Wyniki 2 etapu Eneco Tour z dnia 18.08.2010, Willebrord – Ardooie, dystans 198,5 km

1 André Greipel (Ger) Team HTC – Columbia 4:46:50
2 Robbie McEwen (Aus) Team Katusha
3 Edvald Boasson Hagen (Nor) Sky Professional Cycling Team
4 Lucas Sebastian Haedo (Arg) Team Saxo Bank
5 Yauheni Hutarovich (Blr) FDJ
6 Enrique Mata Cabello (Spa) Footon-Servetto
7 Wouter Weylandt (Bel) Quick Step
8 Francesco Chicchi (Ita) Liquigas-Doimo
9 Allan Davis (Aus) Astana
10 Kenny De Haes (Bel) Omega Pharma-Lotto
11 Gorik Gardeyn (Bel) Vacansoleil Pro Cycling Team
12 Michael Van Staeyen (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator
13 Kenny Robert Van Hummel (Ned) Skil – Shimano
14 Tomas Vaitkus (Ltu) Team Radioshack
15 Christian Knees (Ger) Team Milram
16 Kristof Goddaert (Bel) AG2R La Mondiale
17 Peter Wrolich (Aut) Team Milram
18 Lars Boom (Ned) Rabobank
19 Elia Viviani (Ita) Liquigas-Doimo
20 Greg Henderson (NZl) Sky Professional Cycling Team
21 Bert De Backer (Bel) Skil – Shimano
22 Klaas Lodewyck (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator
23 Sep Vanmarcke (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator
24 José Ivan Gutierrez Palacios (Spa) Caisse d’Epargne
25 Tom Veelers (Ned) Skil – Shimano
26 Jos Van Emden (Ned) Rabobank
27 Gert Steegmans (Bel) Team Radioshack
28 Ruben Perez Moreno (Spa) Euskaltel – Euskadi
29 Johnnie Walker (Aus) Footon-Servetto
30 David Gutierrez Palacios (Spa) Footon-Servetto
31 Svein Tuft (Can) Garmin – Transitions
32 Domenik Klemme (Ger) Team Saxo Bank
33 Stijn Devolder (Bel) Quick Step
34 Pablo Lastras Garcia (Spa) Caisse d’Epargne
35 Adam Blythe (GBr) Omega Pharma-Lotto
36 Martijn Maaskant (Ned) Garmin – Transitions
37 Johan Vansummeren (Bel) Garmin – Transitions
38 Roy Curvers (Ned) Skil – Shimano
39 Sebastian Lang (Ger) Omega Pharma-Lotto
40 Alberto Ongarato (Ita) Vacansoleil Pro Cycling Team
41 Dominik Nerz (Ger) Team Milram
42 Ben Hermans (Bel) Team Radioshack
43 Michael Golas (Pol) Vacansoleil Pro Cycling Team
44 Maarten Tjallingii (Ned) Rabobank
45 Angel Madrazo Ruiz (Spa) Caisse d’Epargne
46 Gatis Smukulis (Lat) AG2R La Mondiale
47 Jurgen Roelandts (Bel) Omega Pharma-Lotto
48 Alexandr Pliuschin (Mda) Team Katusha
49 Daniel Oss (Ita) Liquigas-Doimo
50 Kurt Hovelynck (Bel) Quick Step
51 Leigh Howard (Aus) Team HTC – Columbia
52 Romain Sicard (Fra) Euskaltel – Euskadi
53 Manuel Quinziato (Ita) Liquigas-Doimo
54 Sébastien Rosseler (Bel) Team Radioshack
55 Pieter Vanspeybrouck (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator
56 Jan Ghyselinck (Bel) Team HTC – Columbia
57 Maarten Wynants (Bel) Quick Step
58 Maxime Vantomme (Bel) Team Katusha
59 Grégory Rast (Swi) Team Radioshack
60 Olivier Bonnaire (Fra) FDJ
61 Wim De Vocht (Bel) Team Milram
62 Rick Flens (Ned) Rabobank
63 Tiago Machado (Por) Team Radioshack
64 Borut Bozic (Slo) Vacansoleil Pro Cycling Team
65 Marcin Sapa (Pol) Lampre-Farnese Vini
66 Markus Eichler (Ger) Team Milram
67 Alexander Efimkin (Rus) AG2R La Mondiale
68 Michiel Elijzen (Ned) Omega Pharma-Lotto
69 Bram Tankink (Ned) Rabobank
70 Simon Spilak (Slo) Lampre-Farnese Vini
71 Richie Porte (Aus) Team Saxo Bank
72 Inaki Isasi Flores (Spa) Euskaltel – Euskadi
73 Jens Voigt (Ger) Team Saxo Bank
74 Dries Devenyns (Bel) Quick Step
75 Stijn Vandenbergh (Bel) Team Katusha
76 Patrick Gretsch (Ger) Team HTC – Columbia
77 Tom Leezer (Ned) Rabobank
78 Yuriy Krivtsov (Ukr) AG2R La Mondiale
79 Koen De Kort (Ned) Skil – Shimano
80 Frédéric Guesdon (Fra) FDJ
81 Thomas De Gendt (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator
82 Mario Aerts (Bel) Omega Pharma-Lotto
83 Andreas Klöden (Ger) Team Radioshack
84 Bert Grabsch (Ger) Team HTC – Columbia
85 Michele Merlo (Ita) Footon-Servetto
86 Frederik Veuchelen (Bel) Vacansoleil Pro Cycling Team
87 Joost Posthuma (Ned) Rabobank
88 Kasper Klostergaard Larsen (Den) Team Saxo Bank
89 Danilo Napolitano (Ita) Team Katusha
90 Linus Gerdemann (Ger) Team Milram
91 Scott Davis (Aus) Astana
92 Vasil Kiryienka (Blr) Caisse d’Epargne
93 Christopher Sutton (Aus) Sky Professional Cycling Team
94 Andrey Amador (Crc) Caisse d’Epargne
95 Frank Hoj (Den) Team Saxo Bank
96 Angelo Furlan (Ita) Lampre-Farnese Vini
97 Jonathan Castroviejo (Spa) Euskaltel – Euskadi
98 Françis De Greef (Bel) Omega Pharma-Lotto
99 Kevin Hulsmans (Bel) Quick Step
100 Gorka Izaguirre (Spa) Euskaltel – Euskadi
101 Valeriy Dmitryev (Kaz) Astana
102 Xabier Zandio Echaide (Spa) Caisse d’Epargne
103 Adriano Malori (Ita) Lampre-Farnese Vini
104 Jorge Azanza Soto (Spa) Euskaltel – Euskadi
105 Aitor Perez Arrieta (Spa) Footon-Servetto
106 Lieuwe Westra (Ned) Vacansoleil Pro Cycling Team
107 Jérémy Roy (Fra) FDJ
108 Kevin Van Impe (Bel) Quick Step
109 Mikhail Ignatiev (Rus) Team Katusha
110 Koos Moerenhout (Ned) Rabobank
111 Johan Coenen (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator
112 Jaroslaw Marycz (Pol) Team Saxo Bank
113 Maciej Bodnar (Pol) Liquigas-Doimo
114 Dominique Cornu (Bel) Skil – Shimano
115 Frederik Willems (Bel) Liquigas-Doimo
116 Pavel Brutt (Rus) Team Katusha
117 Artem Ovechkin (Rus) Team Katusha
118 Maciej Paterski (Pol) Liquigas-Doimo
119 Valentin Iglinskiy (Kaz) Astana
120 Jurgen Van De Walle (Bel) Quick Step
121 Cameron Meyer (Aus) Garmin – Transitions
122 Markus Eibegger (Aut) Footon-Servetto
123 Simon Geschke (Ger) Skil – Shimano
124 Julien Berard (Fra) AG2R La Mondiale
125 Jurgen Van Den Broeck (Bel) Omega Pharma-Lotto
126 Ben Gastauer (Lux) AG2R La Mondiale
127 Mickael Cherel (Fra) FDJ
128 Davide Cimolai (Ita) Liquigas-Doimo
129 Aitor Hernandez Gutierrez (Spa) Euskaltel – Euskadi
130 Alex Rasmussen (Den) Team Saxo Bank
131 Artur Gajek (Ger) Team Milram
132 Albert Timmer (Ned) Skil – Shimano
133 Thomas Fothen (Ger) Team Milram
134 Matthias Brändle (Aut) Footon-Servetto
135 Gianni Meersman (Bel) FDJ
136 Enrico Gasparotto (Ita) Astana
137 Juan Mauricio Soler Hernandez (Col) Caisse d’Epargne
138 Matthieu Ladagnous (Fra) FDJ
139 Tony Martin (Ger) Team HTC – Columbia
140 Sergey Lagutin (Uzb) Vacansoleil Pro Cycling Team
141 Steven Van Vooren (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator
142 Jason Mccartney (USA) Team Radioshack
143 Stijn Neirynck (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator
144 Mark Renshaw (Aus) Team HTC – Columbia
145 Geraint Thomas (GBr) Sky Professional Cycling Team 0:00:35
146 Robert Hunter (RSA) Garmin – Transitions 0:00:42
147 Mathew Hayman (Aus) Sky Professional Cycling Team
148 Jack Bobridge (Aus) Garmin – Transitions
149 Travis Meyer (Aus) Garmin – Transitions
150 Kurt-Asle Arvesen (Nor) Sky Professional Cycling Team
151 Mauro Da Dalto (Ita) Lampre-Farnese Vini 0:00:57
152 David Loosli (Swi) Lampre-Farnese Vini 0:01:01
153 Maxim Gourov (Kaz) Astana
154 Christopher Froome (GBr) Sky Professional Cycling Team
155 Frantisek Rabon (Cze) Team HTC – Columbia 0:01:27
156 Mirko Selvaggi (Ita) Astana 0:04:10
157 René Mandri (Est) AG2R La Mondiale 0:04:33
158 Wesley Sulzberger (Aus) FDJ
159 Bolat Raimbekov (Kaz) Astana
160 Vitaliy Buts (Ukr) Lampre-Farnese Vini
161 Félix Vidal Celis Zabala (Spa) Footon-Servetto 0:08:25
162 Steven Cozza (USA) Garmin – Transitions
163 Miguel Minguez Ayala (Spa) Euskaltel – Euskadi
164 Jens Mouris (Ned) Vacansoleil Pro Cycling Team 0:08:58
DNF Matteo Bono (Ita) Lampre-Farnese Vini

Klasyfikacja generalna po 2 etapie:

1 Svein Tuft (Can) Garmin – Transitions 9:09:42
2 Edvald Boasson Hagen (Nor) Sky Professional Cycling Team 0:00:03
3 André Greipel (Ger) Team HTC – Columbia 0:00:04
4 Jos Van Emden (Ned) Rabobank 0:00:05
5 Lars Boom (Ned) Rabobank 0:00:06
6 Maarten Tjallingii (Ned) Rabobank
7 Tony Martin (Ger) Team HTC – Columbia 0:00:07
8 Richie Porte (Aus) Team Saxo Bank 0:00:09
9 Christian Knees (Ger) Team Milram 0:00:11
10 Patrick Gretsch (Ger) Team HTC – Columbia 0:00:12
11 Greg Henderson (NZl) Sky Professional Cycling Team
12 Vasil Kiryienka (Blr) Caisse d’Epargne 0:00:13
13 José Ivan Gutierrez Palacios (Spa) Caisse d’Epargne
14 Dominique Cornu (Bel) Skil – Shimano
15 Rick Flens (Ned) Rabobank
16 Adriano Malori (Ita) Lampre-Farnese Vini 0:00:15
17 Gert Steegmans (Bel) Team Radioshack 0:00:16
18 Jurgen Roelandts (Bel) Omega Pharma-Lotto
19 Andreas Klöden (Ger) Team Radioshack 0:00:17
20 Joost Posthuma (Ned) Rabobank
21 Daniel Oss (Ita) Liquigas-Doimo
22 Maciej Bodnar (Pol) Liquigas-Doimo 0:00:18
23 Jan Ghyselinck (Bel) Team HTC – Columbia
24 Martijn Maaskant (Ned) Garmin – Transitions 0:00:19
25 Lieuwe Westra (Ned) Vacansoleil Pro Cycling Team
26 Andrey Amador (Crc) Caisse d’Epargne 0:00:20
27 Koos Moerenhout (Ned) Rabobank
28 Dominik Nerz (Ger) Team Milram
29 Tiago Machado (Por) Team Radioshack 0:00:21
30 Alexandr Pliuschin (Mda) Team Katusha
31 Matthias Brändle (Aut) Footon-Servetto
32 Tom Leezer (Ned) Rabobank 0:00:22
33 Maxime Vantomme (Bel) Team Katusha 0:00:23
34 Dries Devenyns (Bel) Quick Step
35 Stijn Devolder (Bel) Quick Step
36 Davide Cimolai (Ita) Liquigas-Doimo
37 Pieter Vanspeybrouck (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator 0:00:24
38 Lucas Sebastian Haedo (Arg) Team Saxo Bank
39 Bram Tankink (Ned) Rabobank
40 Manuel Quinziato (Ita) Liquigas-Doimo
41 Johan Vansummeren (Bel) Garmin – Transitions
42 Linus Gerdemann (Ger) Team Milram
43 Jens Voigt (Ger) Team Saxo Bank
44 Sebastian Lang (Ger) Omega Pharma-Lotto
45 Sep Vanmarcke (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator 0:00:25
46 Kristof Goddaert (Bel) AG2R La Mondiale
47 Michael Golas (Pol) Vacansoleil Pro Cycling Team
48 Jurgen Van De Walle (Bel) Quick Step
49 Maarten Wynants (Bel) Quick Step 0:00:27
50 Frédéric Guesdon (Fra) FDJ
51 Koen De Kort (Ned) Skil – Shimano
52 Maciej Paterski (Pol) Liquigas-Doimo 0:00:28
53 Simon Spilak (Slo) Lampre-Farnese Vini
54 Bert Grabsch (Ger) Team HTC – Columbia 0:00:29
55 Gorik Gardeyn (Bel) Vacansoleil Pro Cycling Team 0:00:30
56 Bert De Backer (Bel) Skil – Shimano 0:00:31
57 Robbie McEwen (Aus) Team Katusha
58 Elia Viviani (Ita) Liquigas-Doimo
59 Allan Davis (Aus) Astana
60 Kasper Klostergaard Larsen (Den) Team Saxo Bank 0:00:34
61 David Gutierrez Palacios (Spa) Footon-Servetto 0:00:36
62 Yauheni Hutarovich (Blr) FDJ
63 Francesco Chicchi (Ita) Liquigas-Doimo 0:00:37
64 Klaas Lodewyck (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator 0:00:38
65 Tom Veelers (Ned) Skil – Shimano
66 Stijn Vandenbergh (Bel) Team Katusha
67 Olivier Bonnaire (Fra) FDJ
68 Xabier Zandio Echaide (Spa) Caisse d’Epargne 0:00:39
69 Mario Aerts (Bel) Omega Pharma-Lotto
70 Mark Renshaw (Aus) Team HTC – Columbia
71 Domenik Klemme (Ger) Team Saxo Bank
72 Pablo Lastras Garcia (Spa) Caisse d’Epargne 0:00:41
73 Adam Blythe (GBr) Omega Pharma-Lotto
74 Markus Eichler (Ger) Team Milram
75 Johnnie Walker (Aus) Footon-Servetto 0:00:43
76 Borut Bozic (Slo) Vacansoleil Pro Cycling Team
77 Peter Wrolich (Aut) Team Milram 0:00:44
78 Sergey Lagutin (Uzb) Vacansoleil Pro Cycling Team 0:00:46
79 Enrique Mata Cabello (Spa) Footon-Servetto 0:00:48
80 Kenny Robert Van Hummel (Ned) Skil – Shimano 0:00:49
81 Kurt Hovelynck (Bel) Quick Step
82 Inaki Isasi Flores (Spa) Euskaltel – Euskadi
83 Michiel Elijzen (Ned) Omega Pharma-Lotto 0:00:52
84 Frederik Willems (Bel) Liquigas-Doimo 0:00:54
85 Kevin Hulsmans (Bel) Quick Step
86 Christopher Sutton (Aus) Sky Professional Cycling Team 0:00:55
87 Pavel Brutt (Rus) Team Katusha 0:01:09
88 Kenny De Haes (Bel) Omega Pharma-Lotto 0:01:16
89 Alberto Ongarato (Ita) Vacansoleil Pro Cycling Team 0:01:18
90 Jonathan Castroviejo (Spa) Euskaltel – Euskadi 0:01:22
91 Sébastien Rosseler (Bel) Team Radioshack 0:01:23
92 Leigh Howard (Aus) Team HTC – Columbia 0:01:28
93 Cameron Meyer (Aus) Garmin – Transitions 0:01:29
94 Mikhail Ignatiev (Rus) Team Katusha 0:01:31
95 Tomas Vaitkus (Ltu) Team Radioshack
96 Frederik Veuchelen (Bel) Vacansoleil Pro Cycling Team
97 Mauro Da Dalto (Ita) Lampre-Farnese Vini 0:01:32
98 Jurgen Van Den Broeck (Bel) Omega Pharma-Lotto
99 Jérémy Roy (Fra) FDJ 0:01:33
100 Matthieu Ladagnous (Fra) FDJ 0:01:34
101 Thomas De Gendt (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator
102 Romain Sicard (Fra) Euskaltel – Euskadi
103 Artem Ovechkin (Rus) Team Katusha 0:01:35
104 Ben Hermans (Bel) Team Radioshack
105 Gorka Izaguirre (Spa) Euskaltel – Euskadi 0:01:36
106 Grégory Rast (Swi) Team Radioshack 0:01:38
107 Kevin Van Impe (Bel) Quick Step 0:01:39
108 Wim De Vocht (Bel) Team Milram
109 Gatis Smukulis (Lat) AG2R La Mondiale 0:01:40
110 Stijn Neirynck (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator 0:01:43
111 Markus Eibegger (Aut) Footon-Servetto 0:01:44
112 Angel Madrazo Ruiz (Spa) Caisse d’Epargne 0:01:46
113 Jorge Azanza Soto (Spa) Euskaltel – Euskadi 0:01:47
114 Françis De Greef (Bel) Omega Pharma-Lotto
115 Ruben Perez Moreno (Spa) Euskaltel – Euskadi 0:01:49
116 Alexander Efimkin (Rus) AG2R La Mondiale 0:01:50
117 Simon Geschke (Ger) Skil – Shimano
118 Marcin Sapa (Pol) Lampre-Farnese Vini
119 Wouter Weylandt (Bel) Quick Step 0:01:52
120 Roy Curvers (Ned) Skil – Shimano 0:01:54
121 Geraint Thomas (GBr) Sky Professional Cycling Team
122 Michael Van Staeyen (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator 0:02:02
123 Julien Berard (Fra) AG2R La Mondiale 0:02:04
124 Valentin Iglinskiy (Kaz) Astana 0:02:06
125 Angelo Furlan (Ita) Lampre-Farnese Vini 0:02:27
126 Mathew Hayman (Aus) Sky Professional Cycling Team 0:02:31
127 Alex Rasmussen (Den) Team Saxo Bank 0:02:36
128 Albert Timmer (Ned) Skil – Shimano
129 Yuriy Krivtsov (Ukr) AG2R La Mondiale 0:02:42
130 Steven Van Vooren (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator 0:02:46
131 Frank Hoj (Den) Team Saxo Bank 0:02:53
132 Maxim Gourov (Kaz) Astana 0:02:55
133 Christopher Froome (GBr) Sky Professional Cycling Team 0:02:59
134 Ben Gastauer (Lux) AG2R La Mondiale 0:03:07
135 Aitor Hernandez Gutierrez (Spa) Euskaltel – Euskadi 0:03:14
136 Jason Mccartney (USA) Team Radioshack 0:03:17
137 Johan Coenen (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator 0:03:20
138 Enrico Gasparotto (Ita) Astana 0:03:30
139 Scott Davis (Aus) Astana 0:03:35
140 Artur Gajek (Ger) Team Milram 0:03:38
141 Mickael Cherel (Fra) FDJ
142 Thomas Fothen (Ger) Team Milram 0:03:41
143 Jack Bobridge (Aus) Garmin – Transitions 0:03:52
144 Danilo Napolitano (Ita) Team Katusha 0:04:00
145 Robert Hunter (RSA) Garmin – Transitions 0:04:02
146 Kurt-Asle Arvesen (Nor) Sky Professional Cycling Team 0:04:15
147 Frantisek Rabon (Cze) Team HTC – Columbia 0:04:49
148 Mirko Selvaggi (Ita) Astana 0:04:52
149 Vitaliy Buts (Ukr) Lampre-Farnese Vini 0:06:25
150 Wesley Sulzberger (Aus) FDJ 0:07:39
151 Gianni Meersman (Bel) FDJ
152 Valeriy Dmitryev (Kaz) Astana 0:07:46
153 Aitor Perez Arrieta (Spa) Footon-Servetto
154 Michele Merlo (Ita) Footon-Servetto 0:07:53
155 Juan Mauricio Soler Hernandez (Col) Caisse d’Epargne 0:07:58
156 Jaroslaw Marycz (Pol) Team Saxo Bank 0:09:51
157 Jens Mouris (Ned) Vacansoleil Pro Cycling Team 0:10:23
158 Travis Meyer (Aus) Garmin – Transitions 0:10:47
159 David Loosli (Swi) Lampre-Farnese Vini 0:11:49
160 Steven Cozza (USA) Garmin – Transitions 0:11:52
161 Félix Vidal Celis Zabala (Spa) Footon-Servetto 0:12:10
162 Bolat Raimbekov (Kaz) Astana 0:12:44
163 Miguel Minguez Ayala (Spa) Euskaltel – Euskadi 0:16:14
164 René Mandri (Est) AG2R La Mondiale 0:17:19