bos theoTheo Bos (Belkin Pro Cycling) wygrał czwarty etap wyścigu Tour of Alberta. Liderem pozostał Tom Dumoulin (Giant – Shimano).

Przedostatni etap kanadyjskiej etapówki prowadził z Edmonton do Strathcona County i liczył ponad 163 kilometry. Na trasie był tylko jeden oznaczony podjazd i można się było spodziewać sprinterskiego finiszu.

W ucieczkę dnia zabrali się: Bruno Langlois (5-Hour), Jonathan Clarke (UnitedHealthCare), Aurelien Passeron (Silber), Gregory Daniel (Bissell), Jacob Kauffman i Janvier Hadi (obaj Garneau), Travis Livermon (SmartStop) i Nic Hamilton (Jelly Belly). Harcownicy długo utrzymywali się na czele, ale peleton nie pozwolił im na walkę o etapowe zwycięstwo.

Finiszowy sprint padł łupem Theo Bosa (Belkin Pro Cycling), który odegrał się rywalom za nieoczekiwaną porażkę dwa dni wcześniej. Drugie miejsce zajął Daryl Impey (Orica GreenEDGE), a podium etapowe uzupełnił Jure Kocjan (Team SmartStop).

Przed ostatnim etapem w klasyfikacji generalnej prowadzi Tom Dumoulin (Giant – Shiman0).

Wyniki:

1 Theo BOS NED BEL 3:42:50
2 Daryl IMPEY RSA OGE +0
3 Jure KOCJAN SLO SSC +0
4 Robert SWEETING USA 5HR +0
5 Robert FöRSTER GER UHC +0
6 Ramunas NAVARDAUSKAS LTU GRS +0
7 Steele VON HOFF AUS GRS +0
8 Nicolai BROCHNER DEN BDT +0
9 Tyler MAGNER USA HSD +0
10 Benjamin KING USA GRS +0
11 Shane KLINE USA SSC +0
12 Jonas AHLSTRAND SWE GIA +0
13 Travis MCCABE USA SSC +0
14 Hugo HOULE CAN CAN +0
15 Ryan ANDERSON CAN OPM +0
16 Pierrick NAUD CAN GQC +0
17 Sep VANMARCKE BEL BEL +0
18 Mathew HAYMAN AUS OGE +0
19 Ruben ZEPUNTKE GER BDT +0
20 Serghei TVETCOV ROU JBC +0
21 Christian MEIER CAN OGE +0
22 Davide FORMOLO ITA CAN +0
23 Sam BASSEITTI USA 5HR +0
24 Alexander CANDELARIO USA OPM +0
25 Eric YOUNG USA OPM +0
26 Robin CARPENTER USA HSD +0
27 Matej MOHORIC SLO CAN +0
28 Aidis KRUOPIS LTU OGE +0
29 Tom DUMOULIN NED GIA +0
30 Fabian WEGMANN GER GRS +0
31 Daniel SUMMERHILL USA UHC +0
32 Dion SMITH NZL HSD +0
33 Daan OLIVIER NED GIA +0
34 Edward KING USA CAN +0
35 Daniel EATON USA BDT +0
36 Jean-Michel LACHANCE CAN SPC +0
37 Georg PREIDLER AUT GIA +0
38 Jean-Sebastien PERRON CAN CAN +0
39 Caleb FAIRLY USA GRS +0
40 Simon YATES GBR OGE +0
41 Simon GESCHKE GER GIA +0
42 Tanner PUTT USA BDT +0
43 Toms SKUJINS LAT HSD +0
44 Benjamin PERRY CAN CAN +0
45 Eric MARCOTTE USA SSC +0
46 Zachary BELL CAN SSC +0
47 Charles Bradley HUFF USA OPM +0
48 Michael WOODS CAN 5HR +0
49 Joseph SCHMALZ USA HSD +0
50 Joseph ROSSKOPF USA HSD +0
51 Pieter WEENING NED OGE +0
52 Gavin MANNION USA GRS +0
53 Leigh HOWARD AUS OGE +0
54 Jordan CHEYNE CAN CAN +0
55 Steven KRUIJSWIJK NED BEL +0
56 Thomas DANIELSON USA GRS +0
57 Garrett MCLEOD CAN CAN +0
58 Cristiano SALERNO ITA CAN +0
59 Cameron WURF AUS CAN +0
60 Kiel REIJNEN USA UHC +0
61 Stuart WIGHT CAN CAN +0
62 David WILLIAMS USA 5HR +0
63 Oscar CLARK USA HSD +0
64 James ORAM NZL BDT +0
65 Davide VILLELLA ITA CAN +0
66 Ryan ROTH CAN SPC +0
67 Taylor SHELDON USA 5HR +0
68 Tom ZIRBEL USA OPM +0
69 Phillip GAIMON USA GRS +0
70 Fred RODRIGUEZ USA JBC +0
71 Thierry HUPOND FRA GIA +0
72 Chad BEYER USA 5HR +0
73 Kirk CARLSEN USA JBC +0
74 Sean MAZICH USA JBC +0
75 Nick VAN DER LIJKE NED BEL +0
76 Adam Matthew FARABAUGH USA GQC +0
77 Nathan VAN HOOYDONCK BEL BDT +0
78 Jacob RATHE USA JBC +0
79 Steve FISHER USA JBC +0
80 Thomas PETERSON USA GIA +0
81 Nigel ELLSAY CAN SPC +0
82 Kris DAHL CAN SSC +0
83 Joseph LEWIS AUS HSD +18
84 Rob BRITTON CAN SSC +22
85 Thomas LEEZER NED BEL +24
86 Alessandro BAZZANA ITA UHC +29
87 Marc DEMAAR NED UHC +36
88 Matteo DAL-CIN CAN SPC +39
89 Ian BURNETT USA JBC +41
90 Benjamin CHADDOCK CAN GQC +41
91 Dennis VAN WINDEN NED BEL +46
92 Logan OWEN USA BDT +51
93 Thomas SOLADAY USA OPM +51
94 Christopher JONES USA UHC +51
95 Davide FRATTINI ITA UHC +51
96 Jacob KAUFFMANN AUS GQC +1:50
97 Simon-Pierre GAUTHIER CAN GQC +1:50
98 Scott ZWIZANSKI USA OPM +2:19
99 Steven LAMMERTINK NED GIA +2:45
100 Janvier HADI RWA GQC +2:49
101 Aurélien PASSERON FRA SPC +2:51
102 GREGORY DANIEL USA BDT +2:51
103 Travis LIVERMON USA SSC +2:55
104 David TANNER AUS BEL +2:56
105 Matthew Harley GOSS AUS OGE +2:56
106 Jonathan HIVERT FRA BEL +2:58
107 James STEMPER USA 5HR +3:01
108 Will ROUTLEY CAN OPM +4:03
109 Nic HAMLTON CAN JBC +4:03
110 Jonathan CLARKE AUS UHC +4:03
111 Bruno LANGLOIS CAN 5HR +4:03
DNF William GOODFELLOW CAN SPC
DNF Adam DE VOS CAN CAN

Klasyfikacja generalna:
1 Tom DUMOULIN NED GIA 13:21:35
2 Ruben ZEPUNTKE GER BDT +8
3 Daryl IMPEY RSA OGE +9
4 Ramunas NAVARDAUSKAS LTU GRS +13
5 Serghei TVETCOV ROU JBC +14
6 Leigh HOWARD AUS OGE +15
7 Ryan ANDERSON CAN OPM +16
8 Daniel SUMMERHILL USA UHC +18
9 James ORAM NZL BDT +23
10 Pieter WEENING NED OGE +26
11 Sep VANMARCKE BEL BEL +30
12 Simon GESCHKE GER GIA +36
13 Christian MEIER CAN OGE +39
14 Kiel REIJNEN USA UHC +39
15 Daniel EATON USA BDT +39
16 Fabian WEGMANN GER GRS +44
17 Steven KRUIJSWIJK NED BEL +47
18 Nick VAN DER LIJKE NED BEL +48
19 Dion SMITH NZL HSD +48
20 Oscar CLARK USA HSD +50
21 Simon YATES GBR OGE +50
22 Tyler MAGNER USA HSD +52
23 Davide FORMOLO ITA CAN +52
24 Nicolai BROCHNER DEN BDT +55
25 Alexander CANDELARIO USA OPM +57
26 Toms SKUJINS LAT HSD +58
27 Ryan ROTH CAN SPC +1:04
28 Tanner PUTT USA BDT +1:14
29 Zachary BELL CAN SSC +1:19
30 Steele VON HOFF AUS GRS +1:25
31 Chad BEYER USA 5HR +1:33
32 Adam Matthew FARABAUGH USA GQC +1:34
33 Davide VILLELLA ITA CAN +1:35
34 Hugo HOULE CAN CAN +1:36
35 Joseph ROSSKOPF USA HSD +1:39
36 Joseph SCHMALZ USA HSD +1:41
37 Michael WOODS CAN 5HR +1:45
38 Robin CARPENTER USA HSD +2:02
39 Jure KOCJAN SLO SSC +2:03
40 Theo BOS NED BEL +2:06
41 Eric YOUNG USA OPM +2:09
42 Cameron WURF AUS CAN +2:27
43 Garrett MCLEOD CAN CAN +2:43
44 Joseph LEWIS AUS HSD +2:54
45 Pierrick NAUD CAN GQC +3:05
46 Edward KING USA CAN +3:19
47 Mathew HAYMAN AUS OGE +4:30
48 Jonas AHLSTRAND SWE GIA +4:47
49 Aidis KRUOPIS LTU OGE +5:01
50 Sam BASSEITTI USA 5HR +5:03
51 Caleb FAIRLY USA GRS +5:06
52 Robert FöRSTER GER UHC +5:21
53 Jonathan HIVERT FRA BEL +6:30
54 Dennis VAN WINDEN NED BEL +6:47
55 Georg PREIDLER AUT GIA +6:50
56 Thomas DANIELSON USA GRS +6:53
57 Benjamin KING USA GRS +7:01
58 Eric MARCOTTE USA SSC +7:01
59 Jean-Michel LACHANCE CAN SPC +7:18
60 Davide FRATTINI ITA UHC +7:19
61 Phillip GAIMON USA GRS +7:36
62 Tom ZIRBEL USA OPM +7:48
63 Cristiano SALERNO ITA CAN +7:59
64 Matej MOHORIC SLO CAN +8:00
65 Benjamin PERRY CAN CAN +8:18
66 Travis MCCABE USA SSC +8:21
67 Christopher JONES USA UHC +8:30
68 Jacob KAUFFMANN AUS GQC +8:34
69 Thomas LEEZER NED BEL +9:01
70 Daan OLIVIER NED GIA +9:07
71 Robert SWEETING USA 5HR +9:17
72 Stuart WIGHT CAN CAN +9:30
73 Shane KLINE USA SSC +9:49
74 Jonathan CLARKE AUS UHC +10:26
75 Alessandro BAZZANA ITA UHC +10:40
76 Marc DEMAAR NED UHC +10:41
77 Scott ZWIZANSKI USA OPM +10:59
78 Gavin MANNION USA GRS +11:26
79 Nathan VAN HOOYDONCK BEL BDT +11:30
80 Logan OWEN USA BDT +11:46
81 Charles Bradley HUFF USA OPM +12:02
82 James STEMPER USA 5HR +12:13
83 Sean MAZICH USA JBC +12:46
84 Taylor SHELDON USA 5HR +13:10
85 Matteo DAL-CIN CAN SPC +13:59
86 David WILLIAMS USA 5HR +13:59
87 Fred RODRIGUEZ USA JBC +14:50
88 Simon-Pierre GAUTHIER CAN GQC +14:53
89 Benjamin CHADDOCK CAN GQC +15:39
90 Ian BURNETT USA JBC +15:44
91 Jordan CHEYNE CAN CAN +15:51
92 Kirk CARLSEN USA JBC +16:01
93 Matthew Harley GOSS AUS OGE +16:09
94 Rob BRITTON CAN SSC +16:43
95 Thomas SOLADAY USA OPM +16:45
96 Nigel ELLSAY CAN SPC +16:47
97 Nic HAMLTON CAN JBC +16:48
98 Thierry HUPOND FRA GIA +16:58
99 Jacob RATHE USA JBC +17:03
100 Steve FISHER USA JBC +17:59
101 Travis LIVERMON USA SSC +18:08
102 Bruno LANGLOIS CAN 5HR +19:52
103 GREGORY DANIEL USA BDT +20:08
104 David TANNER AUS BEL +20:43
105 Will ROUTLEY CAN OPM +20:47
106 Jean-Sebastien PERRON CAN CAN +22:53
107 Aurélien PASSERON FRA SPC +27:28
108 Steven LAMMERTINK NED GIA +27:29
109 Janvier HADI RWA GQC +28:29
110 Kris DAHL CAN SSC +31:39
111 Thomas PETERSON USA GIA +37:21

 

@ArekWaluga77

Foto:bettiniphoto.net