Szósty odcinek Vuelta Espana to kolejny etap dla kolarzy klasycznych, którzy będą musieli wykazać się na podjeździe pod Alto de la Cresta del Gallo.


Trasa etapu prowadzi z Caravaca de Cruz do Murcji (151 km). Początkowe kilometry będą bardzo ciekawe. Z niecierpliwością czekamy na poczynania harcowników, którzy będą chcieli zabrać się w odjazd, ponieważ pierwsze kilkadziesiąt kilometrów prowadzi ostro w dół…

Dalej na kolarzy czekają dwie lotne premie oraz jedna górska 3. kategorii (10 km przed metą) Alto de la Cresta del Gallo, na której powinny rozstrzygnąć się losy etapu.

Właśnie na tym podjeździe z pewnością dojdzie do wielu ataków. W ubiegłym roku jeden z etapów Vuelty również kończył się w Murcji, zawodnicy też pokonywali podjazd pod Cresta del Gallo. Rok temu utworzyła tam się grupka w składzie: Gerrans, Ryder Hesjedal, Alexandre Vinokourov oraz Jakob Fuglsang. Najlepszy okazał się Gerrans, który również startuje w tegorocznej edycji Vuelty.

Oprócz Australijczyka o zwycięstwo powalczą tacy kolarze jak: Philippe Gilbert (Omega Pharma-Lotto), lider oraz wicelider wyścigu: Igor Anton (Euskaltel-Euskadi), Joaquin Rodriguez (Katusha), Filippo Pozzato (Team Katusha) czy Nicolas Roche (Ag2R-La Mondiale). Będzie ciekawie.

Mapa 6 etapu Vuelta a Espana > tutaj

Profil 6 etapu Vuelta a Espana > tutaj

Plan transmisji telewizyjnych > tutaj

Specjalna zakładka poświęcona Vuelta a Espana > tutaj