Davide Appollonio będą jeździł w ekipie Movistar w sezonie 2011 roku. Według Biciciclismo, Włoch podpisał trzyletni kontrakt z hiszpańską drużyną.

Włoski zawodnik Cervelo TestTeam w tym roku miał swój pierwszy pełny sezon w ProTour. Jak na razie może pochwalić się etapowym zwycięstwem w  Tour du Limousin oraz dwoma drugimi lokatami w klasykach GP Fourmies oraz Tour de Vendée. Zawodnik również był 5. w Clásica de Almería.

Appollonio to 21-letni sprinter, który w zeszłym roku swoimi dobrymi występami w amatorskich wyścigach, przekonał do siebie Cervelo Test Team i trafił na staż właśnie do tej ekipy. W gronie amatorów może pochwalić się: wygranymi w Giro Colline Capannoresi, Copa Lanciotto Ballerini, Firenze – Emploi oraz w GP Pretola. Po przejściu na staż młody kolarz był m.in. 5. na etapie Tour of Britan.

Z racji tego, że po obecnym sezonie Cervélo TestTeam się rozpada, wydaje się że Movistar wydaje się być odpowiednim miejscem dla dalszego rozwoju Appollonio. Kierownik zespołu, odkrywca talentu m.in. Alejandro Valverde, Eusebio Unzue wiąże duże nadzieje z 21-latkiem, który jego zdaniem  rozwinie się w klasykach.