Kolarz ekipy Saxo Bank, Frank Schleck został końcowym triumfatorem Tour de Suisse. Ostatni etap, jazdę na czas zwyciężył Tony Martin (HTC-Columbia).

Ostatni etap Tour de Suisse to indywidualna jazda na czas na dystansie prawie 27 kilometrów.

Najszybciej tę trasę pokonał Tony Martin, który o 17 sekund wyprzedził Fabiana Cancellarę (Saxo Bank), trzecie miejsce przypadło Davidowvi Zabriskie (Garmin).

Dotychczasowy lider, Robert Gesink (Rabobank) stracił do Martina 2:19 i musiał pożegnać się z myślą o końcowym triumfie.

Ostatecznie cały wyścig zwyciężył  starszy z braci Schleck, Frank który dziś pojechał o 1:14 gorzej od zwycięzcy, ale osiągnięty wynik zagwarantował mu końcowy triumf. Drugi miejsce zajął Lance Armstrong (Radioshack), który stracił 12 sekund. Ostatni stopień podium przypadł Jakobowi Fuglsangowi (Saxo Bank) – strata 23 sekundy.

Jedyny Polak jadący w wyścigu Michał Gołaś (Vacansoleil) w końcowej klasyfikacji zajął 90 pozycję.