fot. Tour of Estonia

Samuel Leroux (Go Sport – Roubaix Lille Metropole) zwyciężył na trzecim etapie Tour d’Eure-et-Loir i za sprawą bonifikat wygrał też klasyfikację generalną wyścigu. Na dziewiątym miejscu odcinek ukończył Patryk Stosz (Voster ATS Team), a jego zespołowy kolega – Jakub Murias – zajął wysoką, szóstą pozycję w klasyfikacji generalnej.

Ostatni odcinek francuskiego Tour d’Eure-et-Loir został rozegrany na ponad 180-kilometrowej, pagórkowatej trasie z Bu do Chartes. Po drodze zawodnicy pokonywali wiele krótkich, ale dających się we znaki kolarzom podjazdom – na jednej z takich ścianek ulokowana została linia mety.

Na starcie wyścigu stanęli kolarze Voster ATS Team – Patryk Stosz, Paweł Cieślik, Jakub Murias, Szymon Krawczyk, Damian Papierski i Krzysztof Parma.

W początkowej części etapu, od głównej grupy oderwali się Mathis Le Berre (Côtes d’Armor-Marie Morin-U) oraz Mickaël Crispin (Cross Team Legendre). Gdy duet miał kilkadziesiąt sekund przewagi, z peletonu zaczęli atakować kolejni kolarze, w tym: Simon Baran (CC Etupes), Mickaël Guichard (WB – Fybolia Morbihan), Juan Pierre van der Merwe (Team BridgeLane) oraz Ryan Christensen (Bolton Equities Black Spoke Pro Cycling).

Zarówno Christensen, jak i Le Berre, przed dzisiejszym etapem mieli 10-sekundową stratę do lidera – Emiliena Jeanniere (Vendee U) – toteż peleton nie mógł zlekceważyć odjazdu. Tempo w głównej grupie było wysokie, co doprowadziło do jej chwilowego porwania na około 100 kilometrów do mety. Niedługo później wszystko się jednak zjechało.

Ucieczka cały czas była trzymana na krótkiej, kilkudziesięciosekundowej smyczy i została złapana na niespełna 40 kilometrów do mety. Wtedy w grupie rozpoczęły się kolejne ataki – po kilkunastu kilometrach, na czoło wyścigu wysforowali się Gwen Leclainche (CC Etupes), Thibaud Saint-Guilhem (AVC Aix-en-Provence) i Samuel Jenner (Team BridgeLane), jednak ich akcja nie zakończyła się powodzeniem.

Etap zakończył się finiszem z grupy, w którym najszybszy był Samuel Leroux z Go Sport – Roubaix Lille Metropole. Za nim uplasowali się: jego kolega z drużyny – Valentin Tabellion – i Emilien Jeanniere. Dzięki bonifikatom, zdobytym na mecie dzisiejszego etapu, w klasyfikacji generalnej triumfował również Samuel Leroux, z sekundową przewagą nad Valentinem Tabellionem i Emilienem Jeanniere.

Z bardzo dobrej strony pokazali się kolarze Voster ATS Team – Jakub Murias, mimo kraksy w końcówce ostatniego odcinka, zakończył klasyfikację generalną na szóstej pozycji, natomiast Patryk Stosz finiszował dziś na dziewiątym miejscu.

Wyniki trzeciego etapu Tour d’Eure-et-Loir 2022:

Poprzedni artykułElfstedenronde 2022: Fabio Jakobsen z dziewiątym triumfem w sezonie, Stanisław Aniołkowski 7.
Następny artykułPrimož Roglič: „Miło jest w końcu wygrywać we Francji”
Szukam ciekawych historii w wyścigach, które większość uważa za nieciekawe.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments