Oscar Pereiro prawdopodobnie nie weźmie udziału w Vuelta a Espana z powodu kontuzji ręki, która uniemożliwia mu treningi. Zwycięzca Tour de France 2006 będzie musiał przejść operację prawej ręki. Kontuzja jest wynikiem niezaleczonego urazu sprzed dwóch lat na trasie Tour de France.

Niestety raczej nie będzie mnie na Wyścigu Dookoła Hiszpanii”, zdradził dzisiaj Pereiro portalowi cyclingnews.com. Ostatnią szansą dla Hiszpana na start w tym wyścigu to pielgrzymka do Sanktuarium w Fatimie, gdzie kolarz zamierza się udać.

„Wyścig zaczyna się za 10 dni i nie widzę innego sposobu by wziąć w nim udział”, przyznał Pereiro. Lekarze ekipy Astany zakładali, że masaże i naświetlania feralnego miejsca wystarczą, niestety ręka kolarza ucierpiała, gdy ten wjechał w zwykłą dziurę. Ból obecnie jest tak silny, że zawodnik nie może złapać kierownicy.

Pereiro zamierzał zakończyć karierę po Vuelcie, ale niestety ze względu na wynikłe okoliczności zawodnik rozważa wcześniejsze przejście na emeryturę. Lekarz zapewnił, że sam zabieg nie jest skomplikowany, ale nie ma tyle czasu by przeprowadzić zabieg, zakończyć rekonwalescencję i wystartować w Vuelcie. Pożegnanie i uroczyste zakończenie kariery Hiszpana miało się odbyć 3 X w Walencji.

Galopente