Rik Verbrugghe będzie dyrektorem sportowym ekipy BMC w przyszłym sezonie. Były zwycięzca etapowy Tour de France i Giro d’Italia wycofał się z kolarstwa po zakończeniu sezonu 2008 r. i pracował od tego czasu dla Quick Stepu.

“BMC Racing Team ma świetlaną przyszłość. W zespole znajdują się zarówno młodzi utalentowani oraz doświadczeni zawodnicy ,” powiedział Verbrugghe. “Mają również bardzo nowoczesne podejście do sportu i to jest istotne. Przez te czynnik zespół będzie bardzo produktywny i to już niedługo“.

Prezes BMC Racine, Jim Ochowicz był zadowolony z pozyskania Verbrugghe “On jest kimś, kto jest świeży. Jeszcze niedawno ścigał na najwyższym poziomie oraz ma już doświadczenie w prowadzeniu ekipy ProTour.

Verbrugghe będzie pełnił swoją rolę w tygodniowych etapówkach na początku sezonu 2010. Z kolei Fabio Baldato poprowadzi zespół podczas Giro d’Italia. Michael Sayers będzie odpowiedzialny za starty po za Europą. W tym w Tour of California.

“Mimo, że Rik ma tylko dwuletnie doświadczenie jako dyrektor sportowy, to ma olbrzymie rozeznanie w wyścigach,” powiedział jeden z menadżerów BMC, John Lelangue. “Z rozmów jakie wielokrotnie przeprowadzaliśmy podczas różnych wyścigów startów, doszedłem do wniosku że mamy podobne zdania na dany temat.”