Wyniki 1 etapu Eneco Tour z dnia 18.08.2010, Steenwijk – Rhenen, dystans 178 km

1 Robbie McEwen (Aus) Team Katusha 4:16:34
2 Lucas Sebastian Haedo (Arg) Team Saxo Bank
3 Allan Davis (Aus) Astana
4 Francesco Chicchi (Ita) Liquigas-Doimo
5 Jurgen Roelandts (Bel) Omega Pharma-Lotto
6 Lieuwe Westra (Ned) Vacansoleil Pro Cycling Team
7 Yauheni Hutarovich (Blr) FDJ
8 José Ivan Gutierrez Palacios (Spa) Caisse d’Epargne
9 Christian Knees (Ger) Team Milram
10 Maxime Vantomme (Bel) Team Katusha
11 Enrique Mata Cabello (Spa) Footon-Servetto
12 André Greipel (Ger) Team HTC – Columbia
13 Koen De Kort (Ned) Skil – Shimano
14 Sep Vanmarcke (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator
15 Kristof Goddaert (Bel) AG2R La Mondiale
16 Edvald Boasson Hagen (Nor) Sky Professional Cycling Team
17 Daniel Oss (Ita) Liquigas-Doimo
18 Gorik Gardeyn (Bel) Vacansoleil Pro Cycling Team
19 Dries Devenyns (Bel) Quick Step
20 Pieter Vanspeybrouck (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator
21 Manuel Quinziato (Ita) Liquigas-Doimo
22 Svein Tuft (Can) Garmin – Transitions
23 Maciej Bodnar (Pol) Liquigas-Doimo
24 Johnnie Walker (Aus) Footon-Servetto
25 Joost Posthuma (Ned) Rabobank
26 Richie Porte (Aus) Team Saxo Bank
27 Bram Tankink (Ned) Rabobank
28 Peter Wrolich (Aut) Team Milram
29 Johan Vansummeren (Bel) Garmin – Transitions
30 Mauro Da Dalto (Ita) Lampre-Farnese Vini
31 Pablo Lastras Garcia (Spa) Caisse d’Epargne
32 Maarten Tjallingii (Ned) Rabobank
33 Jos Van Emden (Ned) Rabobank
34 Alberto Ongarato (Ita) Vacansoleil Pro Cycling Team
35 Vasil Kiryienka (Blr) Caisse d’Epargne
36 Frédéric Guesdon (Fra) FDJ
37 Olivier Bonnaire (Fra) FDJ
38 Inaki Isasi Flores (Spa) Euskaltel – Euskadi
39 Simon Spilak (Slo) Lampre-Farnese Vini
40 Mirko Selvaggi (Ita) Astana
41 Sergey Lagutin (Uzb) Vacansoleil Pro Cycling Team
42 Bert Grabsch (Ger) Team HTC – Columbia
43 Gert Steegmans (Bel) Team Radioshack
44 David Gutierrez Palacios (Spa) Footon-Servetto
45 Tiago Machado (Por) Team Radioshack
46 Dominik Nerz (Ger) Team Milram
47 Jurgen Van De Walle (Bel) Quick Step
48 Stijn Vandenbergh (Bel) Team Katusha
49 Greg Henderson (NZl) Sky Professional Cycling Team
50 Mario Aerts (Bel) Omega Pharma-Lotto
51 Linus Gerdemann (Ger) Team Milram
52 Koos Moerenhout (Ned) Rabobank
53 Adam Blythe (GBr) Omega Pharma-Lotto
54 Patrick Gretsch (Ger) Team HTC – Columbia
55 Dominique Cornu (Bel) Skil – Shimano
56 Andreas Klöden (Ger) Team Radioshack
57 Michael Golas (Pol) Vacansoleil Pro Cycling Team
58 Rick Flens (Ned) Rabobank
59 Tom Leezer (Ned) Rabobank
60 Alexandr Pliuschin (Mda) Team Katusha
61 Lars Boom (Ned) Rabobank
62 Klaas Lodewyck (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator
63 Jens Voigt (Ger) Team Saxo Bank
64 Stijn Devolder (Bel) Quick Step
65 Sebastian Lang (Ger) Omega Pharma-Lotto
66 Davide Cimolai (Ita) Liquigas-Doimo
67 Bert De Backer (Bel) Skil – Shimano
68 Maciej Paterski (Pol) Liquigas-Doimo
69 Domenik Klemme (Ger) Team Saxo Bank
70 Matthias Brändle (Aut) Footon-Servetto
71 Martijn Maaskant (Ned) Garmin – Transitions
72 Adriano Malori (Ita) Lampre-Farnese Vini
73 Jan Ghyselinck (Bel) Team HTC – Columbia
74 Borut Bozic (Slo) Vacansoleil Pro Cycling Team
75 Maarten Wynants (Bel) Quick Step
76 Xabier Zandio Echaide (Spa) Caisse d’Epargne
77 Andrey Amador (Crc) Caisse d’Epargne
78 Kevin Hulsmans (Bel) Quick Step
79 Kasper Klostergaard Larsen (Den) Team Saxo Bank
80 Tony Martin (Ger) Team HTC – Columbia
81 Elia Viviani (Ita) Liquigas-Doimo
82 Kurt Hovelynck (Bel) Quick Step 0:00:18
83 Tom Veelers (Ned) Skil – Shimano
84 Markus Eichler (Ger) Team Milram 0:00:20
85 Mark Renshaw (Aus) Team HTC – Columbia 0:00:23
86 Frederik Willems (Bel) Liquigas-Doimo 0:00:25
87 Christopher Sutton (Aus) Sky Professional Cycling Team
88 Kenny Robert Van Hummel (Ned) Skil – Shimano
89 Kenny De Haes (Bel) Omega Pharma-Lotto 0:00:32
90 Pavel Brutt (Rus) Team Katusha 0:00:35
91 Michiel Elijzen (Ned) Omega Pharma-Lotto 0:00:37
92 Wouter Weylandt (Bel) Quick Step 0:01:08
93 Thomas De Gendt (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator 0:01:10
94 Mikhail Ignatiev (Rus) Team Katusha
95 Frederik Veuchelen (Bel) Vacansoleil Pro Cycling Team 0:01:12
96 Vitaliy Buts (Ukr) Lampre-Farnese Vini
97 Ben Hermans (Bel) Team Radioshack
98 Maxim Gourov (Kaz) Astana
99 Valentin Iglinskiy (Kaz) Astana
100 Julien Berard (Fra) AG2R La Mondiale
101 Artem Ovechkin (Rus) Team Katusha
102 Angel Madrazo Ruiz (Spa) Caisse d’Epargne
103 Simon Geschke (Ger) Skil – Shimano
104 Sébastien Rosseler (Bel) Team Radioshack
105 Markus Eibegger (Aut) Footon-Servetto
106 Matthieu Ladagnous (Fra) FDJ
107 Jérémy Roy (Fra) FDJ
108 Romain Sicard (Fra) Euskaltel – Euskadi
109 Jorge Azanza Soto (Spa) Euskaltel – Euskadi
110 Wim De Vocht (Bel) Team Milram
111 Stijn Neirynck (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator
112 Angelo Furlan (Ita) Lampre-Farnese Vini
113 Marcin Sapa (Pol) Lampre-Farnese Vini
114 Grégory Rast (Swi) Team Radioshack
115 Michael Van Staeyen (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator
116 Alexander Efimkin (Rus) AG2R La Mondiale
117 Cameron Meyer (Aus) Garmin – Transitions
118 Roy Curvers (Ned) Skil – Shimano
119 Françis De Greef (Bel) Omega Pharma-Lotto
120 Jonathan Castroviejo (Spa) Euskaltel – Euskadi
121 Gorka Izaguirre (Spa) Euskaltel – Euskadi
122 Kevin Van Impe (Bel) Quick Step
123 Gatis Smukulis (Lat) AG2R La Mondiale
124 Jurgen Van Den Broeck (Bel) Omega Pharma-Lotto
125 Ruben Perez Moreno (Spa) Euskaltel – Euskadi
126 Tomas Vaitkus (Ltu) Team Radioshack
127 Christopher Froome (GBr) Sky Professional Cycling Team
128 Jens Mouris (Ned) Vacansoleil Pro Cycling Team
129 Michael Barry (Can) Sky Professional Cycling Team
130 Geraint Thomas (GBr) Sky Professional Cycling Team
131 Mathew Hayman (Aus) Sky Professional Cycling Team
132 Leigh Howard (Aus) Team HTC – Columbia
133 Yuriy Krivtsov (Ukr) AG2R La Mondiale 0:02:13
134 Albert Timmer (Ned) Skil – Shimano 0:02:14
135 Scott Davis (Aus) Astana 0:02:27
136 Wesley Sulzberger (Aus) FDJ
137 Aitor Hernandez Gutierrez (Spa) Euskaltel – Euskadi
138 Steven Van Vooren (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator
139 Alex Rasmussen (Den) Team Saxo Bank
140 Ben Gastauer (Lux) AG2R La Mondiale
141 Frank Hoj (Den) Team Saxo Bank
142 Jack Bobridge (Aus) Garmin – Transitions 0:02:53
143 Robert Hunter (RSA) Garmin – Transitions
144 Steven Cozza (USA) Garmin – Transitions
145 Kurt-Asle Arvesen (Nor) Sky Professional Cycling Team
146 Frantisek Rabon (Cze) Team HTC – Columbia
147 Thomas Fothen (Ger) Team Milram
148 Johan Coenen (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator
149 Artur Gajek (Ger) Team Milram
150 Félix Vidal Celis Zabala (Spa) Footon-Servetto
151 Enrico Gasparotto (Ita) Astana
152 Mickael Cherel (Fra) FDJ
153 Jason Mccartney (USA) Team Radioshack
154 Danilo Napolitano (Ita) Team Katusha
155 Gianni Meersman (Bel) FDJ 0:07:04
156 Juan Mauricio Soler Hernandez (Col) Caisse d’Epargne
157 Michele Merlo (Ita) Footon-Servetto
158 Aitor Perez Arrieta (Spa) Footon-Servetto
159 Bolat Raimbekov (Kaz) Astana
160 Valeriy Dmitryev (Kaz) Astana
161 Miguel Minguez Ayala (Spa) Euskaltel – Euskadi
162 Jaroslaw Marycz (Pol) Team Saxo Bank 0:09:34
163 Travis Meyer (Aus) Garmin – Transitions
164 Matteo Bono (Ita) Lampre-Farnese Vini 0:09:55
165 David Loosli (Swi) Lampre-Farnese Vini
166 René Mandri (Est) AG2R La Mondiale 0:11:50
DNF Alberto Losada Alguacil (Spa) Caisse d’Epargne

Klasyfikacja generalna po 1 etapie:

1 Svein Tuft (Can) Garmin – Transitions 4:22:52
2 Jos Van Emden (Ned) Rabobank 0:00:05
3 Lars Boom (Ned) Rabobank 0:00:06
4 Maarten Tjallingii (Ned) Rabobank
5 Edvald Boasson Hagen (Nor) Sky Professional Cycling Team 0:00:07
6 Tony Martin (Ger) Team HTC – Columbia
7 Richie Porte (Aus) Team Saxo Bank 0:00:09
8 Christian Knees (Ger) Team Milram 0:00:11
9 Patrick Gretsch (Ger) Team HTC – Columbia 0:00:12
10 Greg Henderson (NZl) Sky Professional Cycling Team
11 Vasil Kiryienka (Blr) Caisse d’Epargne 0:00:13
12 José Ivan Gutierrez Palacios (Spa) Caisse d’Epargne
13 Dominique Cornu (Bel) Skil – Shimano
14 Rick Flens (Ned) Rabobank
15 André Greipel (Ger) Team HTC – Columbia 0:00:14
16 Adriano Malori (Ita) Lampre-Farnese Vini 0:00:15
17 Gert Steegmans (Bel) Team Radioshack 0:00:16
18 Jurgen Roelandts (Bel) Omega Pharma-Lotto
19 Andreas Klöden (Ger) Team Radioshack 0:00:17
20 Joost Posthuma (Ned) Rabobank
21 Daniel Oss (Ita) Liquigas-Doimo
22 Maciej Bodnar (Pol) Liquigas-Doimo 0:00:18
23 Jan Ghyselinck (Bel) Team HTC – Columbia
24 Martijn Maaskant (Ned) Garmin – Transitions 0:00:19
25 Lieuwe Westra (Ned) Vacansoleil Pro Cycling Team
26 Andrey Amador (Crc) Caisse d’Epargne 0:00:20
27 Koos Moerenhout (Ned) Rabobank
28 Dominik Nerz (Ger) Team Milram
29 Tiago Machado (Por) Team Radioshack 0:00:21
30 Alexandr Pliuschin (Mda) Team Katusha
31 Matthias Brändle (Aut) Footon-Servetto
32 Tom Leezer (Ned) Rabobank 0:00:22
33 Maxime Vantomme (Bel) Team Katusha 0:00:23
34 Dries Devenyns (Bel) Quick Step
35 Stijn Devolder (Bel) Quick Step
36 Davide Cimolai (Ita) Liquigas-Doimo
37 Pieter Vanspeybrouck (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator 0:00:24
38 Lucas Sebastian Haedo (Arg) Team Saxo Bank
39 Bram Tankink (Ned) Rabobank
40 Manuel Quinziato (Ita) Liquigas-Doimo
41 Johan Vansummeren (Bel) Garmin – Transitions
42 Linus Gerdemann (Ger) Team Milram
43 Jens Voigt (Ger) Team Saxo Bank
44 Sebastian Lang (Ger) Omega Pharma-Lotto
45 Sep Vanmarcke (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator 0:00:25
46 Kristof Goddaert (Bel) AG2R La Mondiale
47 Michael Golas (Pol) Vacansoleil Pro Cycling Team
48 Jurgen Van De Walle (Bel) Quick Step
49 Maarten Wynants (Bel) Quick Step 0:00:27
50 Frédéric Guesdon (Fra) FDJ
51 Koen De Kort (Ned) Skil – Shimano
52 Maciej Paterski (Pol) Liquigas-Doimo 0:00:28
53 Simon Spilak (Slo) Lampre-Farnese Vini
54 Bert Grabsch (Ger) Team HTC – Columbia 0:00:29
55 Gorik Gardeyn (Bel) Vacansoleil Pro Cycling Team 0:00:30
56 Bert De Backer (Bel) Skil – Shimano 0:00:31
57 Elia Viviani (Ita) Liquigas-Doimo
58 Allan Davis (Aus) Astana
59 Kasper Klostergaard Larsen (Den) Team Saxo Bank 0:00:34
60 Mauro Da Dalto (Ita) Lampre-Farnese Vini 0:00:35
61 David Gutierrez Palacios (Spa) Footon-Servetto 0:00:36
62 Yauheni Hutarovich (Blr) FDJ
63 Robbie McEwen (Aus) Team Katusha 0:00:37
64 Francesco Chicchi (Ita) Liquigas-Doimo
65 Klaas Lodewyck (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator 0:00:38
66 Tom Veelers (Ned) Skil – Shimano
67 Stijn Vandenbergh (Bel) Team Katusha
68 Olivier Bonnaire (Fra) FDJ
69 Xabier Zandio Echaide (Spa) Caisse d’Epargne 0:00:39
70 Mario Aerts (Bel) Omega Pharma-Lotto
71 Mark Renshaw (Aus) Team HTC – Columbia
72 Domenik Klemme (Ger) Team Saxo Bank
73 Pablo Lastras Garcia (Spa) Caisse d’Epargne 0:00:41
74 Adam Blythe (GBr) Omega Pharma-Lotto
75 Markus Eichler (Ger) Team Milram
76 Mirko Selvaggi (Ita) Astana 0:00:42
77 Johnnie Walker (Aus) Footon-Servetto 0:00:43
78 Borut Bozic (Slo) Vacansoleil Pro Cycling Team
79 Peter Wrolich (Aut) Team Milram 0:00:44
80 Sergey Lagutin (Uzb) Vacansoleil Pro Cycling Team 0:00:46
81 Enrique Mata Cabello (Spa) Footon-Servetto 0:00:48
82 Kenny Robert Van Hummel (Ned) Skil – Shimano 0:00:49
83 Kurt Hovelynck (Bel) Quick Step
84 Inaki Isasi Flores (Spa) Euskaltel – Euskadi
85 Michiel Elijzen (Ned) Omega Pharma-Lotto 0:00:52
86 Frederik Willems (Bel) Liquigas-Doimo 0:00:54
87 Kevin Hulsmans (Bel) Quick Step
88 Christopher Sutton (Aus) Sky Professional Cycling Team 0:00:55
89 Pavel Brutt (Rus) Team Katusha 0:01:09
90 Kenny De Haes (Bel) Omega Pharma-Lotto 0:01:16
91 Alberto Ongarato (Ita) Vacansoleil Pro Cycling Team 0:01:18
92 Geraint Thomas (GBr) Sky Professional Cycling Team 0:01:19
93 Jonathan Castroviejo (Spa) Euskaltel – Euskadi 0:01:22
94 Sébastien Rosseler (Bel) Team Radioshack 0:01:23
95 Jens Mouris (Ned) Vacansoleil Pro Cycling Team 0:01:25
96 Leigh Howard (Aus) Team HTC – Columbia 0:01:28
97 Cameron Meyer (Aus) Garmin – Transitions 0:01:29
98 Mikhail Ignatiev (Rus) Team Katusha 0:01:31
99 Tomas Vaitkus (Ltu) Team Radioshack
100 Frederik Veuchelen (Bel) Vacansoleil Pro Cycling Team
101 Jurgen Van Den Broeck (Bel) Omega Pharma-Lotto 0:01:32
102 Jérémy Roy (Fra) FDJ 0:01:33
103 Matthieu Ladagnous (Fra) FDJ 0:01:34
104 Thomas De Gendt (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator
105 Romain Sicard (Fra) Euskaltel – Euskadi
106 Artem Ovechkin (Rus) Team Katusha 0:01:35
107 Ben Hermans (Bel) Team Radioshack
108 Gorka Izaguirre (Spa) Euskaltel – Euskadi 0:01:36
109 Grégory Rast (Swi) Team Radioshack 0:01:38
110 Kevin Van Impe (Bel) Quick Step 0:01:39
111 Wim De Vocht (Bel) Team Milram
112 Gatis Smukulis (Lat) AG2R La Mondiale 0:01:40
113 Michael Barry (Can) Sky Professional Cycling Team 0:01:44
114 Markus Eibegger (Aut) Footon-Servetto
115 Stijn Neirynck (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator 0:01:46
116 Angel Madrazo Ruiz (Spa) Caisse d’Epargne
117 Jorge Azanza Soto (Spa) Euskaltel – Euskadi 0:01:47
118 Françis De Greef (Bel) Omega Pharma-Lotto
119 Ruben Perez Moreno (Spa) Euskaltel – Euskadi 0:01:49
120 Mathew Hayman (Aus) Sky Professional Cycling Team
121 Alexander Efimkin (Rus) AG2R La Mondiale 0:01:50
122 Simon Geschke (Ger) Skil – Shimano
123 Marcin Sapa (Pol) Lampre-Farnese Vini
124 Wouter Weylandt (Bel) Quick Step 0:01:52
125 Roy Curvers (Ned) Skil – Shimano 0:01:54
126 Maxim Gourov (Kaz) Astana
127 Christopher Froome (GBr) Sky Professional Cycling Team 0:01:58
128 Vitaliy Buts (Ukr) Lampre-Farnese Vini 0:02:00
129 Michael Van Staeyen (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator 0:02:02
130 Julien Berard (Fra) AG2R La Mondiale 0:02:04
131 Valentin Iglinskiy (Kaz) Astana 0:02:06
132 Angelo Furlan (Ita) Lampre-Farnese Vini 0:02:07
133 Alex Rasmussen (Den) Team Saxo Bank 0:02:36
134 Albert Timmer (Ned) Skil – Shimano
135 Yuriy Krivtsov (Ukr) AG2R La Mondiale 0:02:42
136 Steven Van Vooren (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator 0:02:46
137 Frank Hoj (Den) Team Saxo Bank 0:02:53
138 Wesley Sulzberger (Aus) FDJ 0:03:06
139 Ben Gastauer (Lux) AG2R La Mondiale 0:03:07
140 Jack Bobridge (Aus) Garmin – Transitions 0:03:10
141 Aitor Hernandez Gutierrez (Spa) Euskaltel – Euskadi 0:03:14
142 Jason Mccartney (USA) Team Radioshack 0:03:17
143 Robert Hunter (RSA) Garmin – Transitions 0:03:20
144 Johan Coenen (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator
145 Frantisek Rabon (Cze) Team HTC – Columbia 0:03:22
146 Steven Cozza (USA) Garmin – Transitions 0:03:27
147 Enrico Gasparotto (Ita) Astana 0:03:30
148 Kurt-Asle Arvesen (Nor) Sky Professional Cycling Team 0:03:33
149 Scott Davis (Aus) Astana 0:03:35
150 Artur Gajek (Ger) Team Milram 0:03:38
151 Mickael Cherel (Fra) FDJ
152 Thomas Fothen (Ger) Team Milram 0:03:41
153 Félix Vidal Celis Zabala (Spa) Footon-Servetto 0:03:45
154 Danilo Napolitano (Ita) Team Katusha 0:04:00
155 Gianni Meersman (Bel) FDJ 0:07:39
156 Valeriy Dmitryev (Kaz) Astana 0:07:46
157 Aitor Perez Arrieta (Spa) Footon-Servetto
158 Michele Merlo (Ita) Footon-Servetto 0:07:53
159 Miguel Minguez Ayala (Spa) Euskaltel – Euskadi 0:07:56
160 Juan Mauricio Soler Hernandez (Col) Caisse d’Epargne 0:07:58
161 Bolat Raimbekov (Kaz) Astana 0:08:11
162 Jaroslaw Marycz (Pol) Team Saxo Bank 0:09:51
163 Travis Meyer (Aus) Garmin – Transitions 0:10:05
164 Matteo Bono (Ita) Lampre-Farnese Vini 0:10:39
165 David Loosli (Swi) Lampre-Farnese Vini 0:10:48
166 René Mandri (Est) AG2R La Mondiale 0:12:46