fot. Elfstedenronde

Zwycięstwem Adamy Blythe (Aqua Blue Sport) zakończył się wyścig Elfstedenronde. Podium uzupełnili Hugo Hofstetter (Cofidis) oraz Coen Vermeltfoort (Rompoot).

Belgijski klasyk, zgodnie z tradycją, prowadził po trudnych, lokalnych, brukowanych drogach w samym sercu Flandrii. Cały odcinek liczył niecałe 200 kilometrów i kończył się w Brugii.

W ucieczce dnia, po długiej walce, znaleźli się dziś David van der Poel (Corendon), Jerome Baugnies (Wanty – Groupe Gobert), Jens Reynders (Leopard), Jordi Meeuws (Belgia), Guillaume Haag (T.Palm), Kenneth Vanbilsen (Cofidis) oraz Dries Lehaen (Pauwels sauzen). Ich przewaga nie urosła jednak do niebotycznych rozmiarów, gdyż z tyłu wszystko pod kontrolą starali się trzymać kolarze ekipy sprinterów.

Co ciekawe, dość szybko ucieczka została złapana, co od razu pozwoliło innym zawodnikom wziąć się za ataki. Swoich sił próbowali m.in. Mathieu van der Poel (Corendon), Pieter Serry (Quick – Step Floors) czy Jens Keukeleire (Lotto Soudal). Ostatecznie doszło jednak do finiszu z peletonu.

W nim najlepszy okazał się Adam Blythe (Aqua Blue Sport), który pokonał faworyzowanego Hugo Hofstettera (Cofidis) i Coena Vermeltfoorta (Rompoot). Dość nieoczekiwanie poza podium wyścig zakończył Fabio Jakobsen (Quick – Step Floors).

1  BLYTHE Adam Aqua Blue Sport 4:12:11
2  VERMELTFOORT Coen Roompot – Nederlandse Loterij ,,
3  HOFSTETTER Hugo Cofidis, Solutions Crédits ,,
4  HODEG Álvaro José Quick-Step Floors ,,
5  JENSEN August Israel Cycling Academy ,,
6  KRIEGER Alexander Leopard Pro Cycling ,,
7  DUPONT Timothy Wanty – Groupe Gobert ,,
8  MANZIN Lorrenzo Vital Concept Cycling Club ,,
9  MENTEN Milan Sport Vlaanderen – Baloise ,,
10  MEISEN Marcel Corendon-Circus ,,
11  VAN DER POEL David Corendon-Circus ,,
12  DELTOMBE Kevin Sport Vlaanderen – Baloise ,,
13  MANNAERTS Jelle Tarteletto – Isorex ,,
14  STEVENS Timothy Cibel – Cebon ,,
15  JOSEPH Thomas Marlux – Bingoal ,,
16  KRUOPIS Aidis Vérandas Willems-Crelan ,,
17  BOUVRY Dieter Cibel – Cebon ,,
18  DEHAES Kenny WB Aqua Protect Veranclassic ,,
19  SEFA Ylber Tarteletto – Isorex ,,
20  SABATINI Fabio Quick-Step Floors ,,
21  WOUTERS Enzo Lotto Soudal 0:02
22  VAN DER POEL Mathieu Corendon-Circus ,,
23  LEMOINE Cyril Cofidis, Solutions Crédits ,,
24  DUNNE Conor Aqua Blue Sport ,,
25  REYNDERS Jens Leopard Pro Cycling ,,
26  DE VREESE Laurens Belgium ,,
27  STOCKMAN Michiel Tarteletto – Isorex ,,
28  BOSMANS Wietse Corendon-Circus ,,
29  VAN HOECKE Gijs Belgium ,,
30  MARTINELLI Davide Quick-Step Floors ,,
31  PEDERSEN Casper Aqua Blue Sport ,,
32  MERTZ Remy Lotto Soudal ,,
33  REINDERS Elmar Roompot – Nederlandse Loterij ,,
34  POZZATO Filippo Wilier Triestina – Selle Italia ,,
35  DE CLERCQ Angelo Marlux – Bingoal ,,
36  VAN BAKEL Robbie Metec – TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel ,,
37  DE GREEF Robbert Roompot – Nederlandse Loterij ,,
38  VAN HOOYDONCK Nathan Belgium ,,
39  WALLAYS Jelle Lotto Soudal 0:08
40  VAN STAEYEN Michael Cofidis, Solutions Crédits ,,
41  BOUCHER David Tarteletto – Isorex ,,
42  VAN KEIRSBULCK Guillaume Wanty – Groupe Gobert 0:10
43  VAN SCHIP Jan-Willem Roompot – Nederlandse Loterij ,,
44  VERHELST Louis Tarteletto – Isorex 0:12
45  MAES Nikolas Lotto Soudal ,,
46  JAKOBSEN Fabio Quick-Step Floors ,,
47  VANTOMME Maxime WB Aqua Protect Veranclassic 0:17
48  ISERBYT Eli Marlux – Bingoal 0:19
49  ALLEGAERT Piet Sport Vlaanderen – Baloise 0:22
50  SERRY Pieter Quick-Step Floors ,,
51  KEUKELEIRE Jens Lotto Soudal ,,
52  PAUWELS Tijl Marlux – Bingoal 0:25
53  DE WITTE Mathias Vérandas Willems-Crelan 0:31
54  VAN GINNEKEN Sjoerd Roompot – Nederlandse Loterij 0:32
55  SOETE Daan Pauwels sauzen – Vastgoedservice Continental Team 0:33
56  KREDER Wesley Wanty – Groupe Gobert ,,
57  VAN GOETHEM Brian Roompot – Nederlandse Loterij 0:36
58  VERMEERSCH Gianni Corendon-Circus ,,
59  STASSEN Julien WB Aqua Protect Veranclassic ,,
60  LEYSEN Senne Vérandas Willems-Crelan 0:41
61  BACKAERT Frederik Wanty – Groupe Gobert 1:02
62  GOLDSTEIN Roy Israel Cycling Academy 1:47
63  SAGIV Guy Israel Cycling Academy ,,
64  TURNER Ben Corendon-Circus ,,
65  KRUL Stef Metec – TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel ,,
66  DEBUSSCHERE Jens Lotto Soudal ,,
67  MARCHAND Gianni Cibel – Cebon ,,
68  VAN MELSEN Kevin Wanty – Groupe Gobert ,,
69  VAN DER SANDE Tosh Lotto Soudal ,,
70  BOECKMANS Kris Vital Concept Cycling Club ,,
71  BOROS Michael Pauwels sauzen – Vastgoedservice Continental Team 2:24
72  RAYMACKERS Cedric Cibel – Cebon ,,
73  TEUGELS Lennert Cibel – Cebon 2:38
74  DE BACKER Bert Vital Concept Cycling Club ,,
75  DE BONDT Dries Vérandas Willems-Crelan ,,
76  STEELS Stijn Vérandas Willems-Crelan ,,
77  MEEUS Jordi Belgium 3:16
78  KREDER Michel Aqua Blue Sport ,,
79  SPENGLER Lukas WB Aqua Protect Veranclassic ,,
80  KIRSCH Alex WB Aqua Protect Veranclassic ,,
81  VANTHOURENHOUT Michael Marlux – Bingoal 3:23
82  VAN AERT Wout Vérandas Willems-Crelan 3:36
83  BAUGNIES Jerome Wanty – Groupe Gobert ,,
84  MORICE Julien Vital Concept Cycling Club 4:20
85  SOUPE Geoffrey Cofidis, Solutions Crédits 4:53
86  BERTAZZO Liam Wilier Triestina – Selle Italia 6:00
DNF  QUARTERMAN Charlie Leopard Pro Cycling -4:12:11
DNF  PONS Gaetan Leopard Pro Cycling ,,
DNF  SCHLECHTER Pit Leopard Pro Cycling ,,
DNF  BROCKHOFF Jan Leopard Pro Cycling ,,
DNF  RUIJGH Rob Tarteletto – Isorex ,,
DNF  DE ROOZE Niels Tarteletto – Isorex ,,
DNF  WOUTERS Sieben Pauwels sauzen – Vastgoedservice Continental Team ,,
DNF  SWEECK Laurens Pauwels sauzen – Vastgoedservice Continental Team ,,
DNF  MERLIER Braam Pauwels sauzen – Vastgoedservice Continental Team ,,
DNF  LEHAEN Dries Pauwels sauzen – Vastgoedservice Continental Team ,,
DNF  DRUYTS Gerry Pauwels sauzen – Vastgoedservice Continental Team ,,
DNF  VANTHOURENHOUT Dieter Marlux – Bingoal ,,
DNF  DEBEIR Arno Marlux – Bingoal ,,
DNF  BEVILACQUA Simone Wilier Triestina – Selle Italia ,,
DNF  COLEDAN Marco Wilier Triestina – Selle Italia ,,
DNF  MOSCA Jacopo Wilier Triestina – Selle Italia ,,
DNF  PAGNAER Arthur T.Palm – Pole Continental Wallon ,,
DNF  LAMB Ross T.Palm – Pole Continental Wallon ,,
DNF  KØRNER Max Emil T.Palm – Pole Continental Wallon ,,
DNF  HAAG Guillaume T.Palm – Pole Continental Wallon ,,
DNF  ANDERSSON Andreas T.Palm – Pole Continental Wallon ,,
DNF  NIEUWPOORT Jelle Metec – TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel ,,
DNF  VAN DER HORST Dennis Metec – TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel ,,
DNF  GMELICH MEIJLING Jarno Metec – TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel ,,
DNF  LINDENBURG Jim Metec – TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel ,,
DNF  DE LANGE Thijs Metec – TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel ,,
DNF  ZHUPA Eugert Wilier Triestina – Selle Italia ,,
DNF  RAGGIO Luca Wilier Triestina – Selle Italia ,,
DNF  DE SY Vincent T.Palm – Pole Continental Wallon ,,
DNF  RUYTERS Brecht Cibel – Cebon ,,
DNF  ISTA Kevyn WB Aqua Protect Veranclassic ,,
DNF  MASSON Christophe WB Aqua Protect Veranclassic ,,
DNF  DEVRIENDT Tom Wanty – Groupe Gobert ,,
DNF  WARLOP Jordi Sport Vlaanderen – Baloise ,,
DNF  VAN GOMPEL Mathias Sport Vlaanderen – Baloise ,,
DNF  NOPPE Christophe Sport Vlaanderen – Baloise ,,
DNF  DE PAUW Moreno Sport Vlaanderen – Baloise ,,
DNF  WILLEMS Thimo Belgium ,,
DNF  VAN DINGENEN Jordi Belgium ,,
DNF  SEYE Guillaume Belgium ,,
DNF  ASGREEN Kasper Quick-Step Floors ,,
DNF  DEVENYNS Dries Quick-Step Floors ,,
DNF  HANSEN Lasse Norman Aqua Blue Sport ,,
DNF  GATE Aaron Aqua Blue Sport ,,
DNF  CHETOUT Loïc Cofidis, Solutions Crédits ,,
DNF  REYNAERTS Jan Cibel – Cebon ,,
DNF  MEEUSEN Tom Corendon-Circus ,,
DNF  MOTTIER Justin Vital Concept Cycling Club ,,
DNF  GAREL Adrien Vital Concept Cycling Club ,,
DNF  FOURNIER Marc Vital Concept Cycling Club ,,
DNF  MEIJERS Jeroen Roompot – Nederlandse Loterij ,,
DNF  VAN WINDEN Dennis Israel Cycling Academy ,,
DNF  RAIM Mihkel Israel Cycling Academy ,,
DNF  NEILANDS Krists Israel Cycling Academy ,,
DNF  BOIVIN Guillaume Israel Cycling Academy ,,
DNF  VANBILSEN Kenneth Cofidis, Solutions Crédits ,,
DNF  VAN LERBERGHE Bert Cofidis, Solutions Crédits ,,
DNF  GODRIE Stan Vérandas Willems-Crelan ,,