Bjarne Riis powiedział dla Cyclingnews że chciałby aby Richie Porte został w Saxo Banku w 2011 r., jednak utalentowany Australijczyk musi jeszcze zdecydować, czy chce zostać z duńskim zespołem.

Porte jest na celowniku Team Sky oraz Pegasus Racing, która podpisała już kontrakt z Robbiem McEwenem i ma nadzieję, że uzyska licencję ProTour w 2011.r. Riis ma nadzieję że zdoła utrzymać go w SaxoBanku aby mieć alternatywę dla Alberto Contadora.

“Od połowy sezonu towarzyszy mi duże zainteresowanie i przedstawiane jest mi bardzo dużo ofert. Jednak takie sprawy trzeba dokładnie przeanalizować,” mówi Porte.

Trzeba przyznać, że Australijczyk miał wymarzony debiut w zawodowym peletonie. Od razu trafił do SaxoBanku, wygrał czasówkę podczas Tour de Romandie, był liderem Giro d`Italia przez trzy etapy, by zakończyć cały wyścig na siódmym miejscu oraz triumfować w klasyfikacji na najlepszego młodego kolarza. Był to naprawdę znakomity start 25-latka w Giro, biorąc pod uwagę, że jeszcze rok wcześniej startował w GiroBio – czyli Giro d`Italia dla młodzieżowców.

“Ten sezon był dla mnie marzeniem. Chciałem wygrać wyścig i tak zrobiłem podczas Tour of Romandie. To był duży krok na przód, ale myślę że nie przyszło mi to za łatwo,” powiedział Porte.

“To będzie bardzo ekscytujące dla mnie jeśli będę silniejszy z każdym następnym sezonem. Mam nadzieję że sezon 2011 będzie następnym, udanym rokiem.”

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments