fot. Tour de Hongrie

Fabio Jakobsen (Quick-Step Alpha Vinyl Team) wygrał po finiszu z peletonu wyścig Elfstedenronde Brugge. Stanisław Aniołkowski był siódmy. 

Belgijski klasyk Elfstedenronde rozegrany został w Bruggi na dystansie 192 kilometrów. Główną trudnością były typowe flandryjskie drogi, a składało się na nie dwadzieścia odcinków bruku.

Na liście startowej mieliśmy dwóch Polaków, a byli to Szymon Sajnok (Cofidis) i Stanisław Aniołkowski (Bingoal Pauwels Sauces WB).

W pierwszy odjazd zabrali się: Jens Reynders (Sport Vlaanderen-Baloise), Louis Blouwe (Bingoal-Pauwels Sauzen-WB), Kobe Vanoverschelde (Tarteletto-Isorex) i Reece Wood (WiV SunGod).

Peleton cały czas kontrolował sytuację i prowadząca czwórka wypracowała sobie maksymalnie dwie minuty przewagi. Harcownicy zostali złapani już na 100 kilometrów przed metą.

Przez kraksę z tyłu zostali między innymi Ackermann, Ewan oraz Gaviria, ale ostatecznie doszli do czołówki. W peletonie co rusz były próby ataków. W jeden z nich zabrali się Robert Scott (WiV SunGod), Lionel Taminiaux oraz nie kto inny jak Taco Van der Hoorn (Intermarché – Wanty – Gobert Matériaux).

30 kilometrów przed metą mieli oni 20 sekund przewagi. Mimo sporych ambicji trójka została doścignięta na jednym z sektorów brukowanych. Peleton przygotowywał się do sprinterskiej rozgrywki, ale inny pomysł na ten wyścig miał Sven Erik Bystrøm (Intermarché – Wanty – Gobert Matériaux).

Były mistrz świata młodzieżowców zaatakował na 4 kilometry przed metą, ale został dość szybko doścignięty. Ostatecznie o zwycięstwie zadecydował finisz z peletonu. Najszybszy okazał się Fabio Jakobsen (Quick-Step Alpha Vinyl Team). Drugi był Caleb Ewan (Lotto Soudal), a trzeci Tim Merlier (Alpecin-Fenix).

Siódme miejsce wywalczył Stanisław Aniołkowski (Bingoal Pauwels Sauces WB).

Wyniki Elfstedenronde 2022:

 

Results powered by FirstCycling.com

guest
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze
Inline Feedbacks
View all comments
Michal
Michal

Stasiek czas na zwycięstwa!