Ostatni, ósmy etap Tour of Austria  zwyciężył Graeme Brown (Rabobank). Cały wyścig wygrał Ricardo Ricco (Ceramica Flaminia), mocno poturbowany na 7 etapie.

Przypomnijmy, iż na sobotnim etapie, indywidualnej jeździe na czas, Ricco wpadł w motocykl zaparkowany po prawej stronie drogi. Doznał licznych obrażeń, twarzy, barku i lewej nogi. Jednak podniósł się i dojechał do mety.

Dziś na ostatnim etapie wyścigu musiał bronić 38 sekundowej nad drugim Sergio Pedrillą (CarmiOro NGC). Mocno obolały i zabandażowany dojechał do mety w peletonie i po raz pierwszy w swojej karierze wygrał Wyścig dookoła Austrii.

Jedyny Polak startujący w Austrii, Bartosz Huzarski zajął 83 pozycję, tracąc do Ricco ponad 40 minut.

Poprzedni artykułSylwester Szmyd po 7 etapie Tour de France
Następny artykułTdF: Andy Schleck wygrywa 8 etap, Cadel Evans nowym liderem. Armstrong traci.