Carlos Betancur (Reprezentacja Kolumbii), wygrał 4. etap wyścigu Girobio. Kolumbijczyk pokonał swojego rodaka, Edwarda Beltrana (Reprezentacja Kolumbii) oraz Wenezuelczyka Jonathana Monsalave (Mastromarco Chianti Sensi Benedetti). Zwycięstwo Betancura dało mu prowadzenie w klasyfikacji generalnej.

Kolarze mięli dziś do pokonania 154 km z Pescheria del Garda do Dolomitów, pokonując po drodze Passo Sommo i Passo Vezzena. Meta zlokalizowana była 1390 m.n.p.m w miejscowości Gallio.

Na finałowym podjeździe, znakomicie zaprezentowali się kolarze z Kolumbii, którzy wykonali fenomenalną pracę na rzecz swojego lidera – Carlosa Betancura. Ten pokonał swojego kolegę z reprezentacji – Edwarda Beltrana oraz zawodnika z Wenezueli, Jonata Monsalve. Oprócz pierwszej dwójki, w dziesiątce znalazła się jeszcze dwójka kolarzy reprezentacji Kolumbii.

Warto przypomnieć że Betancur zajął drugie w ubiegłorocznych Mistrzostwach Świata do 23 lat w Mendrisio tuż za Romainem Sicard z Francji.

Kolumbijczyk objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej, w której prowadzi nad Beltranem o cztery sekundy.

Jutro 184,1 km etap z Pozzoleone na Monte Grappa, gdzie niedawno ścigali się kolarze startujący w Giro d’Italia.