fot. Szymon Gruchalski / Voster ATS Team

Anatoliy Budyak (Ukraina) wygrał trzeci etap Małopolskiego Wyścigu Górskiego. Na drugiej pozycji finiszował Paweł Cieślik z Voster ATS Team.

Ostatni, “królewski” etap Małopolskiego Wyścigu Górskiego rozpoczynał się w Jabłonce i ponownie kończył się na szczycie Przehyby (10,2 km; 7,4%). Zanim jednak kolarze dotarli do finałowej wspinaczki, musieli pokonać prawie 115 kilometrów. W środkowej części trasy ulokowane zostały dwie górskie premie – w Knurowie (5,3 km; 5,4%) i w Czarnym Potoku (1,9 km; 7%).

fot. procyclingstats.com

Po starcie w Jabłonce zawiązał się ośmioosobowy odjazd. Utworzyli go: Emil Toudal (BHS-PL Beton Bornholm), Maurice Ballerstedt (Team Jumbo-Visma Academy), Michael Konczer (Team Hrinkow Advarics Cycleang), Bailey O’Donnell (Global 6 Cycling), Charalampos Kastrantas (Kuwait Pro Cycling Team), Paweł Bernas (HRE Mazowsze Serce Polski), Karol Wawrzyniak (Pogoń Mostostal Puławy) oraz wczorajszy zwycięzca – Patryk Stosz (Voster ATS Team).

Za czołówką w pogoń udała się czteroosobowa grupka – Andras Szatmary (Epronex – Gesu Bikewear Cycling Team), Stefan Kolb (Team Hrinkow Advarics Cycleang), Paul Hennequin i Jean Goubert (Sprinter Nice Metropole). Po kilkudziesięciu kilometrach obie grupy jadące przed peletonem się połączyły. Główna grupa stale kontrolowała ucieczkę, która utrzymywała półtorej minuty przewagi.

W międzyczasie trzy lotne finisze padły łupem Maurice’a Ballerstedta, natomiast na górskich premiach triumfowali Paweł Bernas i Stefan Kolb. Z biegiem czasu przewaga harcowników zaczęła maleć. Czołowa grupka została doścignięta przez peleton jeszcze przed Przehybą.

Na finałowym podjeździe zaatakował Anatoliy Budyak. Kolarz reprezentacji Ukrainy wypracował sobie kilkunastosekundową przewagę nad 6-osobową grupką pościgową. Ostatecznie to właśnie Ukrainiec przeciął linię mety jako pierwszy. Podium uzupełnili Paweł Cieślik (Voster ATS Team) i lider wyścigu – Michal Schlegel (Elkov-Kasper).

Czech utrzymał prowadzenie w klasyfikacji które. Drugie miejsce zajął Paweł Cieślik.

Wyniki trzeciego etapu Małopolskiego Wyścigu Górskiego 2021:

1 BUDYAK Anatoliy Ukraine 3:05:40
2 CIEŚLIK Paweł Voster ATS Team 0:27
3 SCHLEGEL Michal Elkov – Kasper ,,
4 STAUNE-MITTET Johannes Jumbo-Visma Development Team 0:55
5 QUAEDVLIEG Lars Global Cycling Team 1:11
6 OTRUBA Jakub Elkov – Kasper 1:22
7 RAPP Jonas Team Hrinkow Advarics Cycleang ,,
8 REKITA Szymon Voster ATS Team ,,
9 STACHOWIAK Adam HRE Mazowsze Serce Polski ,,
10 SLEEN Torjus Uno-X Pro Cycling Team 1:30
11 SOWINSKI Artur Pogon Mostostal Pulawy 1:32
12 BROŻYNA Piotr HRE Mazowsze Serce Polski 1:40
13 JONES Ollie Global 6 Cycling 1:56
14 BREGNHØJ Mathias BHS – PL Beton Bornholm 2:19
15 KULSET Sindre Uno-X Pro Cycling Team 2:28
16 DELACROIX Tristan Sprinter Nice Metropole 2:33
17 VAN DIJKE Tim Jumbo-Visma Development Team 2:48
18 IWERSEN Emil Schandorff BHS – PL Beton Bornholm 2:54
19 KACZMAREK Jakub HRE Mazowsze Serce Polski 2:56
20 VAN BELLE Loe Jumbo-Visma Development Team 3:03
21 CAMRDA Karel Topforex – ATT Investments 3:16
22 SESSLER Nícolas Global 6 Cycling ,,
23 STOSZ Patryk Voster ATS Team 3:31
24 PALUTA Michał Global 6 Cycling 3:40
25 GRUBER Pavel Tufo – Pardus Prostějov 3:52
26 SAYAR Mustafa Turkey 4:00
27 BILYI Maksym Ukraine 4:08
28 GELEIJN Owen Jumbo-Visma Development Team 4:15
29 RAHBEK Mads BHS – PL Beton Bornholm ,,
30 LODERER Timon Team Hrinkow Advarics Cycleang ,,
31 TYRPEKL Karel Topforex – ATT Investments 4:42
32 ŘEHA Filip Tufo – Pardus Prostějov 4:45
33 PEKALA Piotr Pogon Mostostal Pulawy 4:52
34 PODLASKI Michał Pogon Mostostal Pulawy ,,
35 WOLF Justin Germany 5:00
36 BLOEM Joren Sensa – Kanjers voor Kanjers 5:02
37 PELTONEN Ukko Iisakki Ampler Development Team 5:15
38 HELBIG Benedikt Team Embrace The World ,,
39 HOMRIGHAUSEN Heiko Team Embrace The World 5:21
40 GRABIS Mateusz Voster ATS Team 5:49
41 KONCZER Michael Team Hrinkow Advarics Cycleang ,,
42 BUDZINSKI Marcin HRE Mazowsze Serce Polski 5:52
43 BONNEFOIX Edouard Sprinter Nice Metropole ,,
44 JENSEN Frederik Irgens BHS – PL Beton Bornholm ,,
45 HONSA František Topforex – ATT Investments 6:07
46 KHOTULOV Denys Ukraine 6:14
47 TOUDAL Emil BHS – PL Beton Bornholm 6:19
48 VAN VEENENDAAL Hidde Jumbo-Visma Development Team 6:21
49 MENGEL Nikolaj BHS – PL Beton Bornholm ,,
50 KUKRLE Michael Elkov – Kasper 6:28
51 KALOJÍROS Tomáš Cycling Academy Trenčín ,,
52 LEBEAU Mathis Sprinter Nice Metropole 6:49
53 TEN BOSKE Kars Sensa – Kanjers voor Kanjers ,,
54 KONONENKO Mykhaylo Ukraine ,,
55 GADEMAN Sam Sensa – Kanjers voor Kanjers 6:59
56 NIKITIN Matvey Vino – Astana Motors 7:08
57 BUTS Vitaliy Ukraine ,,
58 PESCHGES Marcel Team Embrace The World 7:16
59 EICHINGER Daniel Team Hrinkow Advarics Cycleang 7:24
60 ABRAHAMSEN Jonas Uno-X Pro Cycling Team 7:27
61 JAKOUBEK Tomáš Topforex – ATT Investments 7:38
62 JUNTUNEN Antti-Jussi Ampler Development Team 7:43
63 NEUMAN Dominik Elkov – Kasper 8:05
64 ISTLSTEKKER Zsolt Epronex – Gesu Bikewear Cycling Team ,,
65 TIRYAKI Oguzhan Turkey ,,
66 STÖHR Ján Cycling Academy Trenčín ,,
67 MIERZYNSKI Piotr TC Chrobry Scott Głogów 8:16
68 RÓZSA Balázs Epronex – Gesu Bikewear Cycling Team ,,
69 KOSTANSKI Mateusz Tarnovia Tarnowo Podgorne ,,
70 ABAY Burak Turkey ,,
71 VOGT Mario Team Embrace The World 8:26
72 PAJEK Luka Team Hrinkow Advarics Cycleang 9:26
73 JOBBER James Kuwait Pro Cycling Team ,,
74 SCHUURMANS Luuk Global Cycling Team 9:55
75 VERHOEFF Stefan Global Cycling Team 10:04
76 JOHANNINK Jelle Sensa – Kanjers voor Kanjers 10:17
77 NIELSEN Sebastian Restaurant Suri – Carl Ras ,,
78 ANSONS Kristers Ampler Development Team ,,
79 GOUBERT Jean Sprinter Nice Metropole ,,
80 HENNEQUIN Paul Sprinter Nice Metropole ,,
81 FRATCZAK Radoslaw Tarnovia Tarnowo Podgorne ,,
82 HOLEC Richard Tufo – Pardus Prostějov ,,
83 STÖHR Pavel Cycling Academy Trenčín ,,
84 BERNAS Paweł HRE Mazowsze Serce Polski 10:35
85 PROC Bartlomiej Pogon Mostostal Pulawy ,,
86 JANISZEWSKI Sylwester Voster ATS Team 10:44
87 ZAHÁLKA Matěj Elkov – Kasper ,,
88 ALEKSANDROV Yasen Bulgaria ,,
89 REINHARDT Theo Germany ,,
90 STRAVERS Jarri Global Cycling Team ,,
91 BALLERSTEDT Maurice Jumbo-Visma Development Team ,,
92 PITHIE Campbell Global 6 Cycling ,,
93 HOELGAARD Daniel Uno-X Pro Cycling Team 11:17
94 ALAJMI Abdulhadi Kuwait Pro Cycling Team 11:22
95 OLSZAR Antoni TC Chrobry Scott Głogów ,,
96 SHTEIN Grigoriy Vino – Astana Motors 11:31
97 KLABOUCH Petr Topforex – ATT Investments 11:48
98 ŠTOČEK Matúš Topforex – ATT Investments ,,
99 LAJCHA Juraj Cycling Academy Trenčín ,,
100 OROS Samuel Cycling Academy Trenčín ,,
101 HELLMANN Julian Team Embrace The World 11:53
102 PAPIERSKI Damian Voster ATS Team ,,
103 PSZCZOLARSKI Wojciech Tufo – Pardus Prostějov 12:02
104 SOLYMOSI Marton Epronex – Gesu Bikewear Cycling Team 12:07
105 GÖNCZY Gergő Epronex – Gesu Bikewear Cycling Team ,,
106 SZATMARY Andras Epronex – Gesu Bikewear Cycling Team ,,
107 RUBENIS Pauls Ampler Development Team ,,
108 DOĞAN Halil İbrahim Turkey 12:15
109 WAWRZYNIAK Karol Pogon Mostostal Pulawy 12:28
110 ZAREBSKI Marcin TC Chrobry Scott Głogów 12:35
111 KRAWCZYK Adrian Luks Trójka Piaseczno 12:46
112 FIJAK Jan Luks Trójka Piaseczno ,,
113 TZORTZAKIS Polychronis Kuwait Pro Cycling Team 13:00
114 KOLB Stefan Team Hrinkow Advarics Cycleang 13:02
115 KISS Gergely Epronex – Gesu Bikewear Cycling Team 13:07
116 ILCHEV Lyubomir Bulgaria ,,
117 SCHULTEN Chiel Sensa – Kanjers voor Kanjers 13:24
118 O’DONNELL Bailey Global 6 Cycling 13:29
119 HANSEN Dan Erik Global 6 Cycling 13:44
120 KASTRANTAS Charalampos Kuwait Pro Cycling Team 13:51
121 BABOR Daniel Tufo – Pardus Prostějov 14:22
122 KAŇKOVSKÝ Alois Elkov – Kasper ,,
123 KOEP Thomas Team Embrace The World ,,
124 KARPENKO Gleb Ampler Development Team ,,
125 HEZEMAN Rick Sensa – Kanjers voor Kanjers 14:45
126 HIRSINGER Paul Sprinter Nice Metropole 15:05
127 ROHDE Leon Germany 15:12
128 PETROV Yordan Bulgaria 15:44
129 GIERACKI Patryk TC Chrobry Scott Głogów 15:53
130 LAMASZEWSKI Jan Tarnovia Tarnowo Podgorne 15:59
131 LISKA Andrej Cycling Academy Trenčín 16:08
132 TIGRINE Mehdi Kuwait Pro Cycling Team 16:10
133 OVSYANNIKOV Alexandr Vino – Astana Motors 16:51
134 RAJTAK Mateusz Luks Trójka Piaseczno 17:36
135 MIERZYNSKI Piotr TC Chrobry Scott Głogów 17:43
136 ÖRKEN Ahmet Turkey 18:07
137 BALKAN Onur Turkey ,,
138 DALNER Julius Nowak Restaurant Suri – Carl Ras 18:52
139 TRZĘSOWSKI Konrad Tarnovia Tarnowo Podgorne 21:09
140 DOLNICEK Marek Tufo – Pardus Prostějov 30:23
DNF MATHIS Marco Germany
DNF DUIJVESTEIJN Roy Global Cycling Team
DNF DOMIN Krzysztof Pogon Mostostal Pulawy
DNF SAUGSTAD Lars Uno-X Pro Cycling Team
DNF LINDQUIST Christian Ingemann Restaurant Suri – Carl Ras
DNS SKAARSETH Iver Uno-X Pro Cycling Team

Klasyfikacja generalna Małopolskiego Wyścigu Górskiego 2021:

1 SCHLEGEL Michal Elkov – Kasper 9:47:21
2 CIEŚLIK Paweł Voster ATS Team 0:14
3 BUDYAK Anatoliy Ukraine 0:15
4 STAUNE-MITTET Johannes Jumbo-Visma Development Team 1:05
5 STACHOWIAK Adam HRE Mazowsze Serce Polski 1:16
6 QUAEDVLIEG Lars Global Cycling Team 1:20
7 OTRUBA Jakub Elkov – Kasper 1:31
8 SLEEN Torjus Uno-X Pro Cycling Team 1:37
9 RAPP Jonas Team Hrinkow Advarics Cycleang 1:43
10 BROŻYNA Piotr HRE Mazowsze Serce Polski 1:44
11 REKITA Szymon Voster ATS Team 2:01
12 JONES Ollie Global 6 Cycling 2:15
13 SOWINSKI Artur Pogon Mostostal Pulawy ,,
14 BREGNHØJ Mathias BHS – PL Beton Bornholm 2:47
15 VAN DIJKE Tim Jumbo-Visma Development Team 3:07
16 VAN BELLE Loe Jumbo-Visma Development Team 3:22
17 KULSET Sindre Uno-X Pro Cycling Team 3:23
18 DELACROIX Tristan Sprinter Nice Metropole 3:39
19 KACZMAREK Jakub HRE Mazowsze Serce Polski 3:42
20 CAMRDA Karel Topforex – ATT Investments 3:53
21 PALUTA Michał Global 6 Cycling 3:55
22 STOSZ Patryk Voster ATS Team 4:05
23 SESSLER Nícolas Global 6 Cycling ,,
24 GELEIJN Owen Jumbo-Visma Development Team 4:28
25 RAHBEK Mads BHS – PL Beton Bornholm 4:37
26 IWERSEN Emil Schandorff BHS – PL Beton Bornholm 4:45
27 GRUBER Pavel Tufo – Pardus Prostějov 5:03
28 SAYAR Mustafa Turkey 5:04
29 BILYI Maksym Ukraine 5:17
30 LODERER Timon Team Hrinkow Advarics Cycleang 5:28
31 PODLASKI Michał Pogon Mostostal Pulawy 5:32
32 TYRPEKL Karel Topforex – ATT Investments 5:33
33 ŘEHA Filip Tufo – Pardus Prostějov 5:41
34 PEKALA Piotr Pogon Mostostal Pulawy 5:43
35 PELTONEN Ukko Iisakki Ampler Development Team 6:06
36 BLOEM Joren Sensa – Kanjers voor Kanjers 6:09
37 KUKRLE Michael Elkov – Kasper 6:47
38 WOLF Justin Germany 6:48
39 HONSA František Topforex – ATT Investments 7:02
40 JENSEN Frederik Irgens BHS – PL Beton Bornholm 7:44
41 VAN VEENENDAAL Hidde Jumbo-Visma Development Team 7:47
42 BUDZINSKI Marcin HRE Mazowsze Serce Polski 7:55
43 HELBIG Benedikt Team Embrace The World 8:10
44 JAKOUBEK Tomáš Topforex – ATT Investments 8:14
45 HOMRIGHAUSEN Heiko Team Embrace The World 8:15
46 JUNTUNEN Antti-Jussi Ampler Development Team 8:22
47 NIKITIN Matvey Vino – Astana Motors 8:33
48 KONCZER Michael Team Hrinkow Advarics Cycleang 8:35
49 TEN BOSKE Kars Sensa – Kanjers voor Kanjers 8:46
50 KONONENKO Mykhaylo Ukraine 8:57
51 GRABIS Mateusz Voster ATS Team 9:01
52 ISTLSTEKKER Zsolt Epronex – Gesu Bikewear Cycling Team 9:25
53 TIRYAKI Oguzhan Turkey 9:35
54 PESCHGES Marcel Team Embrace The World ,,
55 KALOJÍROS Tomáš Cycling Academy Trenčín 9:37
56 RÓZSA Balázs Epronex – Gesu Bikewear Cycling Team 9:44
57 TOUDAL Emil BHS – PL Beton Bornholm 10:29
58 BUTS Vitaliy Ukraine 10:31
59 NEUMAN Dominik Elkov – Kasper 10:37
60 VOGT Mario Team Embrace The World 10:43
61 KOSTANSKI Mateusz Tarnovia Tarnowo Podgorne ,,
62 ABAY Burak Turkey 11:10
63 GIERACKI Patryk TC Chrobry Scott Głogów 11:31
64 STÖHR Ján Cycling Academy Trenčín 11:42
65 LEBEAU Mathis Sprinter Nice Metropole 11:47
66 PAJEK Luka Team Hrinkow Advarics Cycleang 12:04
67 VERHOEFF Stefan Global Cycling Team 12:10
68 BALLERSTEDT Maurice Jumbo-Visma Development Team 12:14
69 EICHINGER Daniel Team Hrinkow Advarics Cycleang 12:19
70 JOBBER James Kuwait Pro Cycling Team 12:22
71 GADEMAN Sam Sensa – Kanjers voor Kanjers 12:23
72 NIELSEN Sebastian Restaurant Suri – Carl Ras 12:25
73 MENGEL Nikolaj BHS – PL Beton Bornholm 12:38
74 SCHUURMANS Luuk Global Cycling Team 12:52
75 GOUBERT Jean Sprinter Nice Metropole 13:00
76 MUSIALIK Jakub Tarnovia Tarnowo Podgorne 13:29
77 ŠTOČEK Matúš Topforex – ATT Investments 13:41
78 PITHIE Campbell Global 6 Cycling 14:24
79 JOHANNINK Jelle Sensa – Kanjers voor Kanjers ,,
80 BONNEFOIX Edouard Sprinter Nice Metropole 14:46
81 ZAHÁLKA Matěj Elkov – Kasper 14:58
82 SZATMARY Andras Epronex – Gesu Bikewear Cycling Team 15:02
83 KHOTULOV Denys Ukraine 15:18
84 HENNEQUIN Paul Sprinter Nice Metropole 15:29
85 ANSONS Kristers Ampler Development Team 15:32
86 STÖHR Pavel Cycling Academy Trenčín 15:47
87 SHTEIN Grigoriy Vino – Astana Motors ,,
88 GÖNCZY Gergő Epronex – Gesu Bikewear Cycling Team 15:50
89 SOLYMOSI Marton Epronex – Gesu Bikewear Cycling Team 16:00
90 HOLEC Richard Tufo – Pardus Prostějov 16:04
91 REINHARDT Theo Germany 16:29
92 OROS Samuel Cycling Academy Trenčín 16:45
93 ABRAHAMSEN Jonas Uno-X Pro Cycling Team 16:51
94 O’DONNELL Bailey Global 6 Cycling 16:56
95 KLABOUCH Petr Topforex – ATT Investments 17:17
96 PAPIERSKI Damian Voster ATS Team ,,
97 ALEKSANDROV Yasen Bulgaria 17:42
98 BERNAS Paweł HRE Mazowsze Serce Polski 17:53
99 OVSYANNIKOV Alexandr Vino – Astana Motors 17:55
100 KASTRANTAS Charalampos Kuwait Pro Cycling Team 19:06
101 PSZCZOLARSKI Wojciech Tufo – Pardus Prostějov 19:18
102 HIRSINGER Paul Sprinter Nice Metropole 20:21
103 BALKAN Onur Turkey 20:56
104 KAŇKOVSKÝ Alois Elkov – Kasper 21:35
105 ALAJMI Abdulhadi Kuwait Pro Cycling Team 21:45
106 OLSZAR Antoni TC Chrobry Scott Głogów 21:50
107 RUBENIS Pauls Ampler Development Team ,,
108 MIERZYNSKI Piotr TC Chrobry Scott Głogów 22:52
109 WAWRZYNIAK Karol Pogon Mostostal Pulawy 23:05
110 DOĞAN Halil İbrahim Turkey 23:11
111 ILCHEV Lyubomir Bulgaria 23:14
112 JANISZEWSKI Sylwester Voster ATS Team 23:28
113 STRAVERS Jarri Global Cycling Team 23:31
114 TZORTZAKIS Polychronis Kuwait Pro Cycling Team 23:50
115 HOELGAARD Daniel Uno-X Pro Cycling Team 23:56
116 ZAREBSKI Marcin TC Chrobry Scott Głogów 24:02
117 LAJCHA Juraj Cycling Academy Trenčín 24:12
118 FIJAK Jan Luks Trójka Piaseczno 24:22
119 SCHULTEN Chiel Sensa – Kanjers voor Kanjers 24:25
120 LISKA Andrej Cycling Academy Trenčín 25:10
121 KOLB Stefan Team Hrinkow Advarics Cycleang 25:28
122 HANSEN Dan Erik Global 6 Cycling 25:52
123 TRZĘSOWSKI Konrad Tarnovia Tarnowo Podgorne 25:58
124 KISS Gergely Epronex – Gesu Bikewear Cycling Team 26:14
125 BABOR Daniel Tufo – Pardus Prostějov 26:21
126 PROC Bartlomiej Pogon Mostostal Pulawy 27:27
127 KOEP Thomas Team Embrace The World 27:45
128 KARPENKO Gleb Ampler Development Team 27:50
129 ROHDE Leon Germany 28:12
130 HELLMANN Julian Team Embrace The World 28:48
131 TIGRINE Mehdi Kuwait Pro Cycling Team 29:29
132 RAJTAK Mateusz Luks Trójka Piaseczno 30:16
133 ÖRKEN Ahmet Turkey 30:24
134 DALNER Julius Nowak Restaurant Suri – Carl Ras 31:23
135 FRATCZAK Radoslaw Tarnovia Tarnowo Podgorne 32:24
136 KRAWCZYK Adrian Luks Trójka Piaseczno 32:31
137 PETROV Yordan Bulgaria 32:51
138 HEZEMAN Rick Sensa – Kanjers voor Kanjers 33:23
139 MALACHOWSKI Jakub TC Chrobry Scott Głogów 33:59
140 DOLNICEK Marek Tufo – Pardus Prostějov 50:43

 

 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments