Sponsor tytularny grupy Cervelo prawdopodobnie wycofa się ze sponsoringu, w związku z czym czołowi zawodnicy ekipy są zmuszeni do znalezienia nowych pracodawców w przyszłym sezonie.

Orlando van den Bosch, menedżer Theo Bos’a zdradził dziś, że sytuacja ekipy jest poważna, a to powoduje, że jego podopieczny znajduje się obecnie w złej sytuacji. „Prawdę mówiąc, nie wiemy na czym stoimy. Muszę dowiedzieć się od kierownictwa, o co w tym wszystkim chodzi”, powiedział van den Bosch. Theo Bos to torowy mistrz świata, pierwszy zawodowy kontrakt podpisał z Rabobankiem, od 2009 r. jeździ w barwach Cervelo, z którym ma podpisany kontrakt na dwa lata. Obecnie zawodnik ten przygotowuje się do startu w swoim pierwszym Wielkim Tourze – Vuelcie.

Theo Bos nie będzie mieć dużych problemów ze znalezieniem pracodawcy, w tym sezonie odniósł w cztery zwycięstwa, jest w znakomitej formie. „Niedawno było kilka zespołów zapytało mnie o Theo i jego możliwość zmiany klubu. Kilka drużyn już dziś do mnie zadzwoniło, zaraz po podaniu do publicznej wiadomości informacji o prawdopodobieństwie wycofania się ze sponsoringu Cervelo. Mamy w czym wybierać, ale najpierw musimy zobaczyć, jaka jest sytuacja”, zdradza van den Bosch.

Nieoficjalnie wiadomo, że zawodników poinformowano wczoraj, za pośrednictwem poczty e-mail, że zespół zakończy swoją działalność wraz z końcem obecnego sezonu. Jednakże sponsor nie wycofał się ze sponsorowania kobiecej drużyny i zamierza kontynuować to przedsięwzięcie w przyszłym sezonie, o czym zostali powiadomieni zawodnicy i zawodniczki, również za pośrednictwem poczty elektronicznej.

Również koledzy Bos’a również rozglądają się za nowymi pracodawcami. Thor Hushovd i Heinrich Haussler prowadzą rozmowy z Garmin-Transitions.

Galopente