Kolarz ekipy Cofidis, David Moncoutie wygrał trzeci etap, indywidualną jazdę na czas francuskiego wyścigu Route du Sud. Przemysław Niemiec był czwarty.

Dziś odbyły się dwa etapy francuskiej etapówki (kat. 2.1).

Pierwszy w nich zdominowali Francuzi, zajmując trzy pierwsze miejsca. Wygrał Blel Kadri (AG2R), przed Matthieu Sprick (BBob), trzeci był Stephane Poulhies (Saur Sojasun). Dobrą, piętnastą pozycję zajął Krzysztof Szczawiński (Miche).

Po południu rozegrano czasówkę, o długości 16,2 km. Najszybszy w walce z czasem okazał się David Moncoutie, który wyprzedził Alexandre Genieza (Skil Shimano), trzeci był Fortunato Baliani (Miche). Tuż za nimi przyjechał Przemek Niemiec. Szczawiński stracił ponad 6 minut i zajął 78 pozycję.

W klasyfikacji generalnej prowadzi zwycięzca czasówki Moncoutie. Ubiegłoroczny triumfator Route du Sud, Przemysław Niemiec zajmuje dobrą 5 pozycję, tracąc 39 sekund do Francuza.

Jutro ostatni etap o długości 189 kilometrów z trzema premiami górskimi: pierwszej, drugiej i trzeciej kategorii.