Cappelle (Bel) Verandas Willems
92 Sven Renders (Bel) Verandas Willems
93 Kim Borry (Bel) An Post – Sean Kelly
94 Steven De Neef (Bel) Jong Vlaanderen – Bauknecht
95 Mitchel Boet (Bel)
96 Dominik Roels (Ger) Team Milram
97 Stefan Schäfer (Ger)
98 Andy Cappelle (Bel) Verandas Willems
99 Glenn Van de Maele
100 Roy Curvers (Ned) Skil – Shimano
101 Pieter Ghyllebert (Bel) An Post – Sean Kelly
102 Floris Goesinnen (Ned) Skil – Shimano
103 Joost Posthuma (Ned) Rabobank
104 Glenn d’Hollander (Bel) Omega Pharma-Lotto
105 Rick Flens (Ned) Rabobank
106 Nikolas Maes (Bel) Quick Step
107 Albert Timmer (Ned) Skil – Shimano
108 Thomas De Gendt (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator
109 Tom Stamsnijder (Ned) Rabobank
110 Tom Leezer (Ned) Rabobank
111 Benny De Schrooder (Bel) An Post – Sean Kelly
112 Mitchell Docker (Aus) Skil – Shimano
113 Preben Van Hecke (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator
114 Björn Leukemans (Bel) Vacansoleil Pro Cycling Team
115 Johnny Hoogerland (Ned) Vacansoleil Pro Cycling Team
116 Nick Nuyens (Bel) Rabobank
117 Matthew Brammeier (GBr) An Post – Sean Kelly
118 Gregory Habeaux (Bel) Verandas Willems
119 Frederique Robert (Bel)
120 Tom Van Den Haute (Bel) Landbouwkrediet
121 Sierk-Jan De Haan (Ned) Cyclingteam Jo Piels
122 Jimmy Janssens (Bel)
123 Geert Omloop (Bel) Palmans – Cras
124 Jelle Posthuma (Ned) Cyclingteam Jo Piels 0:00:37
125 Markus Eichler (Ger) Team Milram 0:00:47
126 Kevin Van Impe (Bel) Quick Step 0:00:53
127 Benoit Naert (Bel) 0:01:25
128 Guillaume Van Keirsbulck 0:02:07
129 Bassirou Konte (CIV) 0:03:19
130 Liam Poole (Aus)