Nicolas Roche przedłużył kontrakt z ekipą Ag2r-La Mondiale do końca 2012 roku. Irlandczyk miał propozycję z Teamu Sky, ale zdecydował się pozostać w ekipie Vincenta Lavenu.

Roche był już zakontraktowany z Ag2r do końca 2011 r. lecz zespół w porę zareagował z przedłużeniem kontraktu, po tym jak zawodnik spisał się dobrze w Tour de France, kończąc wyścig na 15. pozycji. Roche z roku na rok poprawia swoje miejsce w TdF. W swoim ubiegłorocznym debiucie zajął 22. miejsce. W tym samym sezonie zdobył mistrzostwo Irlandii, a rok wcześniej był 13. w Vuelta a España.

Roche podziękował wszystkim swoim kolegą z drużyny oraz dyrektorowi sportowemu, za pomoc jaką włożyli w dobry występ podczas Tour de France. „Z okazji mojego pierwszego występu jako lider zespołu, chciałem podziękować wszystkim zawodnikom oraz menadżerowi Vincentowi. Więc kupiłem każdemu zegarek z limitowanej edycji Festina Tour i wręczyłem w naszym autobusie.” wyjaśnił Roche.

“Zdaję sobie sprawę, że wszyscy faceci odsunęli swoje osobiste cele na bok przez trzy tygodnie, aby spróbować mi pomóc w tym co potrafię robić najlepiej i to jest tylko mały gest, aby pokazać że naprawdę doceniam wszystko co dla mnie zrobili.