Daniel Martin (Garmin-Transitions) podtrzymuje znakomitą formę, triumfując w klasyku Tre Valli Varesine (1.HC) we Włoszech. Irlandczyk odskoczył od Domenico Pozzovivo (Colnago-CSF) na kilometr przed kreską, i nie dał już się dogonić. Trzeci był Jérôme Baugnies (Topsport Vlaanderen – Mercator).

Do ostatniego wzniesienia, Bobbiate dojechała 30 osobowa grupka faworytów. Jako pierwszy na atak zdecydował się Marco Pinotti (HTC-Columbia). Za Włochem, swojej szansy szukali Leonardo Bertagnolli (Androni Giocattoli) i Damiano Cunego (Lampre-Farnese Vini). Kiedy trio zostało dogonione przez kolejną grupkę, zaatakował Pozzovivo.

Z kontrą ruszył Martin, wypracowując sobie kilkusekundową przewagę. Podium wypełnił Jerome Baugnies, podczas gdy Cunego i mistrz Włoch Giovanni Visconti (ISD-Neri) zajęli odpowiednio piąte i siódme miejsce, przegrywając sensacyjnie z mało znanym, czwartym dziś Kristofem Vandewalle (Topsport Vlaanderen – Mercator). Przypomnijmy, że Daniel Martin ostatnio triumfował w wyścigu Tour de Pologne.

W wyścigu startowało trzech Polaków. Przemysław Niemiec (Miche) był 22. Bartosz Huzarski (ISD-Neri) i Krzysztof Szczawiński (Miche), nie ukończyli rywalizacji.

Wyniki Tre Valli Varesine 2010:

1 Daniel Martin (Irl) Garmin – Transitions 4:51:20
2 Domenico Pozzovivo (Ita) Colnago – CSF Inox 0:00:06
3 Jérôme Baugnies (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator 0:00:12
4 Kristof Vandewalle (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator
5 Damiano Cunego (Ita) Lampre-Farnese Vini
6 Brian Vandborg (Den) Liquigas-Doimo
7 Giovanni Visconti (Ita) ISD – Neri
8 Mauro Santambrogio (Ita) BMC Racing Team
9 Francesco Gavazzi (Ita) Lampre-Farnese Vini
10 Mauro Finetto (Ita) Liquigas-Doimo
11 Manuele Mori (Ita) Lampre-Farnese Vini
12 Leonardo Bertagnolli (Ita) Androni Giocattoli
13 Paolo Bailetti (Ita) Ceramica Flaminia
14 Marco Pinotti (Ita) Team HTC – Columbia
15 Jure Golcer (Slo) De Rosa – Stac Plastic
16 Vincenzo Nibali (Ita) Liquigas-Doimo
17 Gustavo Dominguez Lemos (Spa) Xacobeo Galicia 0:00:50
18 Jose Antonio De Segovia Botella (Spa) Xacobeo Galicia 0:01:22
19 Jackson Rodriguez (Ven) Androni Giocattoli
20 Cristiano Salerno (Ita) De Rosa – Stac Plastic
21 Pieter Jacobs (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator
22 Przemyslaw Niemiec (Pol) Miche
23 Cristiano Fumagalli (Ita) Ceramica Flaminia
24 Pieter Serry (Bel) Jong Vlaanderen – Bauknecht
25 Daniele Colli (Ita) Ceramica Flaminia
26 Manuel Calvente Gorbas (Spa) Andalucia – Cajasur
27 Eros Capecchi (Ita) Footon-Servetto
28 Michele Scarponi (Ita) Androni Giocattoli
29 Andrea Tonti (Ita) CarmioOro NGC
30 Sander Armee (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator
31 Fortunato Baliani (Ita) Miche
32 Maxime Monfort (Bel) Team HTC – Columbia
33 Fredrik Kessiakoff (Swe) Garmin – Transitions
34 Massimiliano Gentili (Ita) Ceramica Flaminia
35 Martin Velits (Svk) Team HTC – Columbia
36 Francesco Failli (Ita) Acqua & Sapone
37 Christian Meier (Can) Garmin – Transitions
38 José Angel Gomez Marchante (Spa) Andalucia – Cajasur
39 Serafin Martinez (Spa) Xacobeo Galicia
40 Karsten Kroon (Ned) BMC Racing Team
41 Diego Ulissi (Ita) Lampre-Farnese Vini
42 Federico Canuti (Ita) Colnago – CSF Inox
43 Valerio Agnoli (Ita) Liquigas-Doimo
44 Ivan Basso (Ita) Liquigas-Doimo
45 Marco Marzano (Ita) Lampre-Farnese Vini
46 Francesco Ginanni (Ita) Androni Giocattoli
47 Fabio Taborre (Ita) Androni Giocattoli
48 Davide Torosantucci (Ita) Price – Custom Bikes
49 Preben Van Hecke (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator
50 Giairo Ermeti (Ita) De Rosa – Stac Plastic
51 Vladimir Miholjevic (Cro) Acqua & Sapone
52 Alessandro Ballan (Ita) BMC Racing Team
53 Daniele Callegarin (Ita) Price – Custom Bikes
54 Massimo Codol (Ita) Acqua & Sapone
55 José Sarmiento Tunarrosa Cayetano (Col) Acqua & Sapone
56 Davide Bonuccelli (Ita) Price – Custom Bikes 0:01:46
57 Antonio Piedra Perez (Spa) Andalucia – Cajasur
58 Riccardo Chiarini (Ita) De Rosa – Stac Plastic
59 Daniel Diaz (Arg) Footon-Servetto 0:02:40
60 Tyler Farrar (USA) Garmin – Transitions 0:03:05
61 Giuseppe Muraglia (Ita) CDC – Cavaliere
62 Geert Steurs (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator 0:03:30
DNF Ivan Santaromita (Ita) Liquigas-Doimo
DNF Alessandro Vanotti (Ita) Liquigas-Doimo
DNF Oliver Zaugg (Swi) Liquigas-Doimo
DNF Chris Barton (USA) BMC Racing Team
DNF Cole House (USA) BMC Racing Team
DNF Florian Stalder (Swi) BMC Racing Team
DNF Martin Kohler (Swi) BMC Racing Team
DNF Simon Zahner (Swi) BMC Racing Team
DNF Federico Rocchetti (Ita) Lampre-Farnese Vini
DNF Alessandro Spezialetti (Ita) Lampre-Farnese Vini
DNF Mark Cavendish (GBr) Team HTC – Columbia
DNF Matthew Goss (AUS) Team HTC – Columbia
DNF Bernhard Eisel (Aut) Team HTC – Columbia
DNF Hayden Roulston (NZl) Team HTC – Columbia
DNF Aleksej Saramotins (Lat) Team HTC – Columbia
DNF Ricardo Van Der Velde (Ned) Garmin – Transitions
DNF Ryder Hesjeedal (Can) Garmin – Transitions
DNF Peter Stetina (USA) Garmin – Transitions
DNF Thomas Peterson (USA) Garmin – Transitions
DNF Ermanno Capelli (Ita) Footon-Servetto
DNF Giampaolo Cheula (Ita) Footon-Servetto
DNF Marco Corti (Ita) Footon-Servetto
DNF Noe Gianetti (Swi) Footon-Servetto
DNF Ran Margalio (Isr) Footon-Servetto
DNF Pedro Merino (Spa) Footon-Servetto
DNF Angel Vicioso Arcos (Spa) Andalucia – Cajasur
DNF Jose Vicente Toribio Alcolea (Spa) Andalucia – Cajasur
DNF Manuel Ortega Ocana (Spa) Andalucia – Cajasur
DNF Sergio Carrasco Garcia (Spa) Andalucia – Cajasur
DNF Martin Montenegro Jorge (Arg) Andalucia – Cajasur
DNF Alberto Fernández Sainz (Spa) Xacobeo Galicia
DNF Pablo Torres Muino (Spa) Xacobeo Galicia
DNF Vladimir Isaichev (Rus) Xacobeo Galicia
DNF Stefano Garzelli (Ita) Acqua & Sapone
DNF Paolo Ciavatta (Ita) Acqua & Sapone
DNF Dario Andriotto (Ita) Acqua & Sapone
DNF Alessandro Proni (Ita) Acqua & Sapone
DNF Oleg Berdos (Mda) De Rosa – Stac Plastic
DNF Damiano Caruso (Ita) De Rosa – Stac Plastic
DNF Sergio Lagana (Ita) De Rosa – Stac Plastic
DNF Matteo Montagutti (Ita) De Rosa – Stac Plastic
DNF Luca Solari (Ita) Androni Giocattoli
DNF Jones Wurf Cameron (Aus) Androni Giocattoli
DNF Emanuele Sella (Ita) CarmioOro NGC
DNF Raffaele Ferrara (Ita) CarmioOro NGC
DNF Jure Kocjan (Slo) CarmioOro NGC
DNF Antonio Quadranti (Ita) CarmioOro NGC
DNF Alessandro Raisoni (Ita) CarmioOro NGC
DNF Aristide Ratti (Ita) CarmioOro NGC
DNF Sébastien Fournet-Fayard (Fra) CarmioOro NGC
DNF Santo Anza (Ita) Ceramica Flaminia
DNF Edoardo Girardi (Ita) Ceramica Flaminia
DNF Leonardo Giordani (Ita) Ceramica Flaminia
DNF Paolo De Negri Pier (Ita) ISD – Neri
DNF Diego Caccia (Ita) ISD – Neri
DNF Luca Mirenda G. (Ita) ISD – Neri
DNF Bartosz Huzarski (Pol) ISD – Neri
DNF Paolo Longo Borghini (Ita) ISD – Neri
DNF Davide Ricci Bitti (Ita) ISD – Neri
DNF Sacha Modolo (Ita) Colnago – CSF Inox
DNF Gianluca Brambilla (Ita) Colnago – CSF Inox
DNF Marco Frapporti (Ita) Colnago – CSF Inox
DNF Manuel Belletti (Ita) Colnago – CSF Inox
DNF Alan Marangoni (Ita) Colnago – CSF Inox
DNF Simone Stortoni (Ita) Colnago – CSF Inox
DNF Maarten Neyens (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator
DNF Luca Ascani (Ita) Price – Custom Bikes
DNF Davide D’Angelo (Ita) Price – Custom Bikes
DNF Domenico Loria (Ita) Price – Custom Bikes
DNF Luca Zanasca (Ita) Price – Custom Bikes
DNF Simone Campagnaro (Ita) Miche
DNF Pasquale Muto (Ita) Miche
DNF Leopoldo Rocchetti (Ita) Miche
DNF Leonardo Pinizotto (Ita) Miche
DNF Krzysztof Szczawinski (Pol) Miche
DNF Volodymyr Zagorodny (Ukr) Miche
DNF Mirco Lorenzetto (Ita) Lampre-Farnese Vini
DNF Rubens Bertogliati (Swi) Androni Giocattoli
DNF Francisco Jose Pacheco Torres (Spa) Xacobeo Galicia
DNF Andrea Noe (Ita) Ceramica Flaminia
DNF Oscar Gatto (Ita) ISD – Neri