demareArnaud Démare (FDJ.fr) wygrał drugi z rzędu etap na Tour de l’Eurométropole i umocnił się na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej.

Podczas drugiego dnia belgijskiego wyścigu kolarze mieli do pokonania 171 kilometrów z Estaimbourg do Nieuwpoort. Profil etapu był raczej płaski i po raz kolejny swoją siłę powinni zaprezentować sprinterzy.

Dopiero po ponad 50 kilometrach zawiązała się ucieczka w składzie: Aleksejs Saramotins (IAM), Sander Cordeel (Vastgoedservice-Golden Palace), Willem Wauters (Veranda Willems), Thomas Wertz (Color Code-Biowanze), Jonathan Dufrasne (Wallonie-Bruxelles). Piątka współpracowała ze sobą i dzieliła się punktami na górskich premiach. Jednak 45 kilometrów przed metą ucieczka została skasowana.

Następnie z grupy zaatakowało 15 zawodników, którzy między sobą rozgrywali walkę o bonusowe sekundy na lotnych premiach. Dwukrotnie wygrał Jonas Van Genechten (Lotto-Belisol), który tym samym odrobił sześć sekund w klasyfikacji generalnej. 20 kilometrów przed metą ponownie wszystko się zjechało.

Niestety 5 kilometrów przed metą miała miejsce spora kraksa, w której ucierpiał między innymi drugi zawodnik wczorajszego etapu – Adrien Petit (Cofidis). Ostatecznie o zwycięstwie zadecydował finisz z peletonu.

Podobnie jak wczoraj najszybszy okazał się Arnaud Démare (FDJ.fr). Drugie miejsce zajął mistrz Belgii, Jens Debusschere (Lotto – Belisol), a trzeci był Theo Bos (Belkin Pro Cycling). Francuz oczywiście umocnił się na prowadzeniu w wyścigu.

Wyniki:

1 DEMARE Arnaud FDJ 03:46:28
2 DEBUSSCHERE Jens LTB 00:00:00
3 BOS Theo BEL 00:00:00
4 SINKELDAM Ramon GIA 00:00:00
5 FARRAR Tyler GRS 00:00:00
6 KERF Jerome CCB 00:00:00
7 VAN STAEYEN Michael TSV 00:00:00
8 DELAGE Mickaël FDJ 00:00:00
9 JANS Roy WGG 00:00:00
10 SELIG RUDIGER KAT 00:00:00
11 DEMOITIE Antoine WBC 00:00:00
12 PLANCKAERT Baptiste RLM 00:00:00
13 TRUSOV Nikolaj TCS 00:00:00
14 STAUFF Andreas MTN 00:00:00
15 VAN POPPEL Danny TFR 00:00:00
16 FENN Andrew OPQ 00:00:00
17 VAN POPPEL Boy TFR 00:00:00
18 DUPONT Timothy RLM 00:00:00
19 KEUKELEIRE Jens OGE 00:00:00
20 YDENS Andrew PCW 00:00:00
21 SARAMOTINS Aleksejs IAM 00:00:00
22 SALOMEIN Jarl TSV 00:00:00
23 MANNAERTS Jelle WIL 00:00:00
24 SENECHAL Florian COF 00:00:00
25 VAN GENECHTEN Jonas LTB 00:00:00
26 STASSEN Julien WBC 00:00:00
27 VAN WINDEN Dennis BEL 00:00:00
28 KOLAR Michal TCS 00:00:00
29 PONS Gaetan CCB 00:00:00
30 WASTYN Emiel WIL 00:00:00
31 HINAULT Sébastien IAM 00:00:00
32 GOOVAERTS Tom VER 00:00:00
33 KREDER Raymond GRS 00:00:00
34 MEURISSE Xandro LTB 00:00:00
35 CARABIN Sébastien PCW 00:00:00
36 TUSVELD Martijn BEL 00:00:00
37 BRESCHEL Matti TCS 00:00:00
38 STUYVEN Jasper TFR 00:00:00
39 TULIK Angelo EUC 00:00:00
40 MCCARTHY Jay TCS 00:00:00
41 OFFREDO Yoann FDJ 00:00:00
42 VERMOTE Julien OPQ 00:00:00
43 VAN BAARLE Dylan GRS 00:00:00
44 TURGIS Jimmy RLM 00:00:00
45 LAMOISSON Morgan EUC 00:00:00
46 KRAINER Turuia EUC 00:00:00
47 STYBAR Zdenek OPQ 00:00:00
48 PORSEV ALEKSANDR KAT 00:00:00
49 ENGER Sondre Holst IAM 00:00:00
50 KUZNETSOV VIACHESLAV KAT 00:00:00
51 MORKOV Michael TCS 00:00:00
52 BENOOT Tiesj LTB 00:00:00
53 KROON Karsten TCS 00:00:00
54 BREEN Vegard LTB 00:00:00
55 BAUER Jack GRS 00:00:00
56 BROWN Graeme BEL 00:00:09
57 NAPOLITANO Danilo WGG 00:00:13
58 DOCKER Mitch OGE 00:00:13
59 CHAVANEL Sébastien FDJ 00:00:13
60 VEELERS Tom GIA 00:00:30
61 DEHAES Kenny LTB 00:00:36
62 FEILLU Brice BSE 00:00:38
63 BILLE Gaetan WIL 00:00:38
64 CARNEVALI Jean-Albert WIL 00:00:38
65 LENNERTZ Sam VGS 00:00:38
66 DE GENDT Thomas OPQ 00:00:38
67 LEUKEMANS Bjorn WGG 00:00:38
68 JACOBS Pieter TSV 00:00:38
69 VAN KEIRSBULCK Guillaume OPQ 00:00:45
70 SILVESTRE Fabio TFR 00:00:45
71 VANDENBERGHE Stijn OPQ 00:00:45
72 PEELAERS Jeff PCW 00:00:45
73 GHYSELINCK Jan WGG 00:00:45
74 DELFOSSE Florent CCB 00:00:45
75 SCHOONBROODT Bob VER 00:00:45
76 GARDEYN Gorik VER 00:00:45
77 DE WINTER Ludwig CCB 00:00:45
78 PICOUX Maximilien CCB 00:00:45
79 RUIJGH Rob VGS 00:00:45
80 GIRDLESTONE Dylan GRS 00:00:45
81 HIVERT Jonathan BEL 00:00:45
82 GEYSEN Kurt VGS 00:00:45
83 WYNANTS Nick VGS 00:00:45
84 SMEYERS Floris WIL 00:00:45
85 KOCHETKOV PAVEL KAT 00:00:45
86 DRON Boris WBC 00:00:45
87 AMORISON Frederic WBC 00:00:45
88 PETROV Evgeny TCS 00:00:45
89 HOLLENSTEIN Reto IAM 00:00:45
90 IMHOF Claudio IAM 00:00:45
91 VERMOTE Alphonse VGS 00:00:45
92 DE BACKER Bert GIA 00:00:45
93 NUYENS Nick GRS 00:00:45
94 VEKEMAN Maxime PCW 00:00:45
95 BOL Jetse BEL 00:00:45
96 REYNES Vicente IAM 00:00:45
97 GEROMBOUX Arnaud CCB 00:00:45
98 WALLAYS Jelle TSV 00:00:45
99 DE BUYST Jasper TSV 00:00:45
100 DEGAND Thomas WGG 00:00:45
101 CORDEEL Sander VGS 00:00:45
102 COOLS Alexander VGS 00:00:45
103 DE BIE Sean LTB 00:00:45
104 IGNATENKO PETR KAT 00:00:45
105 WERTZ Thomas CCB 00:00:45
106 PARDINI Olivier WIL 00:00:45
107 STAKE LAENGEN Vegard BSE 00:00:45
108 DEWORTELAER Serge VER 00:00:45
109 DUFRASNE Jonathan WBC 00:00:45
110 LABORIE Christophe BSE 00:00:45
111 SENY Alexandre PCW 00:00:45
112 VAN DE MAELE Glenn PCW 00:00:45
113 CORNU Jeremy EUC 00:00:45
114 OTTEMA Rick VER 00:00:45
115 CRAVEN Dan EUC 00:00:45
116 STAMSNIJDER Tom GIA 00:00:45
117 KONOVALOVAS Ignatas MTN 00:00:45
118 KITTEL Marcel GIA 00:01:41
119 VELITS Martin OPQ 00:00:00
120 VENTER Jaco MTN 00:03:00
121 VAN ZYL Johann MTN 00:03:00
122 SARREAU Marc FDJ 00:03:00
123 HUPOND Thierry GIA 00:03:00
124 NIZZOLO Giacomo TFR 00:03:00
125 HOWARD Leigh OGE 00:03:00
126 VAN MELSEN Kevin WGG 00:03:00
127 PILLON Romain RLM 00:03:12
128 CURVERS Roy GIA 00:00:00
129 DEVOLDER Stijn TFR 00:03:33
130 VANDEWALLE Kristof TFR 00:03:33
131 THEUNS Edward TSV 00:03:33
132 DE KORT Koen GIA 00:03:33
133 TERPSTRA Niki OPQ 00:03:33
134 FLENS Rick BEL 00:03:33
135 BOBRIDGE Jack BEL 00:03:33
136 LE MONTAGNER Benjamin BSE 00:03:33
137 BONNAMOUR Franck BSE 00:03:33
138 THURAU Bjorn EUC 00:03:33
139 GERDEMANN Linus MTN 00:03:33
140 AREGGER Marcel IAM 00:03:33
141 BROWN Nathan GRS 00:03:33
142 ZINGLE Romain COF 00:03:33
143 JOEAAR Gert COF 00:03:33
144 FOUCHARD Julien COF 00:03:33
145 PETIT Adrien COF 00:03:33
146 VANSUMERE Ian PCW 00:03:33
147 HANSEN Lasse Norman GRS 00:03:33
148 BONNET William FDJ 00:03:33
149 CARDIS Romain EUC 00:03:33
150 ARMEE Sander LTB 00:03:33
151 NICOLAS Dougall MTN 00:03:33
152 LELEU Antoine CCB 00:03:39
153 DE VREESE Laurens WGG 00:04:27
154 MANGEL Laurent FDJ 00:04:36
155 POULHIES Stéphane COF 00:04:36
156 DZERVUS Darijus VER 00:04:55
157 DERNIES Tom WBC 00:04:55
158 MOURIS Jens OGE 00:05:28
159 BEWLEY Sam OGE 00:05:28
160 HAYMAN Mathew OGE 00:05:28
161 JUUL JENSEN Christopher TCS 00:05:28
162 CORT NIELSEN Magnus OGE 00:05:28
163 PAIANI Jean Lou RLM 00:05:28
164 BERTHOLET Quentin WBC 00:05:28
165 STALLAERT Joeri VER 00:07:04
166 VEREECKEN Nicolas WIL 00:07:04
167 LAPORTE Christophe COF 00:07:22
168 TURGIS Anthony COF 00:07:22
169 SPRENGERS Thomas TSV 00:07:46
170 PEETERS Kevin VGS 00:07:46
171 BARATTO Jonathan PCW 00:08:45
172 FEILLU Romain BSE 00:08:45
173 WESEMANN Martin MTN 00:08:45
174 VAN BILSEN Kenneth TSV 00:09:27
175 DE TROYER Tim WGG 00:11:21

Klasyfikacja generalna:
1 DEMARE Arnaud FDJ 08:04:44
2 VAN GENECHTEN Jonas LTB 00:00:12
3 BOS Theo BEL 00:00:12
4 DEBUSSCHERE Jens LTB 00:00:14
5 KEUKELEIRE Jens OGE 00:00:16
6 BRESCHEL Matti TCS 00:00:17
7 BAUER Jack GRS 00:00:18
8 PORSEV ALEKSANDR KAT 00:00:18
9 TULIK Angelo EUC 00:00:19
10 FARRAR Tyler GRS 00:00:20
11 JANS Roy WGG 00:00:20
12 DELAGE Mickaël FDJ 00:00:20
13 VAN POPPEL Danny TFR 00:00:20
14 PLANCKAERT Baptiste RLM 00:00:20
15 TRUSOV Nikolaj TCS 00:00:20
16 STAUFF Andreas MTN 00:00:20
17 DUPONT Timothy RLM 00:00:20
18 WASTYN Emiel WIL 00:00:20
19 YDENS Andrew PCW 00:00:20
20 VAN WINDEN Dennis BEL 00:00:20
21 PONS Gaetan CCB 00:00:20
22 MANNAERTS Jelle WIL 00:00:20
23 ENGER Sondre Holst IAM 00:00:20
24 SELIG RUDIGER KAT 00:00:20
25 LAMOISSON Morgan EUC 00:00:20
26 HINAULT Sébastien IAM 00:00:20
27 STYBAR Zdenek OPQ 00:00:20
28 GOOVAERTS Tom VER 00:00:20
29 VERMOTE Julien OPQ 00:00:20
30 DEMOITIE Antoine WBC 00:00:20
31 MCCARTHY Jay TCS 00:00:20
32 CARABIN Sébastien PCW 00:00:20
33 OFFREDO Yoann FDJ 00:00:20
34 TUSVELD Martijn BEL 00:00:20
35 STUYVEN Jasper TFR 00:00:20
36 KREDER Raymond GRS 00:00:20
37 KERF Jerome CCB 00:00:20
38 TURGIS Jimmy RLM 00:00:20
39 MEURISSE Xandro LTB 00:00:20
40 VAN BAARLE Dylan GRS 00:00:20
41 KOLAR Michal TCS 00:00:20
42 STASSEN Julien WBC 00:00:20
43 KROON Karsten TCS 00:00:20
44 KRAINER Turuia EUC 00:00:20
45 BREEN Vegard LTB 00:00:20
46 SENECHAL Florian COF 00:00:20
47 SARAMOTINS Aleksejs IAM 00:00:20
48 SALOMEIN Jarl TSV 00:00:20
49 VAN STAEYEN Michael TSV 00:00:20
50 VELITS Martin OPQ 00:00:20
51 MORKOV Michael TCS 00:00:20
52 BENOOT Tiesj LTB 00:00:20
53 CURVERS Roy GIA 00:00:20
54 JACOBS Pieter TSV 00:00:56
55 LEUKEMANS Bjorn WGG 00:00:58
56 DE GENDT Thomas OPQ 00:00:58
57 BILLE Gaetan WIL 00:00:58
58 LENNERTZ Sam VGS 00:00:58
59 CARNEVALI Jean-Albert WIL 00:00:58
60 FEILLU Brice BSE 00:00:58
61 GHYSELINCK Jan WGG 00:01:02
62 BOL Jetse BEL 00:01:05
63 REYNES Vicente IAM 00:01:05
64 VANDENBERGHE Stijn OPQ 00:01:05
65 PARDINI Olivier WIL 00:01:05
66 VAN KEIRSBULCK Guillaume OPQ 00:01:05
67 RUIJGH Rob VGS 00:01:05
68 KOCHETKOV PAVEL KAT 00:01:05
69 STAKE LAENGEN Vegard BSE 00:01:05
70 CORDEEL Sander VGS 00:01:05
71 DELFOSSE Florent CCB 00:01:05
72 KONOVALOVAS Ignatas MTN 00:01:05
73 LABORIE Christophe BSE 00:01:05
74 PETROV Evgeny TCS 00:01:05
75 SILVESTRE Fabio TFR 00:01:05
76 HIVERT Jonathan BEL 00:01:05
77 DE WINTER Ludwig CCB 00:01:05
78 WERTZ Thomas CCB 00:01:05
79 GIRDLESTONE Dylan GRS 00:01:05
80 DRON Boris WBC 00:01:05
81 SCHOONBROODT Bob VER 00:01:05
82 AMORISON Frederic WBC 00:01:05
83 CORNU Jeremy EUC 00:01:05
84 NUYENS Nick GRS 00:01:05
85 GARDEYN Gorik VER 00:01:05
86 DEGAND Thomas WGG 00:01:05
87 DUFRASNE Jonathan WBC 00:01:05
88 HOLLENSTEIN Reto IAM 00:01:05
89 DE BACKER Bert GIA 00:01:05
90 SMEYERS Floris WIL 00:01:05
91 DE BIE Sean LTB 00:01:05
92 GEROMBOUX Arnaud CCB 00:01:05
93 WALLAYS Jelle TSV 00:01:05
94 CRAVEN Dan EUC 00:01:05
95 DE BUYST Jasper TSV 00:01:05
96 DOCKER Mitch OGE 00:01:08
97 FENN Andrew OPQ 00:01:13
98 VEELERS Tom GIA 00:01:17
99 VAN POPPEL Boy TFR 00:01:20
100 BROWN Graeme BEL 00:01:29
101 SINKELDAM Ramon GIA 00:01:37
102 PEELAERS Jeff PCW 00:01:55
103 VERMOTE Alphonse VGS 00:01:58
104 KITTEL Marcel GIA 00:02:01
105 CHAVANEL Sébastien FDJ 00:02:24
106 DEHAES Kenny LTB 00:02:54
107 NAPOLITANO Danilo WGG 00:02:57
108 KUZNETSOV VIACHESLAV KAT 00:03:07
109 VAN MELSEN Kevin WGG 00:03:20
110 NIZZOLO Giacomo TFR 00:03:20
111 VAN ZYL Johann MTN 00:03:20
112 WYNANTS Nick VGS 00:03:29
113 IMHOF Claudio IAM 00:03:29
114 IGNATENKO PETR KAT 00:03:29
115 COOLS Alexander VGS 00:03:29
116 STAMSNIJDER Tom GIA 00:03:29
117 PETIT Adrien COF 00:03:47
118 THEUNS Edward TSV 00:03:48
119 ZINGLE Romain COF 00:03:53
120 FOUCHARD Julien COF 00:03:53
121 AREGGER Marcel IAM 00:03:53
122 CARDIS Romain EUC 00:03:53
123 GERDEMANN Linus MTN 00:03:53
124 DE KORT Koen GIA 00:03:53
125 ARMEE Sander LTB 00:03:53
126 BONNAMOUR Franck BSE 00:03:53
127 VANDEWALLE Kristof TFR 00:03:53
128 NICOLAS Dougall MTN 00:04:14
129 HANSEN Lasse Norman GRS 00:04:18
130 PILLON Romain RLM 00:04:22
131 LE MONTAGNER Benjamin BSE 00:04:32
132 BONNET William FDJ 00:04:32
133 DE VREESE Laurens WGG 00:04:47
134 POULHIES Stéphane COF 00:04:56
135 TERPSTRA Niki OPQ 00:05:10
136 GEYSEN Kurt VGS 00:05:11
137 VEKEMAN Maxime PCW 00:05:11
138 DEWORTELAER Serge VER 00:05:11
139 SENY Alexandre PCW 00:05:11
140 DERNIES Tom WBC 00:05:12
141 SARREAU Marc FDJ 00:05:36
142 VENTER Jaco MTN 00:05:44
143 CORT NIELSEN Magnus OGE 00:05:47
144 PAIANI Jean Lou RLM 00:05:48
145 BERTHOLET Quentin WBC 00:05:48
146 HAYMAN Mathew OGE 00:05:48
147 DEVOLDER Stijn TFR 00:06:17
148 JOEAAR Gert COF 00:06:17
149 PICOUX Maximilien CCB 00:06:23
150 THURAU Bjorn EUC 00:06:41
151 STALLAERT Joeri VER 00:07:24
152 VEREECKEN Nicolas WIL 00:07:24
153 HOWARD Leigh OGE 00:07:26
154 LAPORTE Christophe COF 00:07:42
155 TURGIS Anthony COF 00:07:42
156 BOBRIDGE Jack BEL 00:07:59
157 FLENS Rick BEL 00:07:59
158 VANSUMERE Ian PCW 00:07:59
159 SPRENGERS Thomas TSV 00:08:05
160 LELEU Antoine CCB 00:08:05
161 VAN DE MAELE Glenn PCW 00:08:19
162 JUUL JENSEN Christopher TCS 00:08:36
163 PEETERS Kevin VGS 00:08:59
164 BARATTO Jonathan PCW 00:09:05
165 WESEMANN Martin MTN 00:09:05
166 BROWN Nathan GRS 00:09:11
167 VAN BILSEN Kenneth TSV 00:09:47
168 OTTEMA Rick VER 00:10:15
169 HUPOND Thierry GIA 00:10:34
170 DE TROYER Tim WGG 00:11:41
171 MANGEL Laurent FDJ 00:12:10
172 FEILLU Romain BSE 00:13:11
173 MOURIS Jens OGE 00:14:22
174 BEWLEY Sam OGE 00:14:22
175 DZERVUS Darijus VER 00:20:26

@ArekWaluga77

Foto:bettiniphoto.net