Jeden z najlepszych polskich górali, Przemysław Niemiec (Miche) podpisał kontrakt z ekipą Lampre-ISD. Poinformował o tym dziś dyrektor sportowy drużyny, Giuseppe Saronni.

Urodzony w 1980r. w Oświęcimiu kolarz, jest zawodowcem od 2002 roku kiedy to podpisał kontrakt z ekipą Amore & Vita, w której spędził dwa sezony. Następnie od 2004r. to bieżącego sezonu ścigał się w ekipie Miche. Niemiec na swoim koncie ma 11 zwycięstw w zawodowym peletonie m.in. w takich wyścigach jak Settimana Internazionale Coppi e Bartali, Route de Sud (również klasyfikacja generalna), Giro del Trentino, Tour de Slovénie. Startując w barwach reprezentacji Polski na Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie, wywalczył 16. miejsce w wyścigu ze startu wspólnego.

„Za każdym razem, gdy jechaliśmy w jednym wyścigu razem z Niemcem, byliśmy zachwyceni jego stylem jazdy w górach”, powiedział Giuseppe Saronni. “Przemek posiada umiejętności, które pozwalają mu z łatwością wygrywać klasyfikacje górskie oraz pojedyncze etapy na ciężkich wyścigach, potrafi również powalczyć o generalkę. Jego przejście to naszej ekipy pozwoli mu na sprawdzenie się w największych wyścigach. Jesteśmy pewni że będzie znakomitym wzmocnieniem dla naszej ekipy, i niejednokrotnie będzie najważniejszym ogniwem podczas wyścigów,” schlebia naszemu rodakowi Włoch.

O nowych doświadczeniach wypowiada się również sam zainteresowany. „Wiem, że muszę udowodnić, że w pełni zasługuję na szansę którą otrzymałem od Lampre  i dam z siebie wszystko, by to zrobić. Zawsze marzyłem o udziale w którymś z wielkich tourów kalendarza, aby zmierzyć się na największych podjazdach z największymi góralami. Teraz będę miał taką okazję, której nie mogę zmarnować.”

Brawo, brawo, brawo. Kolejny Polak w Pro-Tourze! Oby kolejni zdolni Polacy dołączyli do tego grona.