fot. INEOS Grenadiers/ Getty Images Sport

Mark Padun (Bahrain-Victorious) wygrał ostatni etap 73. edycji wyścigu Critérium du Dauphiné. Był to dla Ukraińca drugi triumf etapowy z rzędu, po wczorajszym sukcesie na szczycie La Plagne. Natomiast zwycięstwo w klasyfikacji generalnej przypieczętował Richie Porte (INEOS Grenadiers).

Finałowy odcinek tegorocznego ścigania po Delfinacie rozpoczynał się w La Léchère-Les-Bains, a kończył w Les Gets. Trasa pomiędzy tymi dwoma alpejskimi miejscowościami liczyła sobie 147-kilometrów, na których znalazło się aż sześć kategoryzowanych podjazdów oraz wzniesienie bez kategorii prowadzące wprost na metę.

Kolarze musieli zmierzyć się, z między innymi takimi podjazdami jak: Côte d’Héry-sur-Ugine (10,2 km, śr. 5%), Col des Aravis (6,7 km, śr. 7%), Col de la Colombière (11,7 km, śr. 5,8%) oraz monstrualny Col de Joux Plane (11,6 km, śr. 8,5%). Dzisiejsze zaplanowane trudności zapowiadały nam spektakl, w którym główne role powinni odgrywać prawdziwi “górale”.

 

Od samego startu etapu wielu kolarzy starało się zabrać w odjazd. Ostatecznie skład ucieczki dnia ukształtował się po kilkudziesięciu kilometrach walki, a stworzyli ją: Valentin Madouas (Groupama-FDJ), Guillaume Martin (Cofidis), Jonas Vingegaard (Jumbo-Visma), Jorge Arcas, Imanol Erviti (Movistar), Patrick Konrad, Nils Politt (Bora-Hansgrohe), Dorian Godon (AG2R Citroën), Warren Barguil (Arkéa Samsic), Harry Sweeny (Lotto Soudal), Mark Padun (Bahrain Victorious), Julien Bernard, Kenny Elissonde (Trek-Segafredo), Pierre Rolland, Franck Bonnamour (B&B Hotels p/b KTM), Sander Armée (Qhubeka Assos), Michael Valgren (EF Education-Nippo) i Martijn Tusveld (Team DSM).

83-kilometry przed metą przewaga odjazdu dnia nad peletonem wynosiła około czterech minut. Natomiast około pół minuty za ucieczką w tamtym momencie jechał jeszcze Jan Bakelants (Intermarché – Wanty – Gobert Matériaux). Ostatecznie Belg zdołał dojechać do współtowarzyszy ucieczki. 

Z biegiem czasu przewaga harcowników, dzięki pracy grupy INEOS Grenadiers zaczęła się zmniejszać. Było to spowodowane tym, że uciekający Patrick Konrad tracił do Richie Porte’a dwie minuty i 50 sekund. Na szczycie podjazdu Col de la Colombière (11,7 km, śr. 5,8%) różnica między grupą zasadniczą, a odjazdem wynosiła dwie i pół minuty.

50-kilometrów przed metą lider wyścigu Richie Porte był zmuszony zmienić swój rower. Tasmańczyk dzięki pomocy swoich kolegów z zespołu szybko powrócił na czoło peletonu. W międzyczasie gigantyczną pracę w ucieczce wykonywał Nils Politt dla swojego kolegi z ekipy BORA – hansgrohe – Patricka Konrada. 42-kilometry przed metą przewaga harcowników nad peletonem wzrosła do nieco ponad trzech minut.

Dlatego też w grupie zasadniczej kolarze zespołu INEOS Grenadiers podkręcali tempo. U podnóża Col de Joux Plane (11,6 km, śr. 8,5%), czyli 28-kilometrów przed metą peleton do ucieczki tracił około dwóch minut i 45 sekund. Grupa uciekinierów na stromym podjeździe zaczęła się dzielić. Na czele pojawił się Mark Padun. Ukrainiec szybko wypracował sobie przewagę nad współtowarzyszami ucieczki i samotnie mknął do mety.

Natomiast w grupie zasadniczej 25-kilometrów przed metą zaatakował Nairo Quintana (Arkéa-Samsic). Wraz z Kolumbijczykiem próbował odjechać Belg Ben Hermans (Israel Start-Up Nation). Chwilę później wspomnianą dwójkę wyprzedził Steven Kruijswijk (Jumbo-Visma). Tempo w coraz mniejszym peletonie dyktował Michał Kwiatkowski (INEOS Grenadiers) i zaraz potem Quintana z powrotem był w grupie zasadniczej.

Przez kolejne kilometry na czele nadal utrzymywał się Mark Padun. Około 50 sekund tracili do zawodnika zespołu Bahrain-Victorious Patrick Konrad i Jonas Vingegaard. W tym momencie 20-kilometrów przed metą grupa liderów miała stratę do Ukraińca wynoszącą około trzy i pół minuty. Aktywnie w grupie liderów zaczęli jechać kolarze zespołu Movistar Team. Carlos Verona podyktował mocne tempo, a parę chwil później odjechać próbował Miguel Angel Lopez.

Tao Geoghegan Hart nie pozwolił Kolumbijczykowi, aby oddalił się on na zbyt dużą odległość od bardzo małej grupy liderów. Gdy akcja Lopeza spaliła na panewce z małego peletonu zaatakował Jack Haig (Bahrain-Victorious). Natomiast z przodu Mark Padun niezagrożony minął linię premii górskiej i rozpoczął samotnie zjazd ze sporą przewagą nad resztą rywali.

Na tym samym zjeździe w grupie liderów mocne tempo dyktowali Haig i Ion Izagirre (Astana – Premier Tech), a pewne problemy z utrzymaniem się za rywalami miał Richie Porte. Niestety zaraz potem na zjeździe upadł Geraint Thomas. Walijczyk szybko pozbierał się z asfaltu i ruszył w pogoń za grupką liderów.

4-kilometry przed metą na atak zdecydował się Ion Izagirre. Za Baskiem pojechał Richie Porte, a za nim reszta kolarzy pozostałych w grupie liderów. Chwilę później podobne harce przeprowadzali Jack Haig, Wilco Kelderman (BORA – hansgrohe) i Ben O’Connor (AG2R Citroën Team). Po pewnym przestoju w grupie liderów do czołówki powrócił Geraint Thomas, a chwilę później zaatakował ponownie O’Connor.

Natomiast z przodu Mark Padun (Bahrain-Victorious) samotnie zmierzał na linię mety. Ukrainiec ostatecznie wygrał drugi etap z rzędu w tegorocznym wyścigu Critérium du Dauphiné. Na drugiej lokacie na metę przyjechał Duńczyk Jonas Vingegaard (Jumbo-Visma), a trzecie miejsce zajął Austriak Patrick Konrad (BORA – hansgrohe). Zwycięstwo w klasyfikacji generalnej francuskiej imprezy przypieczętował pochodzący z Tasmanii – Richie Porte (INEOS Grenadiers).

Wyniki ósmego etapu wyścigu Critérium du Dauphiné 2021:

1 Mark Padun (Ukr) Bahrain Victorious 4:06:49
2 Jonas Vingegaard (Den) Jumbo-Visma 0:01:36
3 Patrick Konrad (Aut) Bora-Hansgrohe
4 Ben O’Connor (Aus) AG2R Citroën Team 0:01:57
5 David Gaudu (Fra) Groupama-FDJ 0:02:10
6 Geraint Thomas (GBr) Ineos Grenadiers
7 Alexey Lutsenko (Kaz) Astana-Premier Tech
8 Richie Porte (Aus) Ineos Grenadiers
9 Jack Haig (Aus) Bahrain Victorious
10 Guillaume Martin (Fra) Cofidis
11 Miguel Angel Lopez Moreno (Col) Movistar Team
12 Wilco Kelderman (Ned) Bora-Hansgrohe
13 Ion Izagirre Insausti (Spa) Astana-Premier Tech
14 Tao Geoghegan Hart (GBr) Ineos Grenadiers 0:02:43
15 Enric Mas Nicolau (Spa) Movistar Team 0:02:50
16 Kenny Elissonde (Fra) Trek-Segafredo 0:03:04
17 Louis Meintjes (RSA) Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux 0:04:04
18 Aurélien Paret Peintre (Fra) AG2R Citroën Team
19 Damien Howson (Aus) Team BikeExchange
20 Alejandro Valverde (Spa) Movistar Team
21 Steven Kruijswijk (Ned) Jumbo-Visma
22 Valentin Madouas (Fra) Groupama-FDJ
23 Ben Hermans (Bel) Israel Start-up Nation 0:05:16
24 Nairo Quintana (Col) Team Arkea-Samsic
25 Dorian Godon (Fra) AG2R Citroën Team
26 Carlos Verona Quintanilla (Spa) Movistar Team
27 Michel Ries (Lux) Trek-Segafredo 0:06:12
28 Mattias Skjelmose (Den) Trek-Segafredo
29 Joe Dombrowski (USA) UAE Team Emirates
30 Robert Gesink (Ned) Jumbo-Visma
31 Brandon McNulty (USA) UAE Team Emirates
32 Sander Armée (Bel) Team Qhubeka Assos
33 Michael Valgren (Den) EF Education-Nippo
34 Oscar Rodriguez Garaicoechea (Spa) Astana-Premier Tech
35 Santiago Buitrago Sanchez (Col) Bahrain Victorious
36 Pierre Rolland (Fra) B&B Hotels p/b KTM
37 Chad Haga (USA) Team DSM 0:07:34
38 Felix Gall (Aut) Team DSM
39 Warren Barguil (Fra) Team Arkea-Samsic 0:07:43
40 Jorge Arcas (Spa) Movistar Team
41 Matthew Holmes (GBr) Lotto Soudal 0:08:16
42 Simon Geschke (Ger) Cofidis
43 Carlos Rodriguez Cano (Spa) Ineos Grenadiers 0:09:50
44 Jaakko Hänninen (Fin) AG2R Citroën Team
45 Dylan Teuns (Bel) Bahrain Victorious
46 Imanol Erviti (Spa) Movistar Team
47 Fabio Aru (Ita) Team Qhubeka Assos 0:10:24
48 Sean Bennett (USA) Team Qhubeka Assos
49 Mikkel Bjerg (Den) UAE Team Emirates
50 Kévin Geniets (Lux) Groupama-FDJ
51 Chris Froome (GBr) Israel Start-up Nation
52 Carlos Barbero (Spa) Team Qhubeka Assos 0:12:33
53 Jan Bakelants (Bel) Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux
54 Julien Bernard (Fra) Trek-Segafredo 0:13:13
55 Tsgabu Grmay (Eth) Team BikeExchange
56 Sylvain Moniquet (Bel) Lotto Soudal 0:14:12
57 Martijn Tusveld (Ned) Team DSM
58 Sven Erik Bystrøm (Nor) UAE Team Emirates
59 Timo Roosen (Ned) Jumbo-Visma
60 Sepp Kuss (USA) Jumbo-Visma
61 Jasper Stuyven (Bel) Trek-Segafredo
62 Julien El Fares (Fra) EF Education-Nippo
63 Quentin Pacher (Fra) B&B Hotels p/b KTM 0:14:21
64 Anthony Perez (Fra) Cofidis 0:17:21
65 Bruno Armirail (Fra) Groupama-FDJ 0:18:34
66 Łukasz Owsian (Pol) Team Arkea-Samsic
67 Laurent Pichon (Fra) Team Arkea-Samsic
68 Omer Goldstein (Isr) Israel Start-up Nation
69 Franck Bonnamour (Fra) B&B Hotels p/b KTM
70 Lawson Craddock (USA) EF Education-Nippo
71 Nils Politt (Ger) Bora-Hansgrohe 0:20:17
72 José Rojas (Spa) Movistar Team 0:20:57
73 Dylan van Baarle (Ned) Ineos Grenadiers 0:21:17
74 Andrey Amador (CRc) Ineos Grenadiers
75 Brent Van Moer (Bel) Lotto Soudal 0:22:05
76 Oliver Naesen (Bel) AG2R Citroën Team
77 Lukas Pöstlberger (Aut) Bora-Hansgrohe
78 Barnabás Peák (Hun) Team BikeExchange
79 Eliot Lietaer (Bel) B&B Hotels p/b KTM
80 Alex Aranburu Deba (Spa) Astana-Premier Tech
81 Kasper Asgreen (Den) Deceuninck-QuickStep 0:23:41
82 Sonny Colbrelli (Ita) Bahrain Victorious
83 Marco Haller (Aut) Bahrain Victorious 0:25:24
84 Steff Cras (Bel) Lotto Soudal
85 Reto Hollenstein (Swi) Israel Start-up Nation
86 Matthieu Ladagnous (Fra) Groupama-FDJ
87 Maxime Chevalier (Fra) B&B Hotels p/b KTM
88 Frederik Wandahl (Den) Bora-Hansgrohe
89 Andres Camilo Ardila Ordoñez (Col) UAE Team Emirates
90 Pierre-Luc Périchon (Fra) Cofidis
91 William Barta (USA) EF Education-Nippo
92 Dylan Sunderland (Aus) Team Qhubeka Assos
93 Tony Martin (Ger) Jumbo-Visma
94 Dmitriy Gruzdev (Kaz) Astana-Premier Tech
95 Shane Archbold (NZl) Deceuninck-QuickStep
96 Tim Wellens (Bel) Lotto Soudal
97 Olivier Le Gac (Fra) Groupama-FDJ
98 Michał Kwiatkowski (Pol) Ineos Grenadiers
99 Florian Senechal (Fra) Deceuninck-QuickStep 0:26:49
100 Ilan Van Wilder (Bel) Team DSM 0:31:24
101 Jeremy Bellicaud (Fra) Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux
102 Marco Brenner (Ger) Team DSM
103 Alexander Kristoff (Nor) UAE Team Emirates
104 Nathan Haas (Aus) Cofidis
105 Kevin Van Melsen (Bel) Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux
106 Kevin Vermaerke (USA) Team DSM
107 Sebastian Schönberger (Aut) B&B Hotels p/b KTM
108 Greg Van Avermaet (Bel) AG2R Citroën Team
109 Sébastien Grignard (Bel) Lotto Soudal
110 Yuriy Natarov (Kaz) Astana-Premier Tech
111 Théo Delacroix (Fra) Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux
112 Alexis Renard (Fra) Israel Start-up Nation
113 Alexander Cataford (Can) Israel Start-up Nation
114 Winner Anacona (Col) Team Arkea-Samsic
115 Martin Salmon (Ger) Team DSM
116 Josef Cerny (Cze) Deceuninck-QuickStep
117 Stijn Steels (Bel) Deceuninck-QuickStep
118 Brent Bookwalter (USA) Team BikeExchange
DNF Hideto Nakane (Jpn) EF Education-Nippo
DNF Logan Owen (USA) EF Education-Nippo
DNF Emmanuel Morin (Fra) Cofidis
DNF Kenneth Vanbilsen (Bel) Cofidis
DNF Patrick Gamper (Aut) Bora-Hansgrohe
DNF Michael Schwarzmann (Ger) Bora-Hansgrohe
DNF Mads Würtz Schmidt (Den) Israel Start-up Nation
DNF Clément Russo (Fra) Team Arkea-Samsic
DNF Harry Sweeny (Aus) Lotto Soudal
DNF Fabio Jakobsen (Ned) Deceuninck-QuickStep
DNF Ryan Mullen (Irl) Trek-Segafredo
DNF Cyril Gautier (Fra) B&B Hotels p/b KTM
DNF Jasper De Plus (Bel) Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux

Klasyfikacja generalna:

1 Richie Porte (Aus) Ineos Grenadiers 29:37:05
2 Alexey Lutsenko (Kaz) Astana-Premier Tech 0:00:17
3 Geraint Thomas (GBr) Ineos Grenadiers 0:00:29
4 Wilco Kelderman (Ned) Bora-Hansgrohe 0:00:33
5 Jack Haig (Aus) Bahrain Victorious 0:00:34
6 Miguel Angel Lopez Moreno (Col) Movistar Team 0:00:38
7 Ion Izagirre Insausti (Spa) Astana-Premier Tech
8 Ben O’Connor (Aus) AG2R Citroën Team 0:00:47
9 David Gaudu (Fra) Groupama-FDJ 0:01:12
10 Tao Geoghegan Hart (GBr) Ineos Grenadiers 0:01:57
11 Enric Mas Nicolau (Spa) Movistar Team 0:02:08
12 Patrick Konrad (Aut) Bora-Hansgrohe 0:02:10
13 Aurélien Paret Peintre (Fra) AG2R Citroën Team 0:03:11
14 Alejandro Valverde (Spa) Movistar Team 0:03:18
15 Steven Kruijswijk (Ned) Jumbo-Visma 0:03:29
16 Damien Howson (Aus) Team BikeExchange 0:03:49
17 Louis Meintjes (RSA) Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux 0:04:12
18 Nairo Quintana (Col) Team Arkea-Samsic 0:04:50
19 Ben Hermans (Bel) Israel Start-up Nation 0:05:34
20 Guillaume Martin (Fra) Cofidis 0:06:54
21 Mattias Skjelmose (Den) Trek-Segafredo 0:06:56
22 Felix Gall (Aut) Team DSM 0:08:55
23 Sepp Kuss (USA) Jumbo-Visma 0:13:28
24 Michael Valgren (Den) EF Education-Nippo 0:14:51
25 Dylan Teuns (Bel) Bahrain Victorious 0:18:12
26 Fabio Aru (Ita) Team Qhubeka Assos 0:18:31
27 Joe Dombrowski (USA) UAE Team Emirates 0:19:02
28 Kenny Elissonde (Fra) Trek-Segafredo 0:19:48
29 Pierre Rolland (Fra) B&B Hotels p/b KTM 0:20:55
30 Quentin Pacher (Fra) B&B Hotels p/b KTM 0:24:20
31 Carlos Verona Quintanilla (Spa) Movistar Team 0:26:02
32 Jaakko Hänninen (Fin) AG2R Citroën Team 0:26:27
33 Carlos Rodriguez Cano (Spa) Ineos Grenadiers 0:27:16
34 Valentin Madouas (Fra) Groupama-FDJ 0:28:01
35 Jan Bakelants (Bel) Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux 0:28:23
36 Mark Padun (Ukr) Bahrain Victorious 0:28:41
37 Sylvain Moniquet (Bel) Lotto Soudal 0:29:19
38 Warren Barguil (Fra) Team Arkea-Samsic 0:30:39
39 Tsgabu Grmay (Eth) Team BikeExchange 0:33:20
40 Brandon McNulty (USA) UAE Team Emirates 0:33:35
41 Bruno Armirail (Fra) Groupama-FDJ 0:34:12
42 Mikkel Bjerg (Den) UAE Team Emirates 0:34:52
43 Robert Gesink (Ned) Jumbo-Visma 0:35:06
44 Ilan Van Wilder (Bel) Team DSM 0:39:26
45 Martijn Tusveld (Ned) Team DSM 0:40:28
46 Julien El Fares (Fra) EF Education-Nippo 0:40:59
47 Chris Froome (GBr) Israel Start-up Nation 0:41:47
48 Maxime Chevalier (Fra) B&B Hotels p/b KTM 0:43:17
49 Simon Geschke (Ger) Cofidis 0:43:49
50 Oscar Rodriguez Garaicoechea (Spa) Astana-Premier Tech 0:43:59
51 Jonas Vingegaard (Den) Jumbo-Visma 0:45:03
52 Sean Bennett (USA) Team Qhubeka Assos 0:45:35
53 Sander Armée (Bel) Team Qhubeka Assos 0:46:46
54 Dorian Godon (Fra) AG2R Citroën Team 0:47:27
55 Santiago Buitrago Sanchez (Col) Bahrain Victorious 0:48:45
56 Chad Haga (USA) Team DSM 0:48:46
57 Anthony Perez (Fra) Cofidis 0:48:47
58 Lukas Pöstlberger (Aut) Bora-Hansgrohe 0:50:11
59 Dylan van Baarle (Ned) Ineos Grenadiers 0:50:14
60 Michel Ries (Lux) Trek-Segafredo 0:50:42
61 Kévin Geniets (Lux) Groupama-FDJ 0:51:03
62 Jasper Stuyven (Bel) Trek-Segafredo 0:52:47
63 Eliot Lietaer (Bel) B&B Hotels p/b KTM 0:53:46
64 Steff Cras (Bel) Lotto Soudal 0:54:44
65 Łukasz Owsian (Pol) Team Arkea-Samsic 0:55:29
66 Lawson Craddock (USA) EF Education-Nippo 0:55:47
67 José Rojas (Spa) Movistar Team 0:56:14
68 Michał Kwiatkowski (Pol) Ineos Grenadiers 0:56:18
69 Jorge Arcas (Spa) Movistar Team 0:57:30
70 Kevin Vermaerke (USA) Team DSM 0:58:13
71 Imanol Erviti (Spa) Movistar Team 0:58:28
72 Alex Aranburu Deba (Spa) Astana-Premier Tech 0:58:45
73 Kasper Asgreen (Den) Deceuninck-QuickStep 0:59:05
74 Julien Bernard (Fra) Trek-Segafredo 0:59:26
75 Reto Hollenstein (Swi) Israel Start-up Nation
76 Sonny Colbrelli (Ita) Bahrain Victorious 0:59:43
77 Oliver Naesen (Bel) AG2R Citroën Team 1:00:46
78 Nils Politt (Ger) Bora-Hansgrohe 1:01:58
79 Omer Goldstein (Isr) Israel Start-up Nation 1:02:15
80 Timo Roosen (Ned) Jumbo-Visma 1:02:54
81 Greg Van Avermaet (Bel) AG2R Citroën Team 1:03:42
82 Marco Brenner (Ger) Team DSM 1:03:49
83 Brent Van Moer (Bel) Lotto Soudal 1:05:12
84 Franck Bonnamour (Fra) B&B Hotels p/b KTM 1:07:19
85 Alexander Cataford (Can) Israel Start-up Nation 1:07:53
86 Carlos Barbero (Spa) Team Qhubeka Assos 1:08:08
87 Laurent Pichon (Fra) Team Arkea-Samsic 1:10:23
88 Winner Anacona (Col) Team Arkea-Samsic 1:11:32
89 Sebastian Schönberger (Aut) B&B Hotels p/b KTM 1:11:38
90 Olivier Le Gac (Fra) Groupama-FDJ 1:12:52
91 Sven Erik Bystrøm (Nor) UAE Team Emirates 1:13:56
92 Tim Wellens (Bel) Lotto Soudal 1:14:16
93 Andrey Amador (CRc) Ineos Grenadiers 1:19:57
94 William Barta (USA) EF Education-Nippo 1:21:46
95 Yuriy Natarov (Kaz) Astana-Premier Tech 1:21:54
96 Matthieu Ladagnous (Fra) Groupama-FDJ 1:25:16
97 Brent Bookwalter (USA) Team BikeExchange 1:26:04
98 Barnabás Peák (Hun) Team BikeExchange 1:26:43
99 Dylan Sunderland (Aus) Team Qhubeka Assos 1:27:49
100 Pierre-Luc Périchon (Fra) Cofidis 1:28:36
101 Nathan Haas (Aus) Cofidis 1:31:43
102 Matthew Holmes (GBr) Lotto Soudal 1:32:41
103 Andres Camilo Ardila Ordoñez (Col) UAE Team Emirates 1:34:24
104 Kevin Van Melsen (Bel) Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux 1:35:51
105 Théo Delacroix (Fra) Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux 1:36:13
106 Tony Martin (Ger) Jumbo-Visma 1:36:22
107 Sébastien Grignard (Bel) Lotto Soudal 1:36:42
108 Dmitriy Gruzdev (Kaz) Astana-Premier Tech 1:38:11
109 Jeremy Bellicaud (Fra) Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux 1:38:42
110 Marco Haller (Aut) Bahrain Victorious 1:41:06
111 Alexis Renard (Fra) Israel Start-up Nation 1:41:46
112 Stijn Steels (Bel) Deceuninck-QuickStep 1:43:55
113 Alexander Kristoff (Nor) UAE Team Emirates 1:45:25
114 Shane Archbold (NZl) Deceuninck-QuickStep 1:48:09
115 Florian Senechal (Fra) Deceuninck-QuickStep 1:52:28
116 Martin Salmon (Ger) Team DSM 1:54:04
117 Frederik Wandahl (Den) Bora-Hansgrohe 1:58:43
118 Josef Cerny (Cze) Deceuninck-QuickStep 2:00:16
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments