fot. Giro d'Italia

Tim Merlier (Alpecin – Fenix) wygrał po finiszu z grupy wyścig Elfstedenronde. 

Belgijski klasyk Elfstedenronde rozegrany został w Bruggi na dystansie 193 kilometrów. Główną trudnością były typowe flandryjskie drogi, a składało się na nie dwadzieścia odcinków bruku.

W rywalizacji mieliśmy dwóch Polaków: Stanisława Aniołkowskiego (Bingoal Pauwels Sauces WB) i Tomasza Marczyńskiego (Lotto Soudal).

Bardzo szybko wykrystalizował się odjazd w składzie: Lars Loohuis (ABLOC CT), Nathan Vandepitte (Bingoal WB Development Team), Alex Colman (Sport Vlaanderen – Baloise), Sven Burger (BEAT Cycling), James Fouché (Black Spoke Pro Cycling Academy), Elmar Reinders (Riwal Cycling Team) i Thomas Denis (Xelliss – Roubaix Lille Métropole).

Ich przewaga wynosiła w pewnym momencie trzy minuty, ale peleton cały czas kontrolował sytuację. 58 kilometrów przed metą z czołówki odpadł Burger, a duża grupa była coraz bliżej.

Peleton doścignął ucieczkę na 42 kilometry przed metą i momentalnie się naciągnął. Po chwili mieliśmy kolejną akcję, w którą zabrali się Jens Reynders (Sport Vlaanderen – Baloise) i Nick van der Lijke (Riwal Cycling Team).

30 kilometrów przed metą dwójka miała niespełna pół minuty przewagi. Peleton prowadził przede wszystkim Remco Evenepoel (Deceuninck – Quick Step). Wszystko zjechało się na ostatniej rundzie i do głosu doszły sprinterskie pociągi.

Na finiszu najszybszy okazał się Tim Merlier (Alpecin – Fenix), który o przysłowiowy błysk szprychy pokonał Marka Cavendisha (Deceuninck – Quick Step). Trzeci był Sasha Weemaes (Sport Vlaanderen – Baloise).

Piętnaste miejsce wywalczył Stanisław Aniołkowski.

Wyniki:

1. MERLIER Tim AFC ALPECIN-FENIX les 193 km en 4h16’30” (moy. 45,146 km/h)
2. CAVENDISH Mark DQT DECEUNINCK-QUICK-STEP 00:00
3. WEEMAES Sasha SVB SPORT VLAANDEREN-BALOISE 00:00
4. ACKERMANN Pascal BOH BORA-HANSGROHE 00:00
5. MØRKØV Michael DQT DECEUNINCK-QUICK-STEP 00:00
6. VAN POPPEL Danny IWG INTERMARCHÉ-WANTY-GOBERT MATÉRIAUX 00:00
7. MCLAY Daniel ARK TEAM ARKEA-SAMSIC 00:00
8. MOZZATO Luca BBK B&B HOTELS P/B KTM 00:00
9. WARLOP Jordi SVB SPORT VLAANDEREN-BALOISE 00:00
10. GROENEWEGEN Dylan TJV JUMBO-VISMA 00:00
11. DE BUYST Jasper LTS LOTTO SOUDAL 00:00
12. HESTERS Jules BCY BEAT CYCLING 00:00
13. DAINESE Alberto DSM TEAM DSM 00:00
14. VAN STAEYEN Michaël EVO EVOPRO RACING 00:00
15. ANIOŁKOWSKI Stanisław BWB BINGOAL PAUWELS SAUCES WB 00:00
16. PHILIPSEN Jasper AFC ALPECIN-FENIX 00:00
17. NISU Oskar EVO EVOPRO RACING 00:00
18. PLUTO Martin ABC ABLOC CT 00:03
19. D´HEYGERE Gil TIS TARTELETTO-ISOREX 00:03
20. GILBERT Philippe LTS LOTTO SOUDAL 00:03
21. BALLERINI Davide DQT DECEUNINCK-QUICK-STEP 00:03
22. BROEX Victor MET METEC-SOLARWATT P/B MANTEL 00:03
23. HOHMANN Lars MET METEC-SOLARWATT P/B MANTEL 00:03
24. VERMEULEN Emiel XRL XELLISS-ROUBAIX LILLE METROPOLE 00:03
25. BUGTER Luuc BCY BEAT CYCLING 00:03
26. CAPIOT Amaury ARK TEAM ARKEA-SAMSIC 00:03
27. CASTRIQUE Jonas BWB BINGOAL PAUWELS SAUCES WB 00:03
28. BONIFAZIO Niccolò TDE TOTAL DIRECT ENERGIE 00:03
29. KONGSTAD Tobias RIW RIWAL CYCLING TEAM 00:07
30. SEXTON Thomas BSC BLACK SPOKE PRO CYCLING 00:07
31. SOUPE Geoffrey TDE TOTAL DIRECT ENERGIE 00:07
32. KOOIJ Olav TJV JUMBO-VISMA 00:07
33. KOOISTRA Marten BCY BEAT CYCLING 00:07
34. VERHOFSTADT Thibau TIS TARTELETTO-ISOREX 00:07
35. PAJUR Markus ARK TEAM ARKEA-SAMSIC 00:07
36. PICOUX Maximilien XRL XELLISS-ROUBAIX LILLE METROPOLE 00:07
37. APPEL Stijn ABC ABLOC CT 00:07
38. AERTS Thijs BTL BALOISE TREK LIONS 00:07
39. DEKKER David TJV JUMBO-VISMA 00:07
40. VAN GESTEL Dries TDE TOTAL DIRECT ENERGIE 00:07
41. VAN DER HAAR Lars BTL BALOISE TREK LIONS 00:07
42. REINDERINK Pepijn DSM TEAM DSM 00:07
43. PLUIMERS Rick TJV JUMBO-VISMA 00:07
44. MOLLY Kenny BWB BINGOAL PAUWELS SAUCES WB 00:07
45. DANIELS Simon XSU XSPEED UNITED CONTINENTAL 00:07
46. VAN POPPEL Boy IWG INTERMARCHÉ-WANTY-GOBERT MATÉRIAUX 00:07
47. SELIG Rüdiger BOH BORA-HANSGROHE 00:07
48. TABELLION Valentin XRL XELLISS-ROUBAIX LILLE METROPOLE 00:07
49. GRONDIN Donavan Vincent ARK TEAM ARKEA-SAMSIC 00:07
50. VAN UDEN Casper DSM TEAM DSM 00:07
51. BEKAERT Yentl BTL BALOISE TREK LIONS 00:13
52. HANSEN Jesper RIW RIWAL CYCLING TEAM 00:13
53. MONK Cyrus EVO EVOPRO RACING 00:13
54. ERIKSSON Lucas RIW RIWAL CYCLING TEAM 00:13
55. HAVIK Yoeri BCY BEAT CYCLING 00:13
56. KOCH Jonas IWG INTERMARCHÉ-WANTY-GOBERT MATÉRIAUX 00:17
57. MEISEN Marcel AFC ALPECIN-FENIX 00:17
58. LEROUX Samuel XRL XELLISS-ROUBAIX LILLE METROPOLE 00:17
59. ARNDT Nikias DSM TEAM DSM 00:17
60. VAN LERBERGHE Bert DQT DECEUNINCK-QUICK-STEP 00:17
61. SAGAN Juraj BOH BORA-HANSGROHE 00:17
62. NOPPE Christophe ARK TEAM ARKEA-SAMSIC 00:17
63. FERASSE Thibault BBK B&B HOTELS P/B KTM 00:17
64. DE VRIES Hartthijs MET METEC-SOLARWATT P/B MANTEL 00:17
65. TAMINIAUX Lionel AFC ALPECIN-FENIX 00:17
66. APERS Ruben SVB SPORT VLAANDEREN-BALOISE 00:17
67. VAN DER POEL David AFC ALPECIN-FENIX 00:17
68. DE PESTEL Sander SVB SPORT VLAANDEREN-BALOISE 00:17
69. BACKAERT Frederik BBK B&B HOTELS P/B KTM 00:17
70. JANSSENS Jimmy AFC ALPECIN-FENIX 00:17
71. LAAS Martin BOH BORA-HANSGROHE 00:17
72. EYSKENS Jeroen EVO EVOPRO RACING 00:17
73. CURRIE Logan BSC BLACK SPOKE PRO CYCLING 00:17
74. MIJNSBERGEN Thomas MET METEC-SOLARWATT P/B MANTEL 00:26
75. WELTEN Bram ARK TEAM ARKEA-SAMSIC 00:27
76. DE WITTE Mathias XRL XELLISS-ROUBAIX LILLE METROPOLE 00:34
77. THIJSSEN Gerben LTS LOTTO SOUDAL 00:34
78. DEL GROSSO Bodi ABC ABLOC CT 00:34
79. MÄRKL Niklas DSM TEAM DSM 00:34
80. VAN GENECHTEN Jonas BBK B&B HOTELS P/B KTM 00:37
81. VAN DER SANDE Tosh LTS LOTTO SOUDAL 00:38
82. OTTEMA Rick MET METEC-SOLARWATT P/B MANTEL 00:43
83. PETIT Adrien TDE TOTAL DIRECT ENERGIE 00:44
84. SCHELLING Ide BOH BORA-HANSGROHE 00:54
85. VAN DER HOORN Taco IWG INTERMARCHÉ-WANTY-GOBERT MATÉRIAUX 00:57
86. NABERMAN Tim DSM TEAM DSM 01:07
87. MAITRE Florian TDE TOTAL DIRECT ENERGIE 01:07
88. COLMAN Alex SVB SPORT VLAANDEREN-BALOISE 01:07
89. MUSEEUW Stefano BCY BEAT CYCLING 01:07
90. MOL Wesley XSU XSPEED UNITED CONTINENTAL 01:07
91. IRVINE Declan TNN TEAM NOVO NORDISK 01:07
92. 68WALSH Ben EVO EVOPRO RACING 01:07
93. DE BACKER Bert BBK B&B HOTELS P/B KTM 01:07
94. REYNDERS Jens SVB SPORT VLAANDEREN-BALOISE 01:07
95. MARCHAND Gianni TIS TARTELETTO-ISOREX 01:07
96. FOUCHE James BSC BLACK SPOKE PRO CYCLING 01:07
97. MORICE Julien BBK B&B HOTELS P/B KTM 01:14
98. LAMPAERT Yves DQT DECEUNINCK-QUICK-STEP 01:17
99. LOOHUIS Lars ABC ABLOC CT 01:19
100. VERCAMST Wesley BWB BINGOAL PAUWELS SAUCES WB 01:19
101. DENZ Nico DSM TEAM DSM 01:19
102. BAGIOLI Nicola BBK B&B HOTELS P/B KTM 01:19
103. LEDEGEN Dietmar BTL BALOISE TREK LIONS 01:19
104. KREDER Wesley IWG INTERMARCHÉ-WANTY-GOBERT MATÉRIAUX 01:19
105. VAN KESSEL Corne IWG INTERMARCHÉ-WANTY-GOBERT MATÉRIAUX 01:19
106. REX Laurenz BWB BINGOAL PAUWELS SAUCES WB 01:19
107. VAN DER LIJKE Nick RIW RIWAL CYCLING TEAM 01:19
108. LINDEMAN Adrie RIW RIWAL CYCLING TEAM 01:19
109. VANDEPITTE Nathan BWB BINGOAL PAUWELS SAUCES WB 01:19
110. RELAES Jacob TIS TARTELETTO-ISOREX 01:19
111. FISHER-BLACK Finn TJV JUMBO-VISMA 01:19
112. FRISON Frederik LTS LOTTO SOUDAL 01:19
113. EVENEPOEL Remco DQT DECEUNINCK-QUICK-STEP 01:19
114. DE DECKER Alfdan TIS TARTELETTO-ISOREX 01:52
115. REINDERS Elmar RIW RIWAL CYCLING TEAM 02:40
116. SCHILLINGER Andreas BOH BORA-HANSGROHE 02:48
117. VAN DER VEEKENS Mel ABC ABLOC CT 03:03
118. HUYBS Ward BTL BALOISE TREK LIONS 03:12
119. LOUVEL Matis ARK TEAM ARKEA-SAMSIC 03:12
120. DE GENDT Aime IWG INTERMARCHÉ-WANTY-GOBERT MATÉRIAUX 03:12
121. 59WOUTERS Enzo TIS TARTELETTO-ISOREX 04:03
122. MANZIN Lorrenzo TDE TOTAL DIRECT ENERGIE 04:03

Wycofali się:
DE VREESE Laurens AFC ALPECIN-FENIX
MARCZYŃSKI Tomasz LTS LOTTO SOUDAL
BASKA Erik BOH BORA-HANSGROHE
EENKHOORN Pascal TJV JUMBO-VISMA
VALLEE Boris BWB BINGOAL PAUWELS SAUCES WB
GHYS Robbe SVB SPORT VLAANDEREN-BALOISE
PHIPPEN Logan Lakota TNN TEAM NOVO NORDISK
PLANET Charles TNN TEAM NOVO NORDISK
CLANCY Stephen TNN TEAM NOVO NORDISK
HENTTALA Joonas TNN TEAM NOVO NORDISK
POLI Umberto TNN TEAM NOVO NORDISK
PERON Andrea TNN TEAM NOVO NORDISK
BONIFAZIO Leonardo TDE TOTAL DIRECT ENERGIE
34 MARIËN Daan BTL BALOISE TREK LIONS
LOOIJEN Jelle BTL BALOISE TREK LIONS
DE BOCK Stijn TIS TARTELETTO-ISOREX
HUENDERS Lance ABC ABLOC CT
LUIJK André ABC ABLOC CT
BURGER Sven BCY BEAT CYCLING
TEN KATE Herman BCY BEAT CYCLING
MUDGWAY Luke BSC BLACK SPOKE PRO CYCLING
66WATTS Kiaan BSC BLACK SPOKE PRO CYCLING
66WHITE Alexander BSC BLACK SPOKE PRO CYCLING
NOLAN Sean EVO EVOPRO RACING
O’LOUGHLIN Michael EVO EVOPRO RACING
VAN DALEN Jason MET METEC-SOLARWATT P/B MANTEL
VAN BOKHOVEN Ramon MET METEC-SOLARWATT P/B MANTEL
DENIS Thomas XRL XELLISS-ROUBAIX LILLE METROPOLE
KOWALSKI Dylan XRL XELLISS-ROUBAIX LILLE METROPOLE
BURTNIK Evan XSU XSPEED UNITED CONTINENTAL
ERNST Chris XSU XSPEED UNITED CONTINENTAL
THILL Tom XSU XSPEED UNITED CONTINENTAL
TEASDALE Joshua XSU XSPEED UNITED CONTINENTAL
WIGGINS Doron XSU XSPEED UNITED CONTINENTAL

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments