Wyniki 8 etapu Tour de Suisse z dnia 19.06.2010,Wetzikon – Liestal, dystans 172,4 km

1 Rui Alberto Faria Da Costa (Por) Caisse d’Epargne 4:10:32
2 Jose Joaquin Rojas Gil (Spa) Caisse d’Epargne 0:00:15
3 Maxime Monfort (Bel) Team HTC – Columbia 0:00:19
4 Sandy Casar (Fra) Française Des Jeux 0:00:34
5 Alessandro Vanotti (Ita) Liquigas-Doimo
6 Lars Petter Nordhaug (Nor) Sky Professional Cycling Team
7 Tom Danielson (USA) Garmin – Transitions 0:00:39
8 Daniele Pietropolli (Ita) Lampre-Farnese Vini 0:01:14
9 Thor Hushovd (Nor) Cervelo Test Team 0:01:16
10 Robert Gesink (Ned) Rabobank
11 Tony Martin (Ger) Team HTC – Columbia
12 Oliver Zaugg (Swi) Liquigas-Doimo
13 Joaquin Rodriguez Oliver (Spa) Team Katusha
14 Lance Armstrong (USA) Team Radioshack
15 Andreas Klöden (Ger) Team Radioshack
16 Fränk Schleck (Lux) Team Saxo Bank
17 Carlos Barredo Llamazales (Spa) Quick Step
18 Levi Leipheimer (USA) Team Radioshack
19 Jakob Fuglsang (Den) Team Saxo Bank
20 Andy Schleck (Lux) Team Saxo Bank
21 Rigoberto Uran (Col) Caisse d’Epargne
22 Steve Morabito (Swi) BMC Racing Team
23 Matteo Carrara (Ita) Vacansoleil Pro Cycling Team
24 Gustav Erik Larsson (Swe) Team Saxo Bank
25 Amets Txurruka (Spa) Euskaltel – Euskadi
26 Edouard Vorganov (Rus) Team Katusha
27 Rafael Valls Ferri (Spa) Footon-Servetto
28 Roman Kreuziger (Cze) Liquigas-Doimo
29 Thomas Lövkvist (Swe) Sky Professional Cycling Team
30 Nicolas Roche (Irl) AG2R La Mondiale
31 José Ivan Gutierrez Palacios (Spa) Caisse d’Epargne
32 Wouter Poels (Ned) Vacansoleil Pro Cycling Team
33 Nicolas Jonathan Castroviejo (Spa) Euskaltel – Euskadi
34 Ryder Hesjedal (Can) Garmin – Transitions
35 Sylvain Chavanel (Fra) Quick Step
36 Stijn Devolder (Bel) Quick Step
37 Jens Voigt (Ger) Team Saxo Bank
38 Bauke Mollema (Ned) Rabobank
39 Kjell Carlström (Fin) Sky Professional Cycling Team 0:01:22
40 Björn Schröder (Ger) Team Milram 0:02:19
41 Alessandro Petacchi (Ita) Lampre-Farnese Vini 0:02:27
42 Pablo Urtasun Perez (Spa) Euskaltel – Euskadi
43 Juan José Oroz (Spa) Euskaltel – Euskadi
44 Alexandr Kolobnev (Rus) Team Katusha
45 Matti Breschel (Den) Team Saxo Bank
46 Serge Pauwels (Bel) Sky Professional Cycling Team
47 Allan Davis (Aus) Astana
48 Christian Vande Velde (USA) Garmin – Transitions
49 Jurgen Van De Walle (Bel) Quick Step
50 Pablo Lastras Garcia (Spa) Caisse d’Epargne
51 George Hincapie (USA) BMC Racing Team
52 Martijn Maaskant NEd Garmin – Transitions (Ned) Garmin – Transitions
53 Johannes Fröhlinger (Ger) Team Milram
54 Yaroslav Popovych (Ukr) Team Radioshack
55 Sergey Lagutin (Uzb) Vacansoleil Pro Cycling Team
56 Rinaldo Nocentini (Ita) AG2R La Mondiale 0:04:25
57 Greg Van Avermaet (Bel) Omega Pharma-Lotto 0:09:15
58 Maarten Wynants (Bel) Quick Step
59 Michael Albasini (Swi) Team HTC – Columbia
60 Fabian Cancellara (Swi) Team Saxo Bank
61 Maxim Gourov (Kaz) Astana
62 Vladimir Efimkin (Rus) AG2R La Mondiale
63 Marco Corti (Ita) Footon-Servetto
64 Jonas Ljungblad (Swe) Omega Pharma-Lotto
65 Sergey Renev (Kaz) Astana
66 Grischa Niermann (Ger) Rabobank
67 Fabian Wegmann (Ger) Team Milram
68 Juan Antonio Flecha Giannoni (Spa) Sky Professional Cycling Team
69 Matthew Wilson (Aus) Garmin – Transitions
70 Jason Mccartney (USA) Team Radioshack
71 Marco Marcato (Ita) Vacansoleil Pro Cycling Team
72 Francesco Gavazzi (Ita) Lampre-Farnese Vini
73 Marzio Bruseghin (Ita) Caisse d’Epargne
74 David Zabriskie (USA) Garmin – Transitions
75 Wesley Sulzberger (Aus) Française Des Jeux
76 Alessandro Ballan (Ita) BMC Racing Team
77 Giampaolo Cheula (Ita) Footon-Servetto
78 Francis Mourey (Fra) Française Des Jeux
79 Juan Manuel Gárate Cepa (Spa) Rabobank
80 Luis Leòn Sánchez Gil (Spa) Caisse d’Epargne
81 Grégory Rast (Swi) Team Radioshack 0:11:45
82 Martin Elmiger (Swi) AG2R La Mondiale
83 Gert Steegmans (Bel) Team Radioshack
84 Manuel Quinziato (Ita) Liquigas-Doimo
85 Oscar Pereiro Sio (Spa) Astana
86 Yevgeni Nepomnyachshiy (Kaz) Astana
87 Michiel Elijzen (Ned) Omega Pharma-Lotto
88 Mathias Frank (Swi) BMC Racing Team
89 Jeremy Hunt (GBr) Cervelo Test Team 0:16:19
90 Marcus Burghardt (Ger) BMC Racing Team 0:16:48
91 Robert Hunter (RSA) Garmin – Transitions
92 Stuart O’Grady (Aus) Team Saxo Bank
93 Diego Ulissi (Ita) Lampre-Farnese Vini
94 Aliaksandr Kuchynski (Blr) Liquigas-Doimo
95 Mirco Lorenzetto (Ita) Lampre-Farnese Vini
96 Brett Lancaster (Aus) Cervelo Test Team
97 Mark Renshaw (Aus) Team HTC – Columbia
98 Bernhard Eisel (Aut) Team HTC – Columbia
99 Noè Gianetti (Swi) Footon-Servetto
100 Mauro Santambrogio (Ita) BMC Racing Team
101 Artur Gajek (Ger) Team Milram
102 Ermanno Capelli (Ita) Footon-Servetto
103 Morris Possoni (Ita) Sky Professional Cycling Team
104 Tom Boonen (Bel) Quick Step
105 Robbie Mcewen (Aus) Team Katusha
106 Dimitri Muravyev (Kaz) Team Radioshack
107 Assan Bazayev (Kaz) Astana
108 Michal Golas (Pol) Vacansoleil Pro Cycling Team
109 Daniel Oss (Ita) Liquigas-Doimo
110 Dries Devenyns (Bel) Quick Step
111 Olivier Kaisen (Bel) Omega Pharma-Lotto
112 Matthias Russ (Ger) Team Milram
113 Xavier Florencio Cabre (Spa) Cervelo Test Team
114 Oscar Freire Gomez (Spa) Rabobank
115 Nick Nuyens (Bel) Rabobank
116 Andreas Klier (Ger) Cervelo Test Team
117 Kevin Hulsmans (Bel) Quick Step
118 Francisco Javier Aramendia Llorente (Spa) Euskaltel – Euskadi
119 Aitor Hernandez Gutierrez (Spa) Euskaltel – Euskadi
120 Karsten Kroon (Ned) BMC Racing Team
121 Tom Leezer (Ned) Rabobank
122 Lieuwe Westra (Ned) Vacansoleil Pro Cycling Team
123 Jérémy Roy (Fra) Française Des Jeux
DNF Mikhaylo Khalilov (Ukr) Team Katusha
DNF Alexandre Pliuschin MOL Team Katusha
DNF Maxim Iglinskiy (Kaz) Astana
DNF Hayden Roulston (NZl) Team HTC – Columbia
DNF Simon Spilak (Slo) Lampre-Farnese Vini
DNF Angelo Furlan (Ita) Lampre-Farnese Vini
DNF Daniel Sesma (Spa) Euskaltel – Euskadi
DNF Simon Gerrans (Aus) Sky Professional Cycling Team
DNF Brice Feillu (Fra) Vacansoleil Pro Cycling Team
DNF Gerald Ciolek (Ger) Team Milram
DNF Peter Wrolich (Aut) Team Milram
DNF Yauheni Hutarovich (Blr) Française Des Jeux
DNS Kim Kirchen (Lux) Team Katusha
DNS Alexandre Moos (Swi) BMC Racing Team
DNS Philip Deignan (Irl) Cervelo Test Team
DNS Kurt-Asle Arvesen (Nor) Sky Professional Cycling Team

Klasyfikacja generalna po 8 etapie:

1 Robert Gesink (Ned) Rabobank 34:27:47
2 Rigoberto Uran (Col) Caisse d’Epargne 0:00:29
3 Steve Morabito (Swi) BMC Racing Team 0:00:36
4 Fränk Schleck (Lux) Team Saxo Bank 0:00:38
5 Joaquin Rodriguez Oliver (Spa) Team Katusha 0:00:42
6 Matteo Carrara (Ita) Vacansoleil Pro Cycling Team 0:00:54
7 Lance Armstrong (USA) Team Radioshack 0:00:55
8 Oliver Zaugg (Swi) Liquigas-Doimo 0:01:01
9 Jakob Fuglsang (Den) Team Saxo Bank 0:01:17
10 Thomas Lövkvist (Swe) Sky Professional Cycling Team 0:01:38
11 Andy Schleck (Lux) Team Saxo Bank 0:01:40
12 Andreas Klöden (Ger) Team Radioshack 0:01:48
13 Levi Leipheimer (USA) Team Radioshack 0:02:18
14 Tony Martin (Ger) Team HTC – Columbia 0:02:19
15 Roman Kreuziger (Cze) Liquigas-Doimo 0:02:24
16 Gustav Erik Larsson (Swe) Team Saxo Bank
17 Stijn Devolder (Bel) Quick Step 0:02:57
18 Nicolas Roche (Irl) AG2R La Mondiale 0:03:51
19 Sergey Lagutin (Uzb) Vacansoleil Pro Cycling Team 0:03:58
20 Daniele Pietropolli (Ita) Lampre-Farnese Vini 0:03:59
21 Maxime Monfort (Bel) Team HTC – Columbia 0:04:08
22 Rafael Valls Ferri (Spa) Footon-Servetto 0:04:22
23 Carlos Barredo Llamazales (Spa) Quick Step 0:05:00
24 Nicolas Jonathan Castroviejo (Spa) Euskaltel – Euskadi 0:06:38
25 Tom Danielson (USA) Garmin – Transitions 0:06:58
26 Johannes Fröhlinger (Ger) Team Milram 0:08:44
27 Sandy Casar (Fra) Française Des Jeux 0:09:55
28 Juan José Oroz (Spa) Euskaltel – Euskadi 0:10:01
29 Bauke Mollema (Ned) Rabobank 0:10:30
30 Jose Joaquin Rojas Gil (Spa) Caisse d’Epargne 0:11:04
31 George Hincapie (USA) BMC Racing Team 0:12:18
32 Serge Pauwels (Bel) Sky Professional Cycling Team 0:14:21
33 Juan Antonio Flecha Giannoni (Spa) Sky Professional Cycling Team 0:14:47
34 Rui Alberto Faria Da Costa (Por) Caisse d’Epargne 0:17:03
35 José Ivan Gutierrez Palacios (Spa) Caisse d’Epargne 0:18:02
36 Luis Leòn Sánchez Gil (Spa) Caisse d’Epargne 0:20:26
37 Pablo Lastras Garcia (Spa) Caisse d’Epargne 0:21:17
38 Greg Van Avermaet (Bel) Omega Pharma-Lotto 0:21:38
39 Marco Marcato (Ita) Vacansoleil Pro Cycling Team
40 Amets Txurruka (Spa) Euskaltel – Euskadi 0:21:41
41 Kjell Carlström (Fin) Sky Professional Cycling Team 0:22:08
42 Sergey Renev (Kaz) Astana 0:22:21
43 Sylvain Chavanel (Fra) Quick Step 0:22:28
44 Wouter Poels (Ned) Vacansoleil Pro Cycling Team 0:22:44
45 Francesco Gavazzi (Ita) Lampre-Farnese Vini 0:23:36
46 Jurgen Van De Walle (Bel) Quick Step 0:24:34
47 Alexandr Kolobnev (Rus) Team Katusha 0:24:44
48 Lars Petter Nordhaug (Nor) Sky Professional Cycling Team 0:25:01
49 Juan Manuel Gárate Cepa (Spa) Rabobank 0:25:38
50 Grischa Niermann (Ger) Rabobank 0:26:27
51 Giampaolo Cheula (Ita) Footon-Servetto 0:27:19
52 Jens Voigt (Ger) Team Saxo Bank 0:27:22
53 David Zabriskie (USA) Garmin – Transitions 0:27:25
54 Alessandro Vanotti (Ita) Liquigas-Doimo 0:28:18
55 Francis Mourey (Fra) Française Des Jeux 0:30:59
56 Edouard Vorganov (Rus) Team Katusha 0:32:26
57 Oscar Pereiro Sio (Spa) Astana 0:33:41
58 Jérémy Roy (Fra) Française Des Jeux 0:33:50
59 Ryder Hesjedal (Can) Garmin – Transitions 0:33:54
60 Fabian Wegmann (Ger) Team Milram 0:34:20
61 Fabian Cancellara (Swi) Team Saxo Bank 0:34:29
62 Yaroslav Popovych (Ukr) Team Radioshack 0:34:36
63 Martin Elmiger (Swi) AG2R La Mondiale 0:36:18
64 Dries Devenyns (Bel) Quick Step 0:36:27
65 Diego Ulissi (Ita) Lampre-Farnese Vini 0:38:14
66 Pablo Urtasun Perez (Spa) Euskaltel – Euskadi 0:39:31
67 Martijn Maaskant NEd Garmin – Transitions (Ned) Garmin – Transitions 0:44:39
68 Michael Albasini (Swi) Team HTC – Columbia 0:44:55
69 Wesley Sulzberger (Aus) Française Des Jeux 0:45:11
70 Oscar Freire Gomez (Spa) Rabobank 0:45:14
71 Björn Schröder (Ger) Team Milram 0:47:37
72 Christian Vande Velde (USA) Garmin – Transitions 0:47:52
73 Mathias Frank (Swi) BMC Racing Team 0:48:10
74 Rinaldo Nocentini (Ita) AG2R La Mondiale 0:48:41
75 Matti Breschel (Den) Team Saxo Bank 0:48:47
76 Morris Possoni (Ita) Sky Professional Cycling Team 0:49:06
77 Alessandro Ballan (Ita) BMC Racing Team 0:50:09
78 Manuel Quinziato (Ita) Liquigas-Doimo 0:51:05
79 Grégory Rast (Swi) Team Radioshack 0:51:09
80 Xavier Florencio Cabre (Spa) Cervelo Test Team 0:51:45
81 Olivier Kaisen (Bel) Omega Pharma-Lotto 0:52:33
82 Michiel Elijzen (Ned) Omega Pharma-Lotto 0:53:05
83 Francisco Javier Aramendia Llorente (Spa) Euskaltel – Euskadi 0:53:20
84 Marcus Burghardt (Ger) BMC Racing Team 0:53:45
85 Vladimir Efimkin (Rus) AG2R La Mondiale 0:55:51
86 Maxim Gourov (Kaz) Astana 0:56:30
87 Alessandro Petacchi (Ita) Lampre-Farnese Vini 0:57:01
88 Daniel Oss (Ita) Liquigas-Doimo 1:00:23
89 Robert Hunter (RSA) Garmin – Transitions 1:01:10
90 Michal Golas (Pol) Vacansoleil Pro Cycling Team 1:01:28
91 Nick Nuyens (Bel) Rabobank 1:01:44
92 Kevin Hulsmans (Bel) Quick Step 1:01:47
93 Thor Hushovd (Nor) Cervelo Test Team 1:03:12
94 Aliaksandr Kuchynski (Blr) Liquigas-Doimo 1:03:16
95 Allan Davis (Aus) Astana 1:03:38
96 Maarten Wynants (Bel) Quick Step 1:03:49
97 Brett Lancaster (Aus) Cervelo Test Team 1:04:56
98 Mirco Lorenzetto (Ita) Lampre-Farnese Vini 1:05:21
99 Matthias Russ (Ger) Team Milram 1:05:33
100 Karsten Kroon (Ned) BMC Racing Team 1:06:39
101 Dimitri Muravyev (Kaz) Team Radioshack 1:06:56
102 Matthew Wilson (Aus) Garmin – Transitions 1:07:26
103 Tom Leezer (Ned) Rabobank 1:07:31
104 Jonas Ljungblad (Swe) Omega Pharma-Lotto 1:09:06
105 Marco Corti (Ita) Footon-Servetto 1:09:14
106 Assan Bazayev (Kaz) Astana 1:10:35
107 Jason Mccartney (USA) Team Radioshack 1:11:36
108 Yevgeni Nepomnyachshiy (Kaz) Astana 1:13:16
109 Andreas Klier (Ger) Cervelo Test Team 1:13:42
110 Robbie Mcewen (Aus) Team Katusha 1:14:46
111 Gert Steegmans (Bel) Team Radioshack 1:14:51
112 Ermanno Capelli (Ita) Footon-Servetto 1:16:23
113 Marzio Bruseghin (Ita) Caisse d’Epargne 1:16:24
114 Jeremy Hunt (GBr) Cervelo Test Team 1:17:45
115 Mauro Santambrogio (Ita) BMC Racing Team 1:18:44
116 Lieuwe Westra (Ned) Vacansoleil Pro Cycling Team 1:19:25
117 Tom Boonen (Bel) Quick Step 1:19:58
118 Artur Gajek (Ger) Team Milram 1:21:51
119 Bernhard Eisel (Aut) Team HTC – Columbia 1:22:35
120 Mark Renshaw (Aus) Team HTC – Columbia 1:22:46
121 Noè Gianetti (Swi) Footon-Servetto 1:25:08
122 Aitor Hernandez Gutierrez (Spa) Euskaltel – Euskadi 1:26:19
123 Stuart O’Grady (Aus) Team Saxo Bank 1:29:17