fot. Team INEOS

Wczoraj przedstawiliśmy oficjalny skład reprezentacji Kolumbii na mistrzostwa świata w Yorkshire ogłoszony przez selekcjonera Carlosa Mario Jaramillo. Okazuje się że jednak Egana Bernala zastąpi Carlos Betancur.

Od dłuższego czasu Egan Bernal wahał się nad tym, czy pojedzie na mistrzostwa świata. Ostatecznie zwycięzca Tour de France znalazł się w składzie swojej reprezentacji. Dzień po ogłoszeniu zestawienia 22-latek zrezygnował ze startu w Yorkshire. Bernal zakończy sezon w październiku podczas włoskich klasyków, na czele z Il Lombardia.

Triumfatora Tour de France zastąpi Carlos Betancur. 29-letni kolarz wystartował ostatnio w klasykach w Quebecu i Montrealu, gdzie zajął odpowiednio 34. i 15. miejsce. W tym sezonie wygrał Klasika Primavera de Amorebieta i był 8. w klasyfikacji generalnej Tour de Suisse. Betancur wystartuje na mistrzostwach świata elity po raz czwarty, ale po raz pierwszy od 2014 roku.

W składzie reprezentacji Kolumbii na wyścig ze startu wspólnego elity znaleźli się także: Nairo Quintana, Fernando Gaviria, Alvaro Hodeg, Sebastian Henao, Sebastian Molano, Esteban Chaves i Daniel Felipe Martinez.