Movistar Team / Bettini Photo

Choć kariera Carlosa Betancura z pewnością nie przebiegła tak, jak miała, Kolumbijczyk wciąż ma szanse na kontynuowanie jej na najwyższym poziomie.

Szersza publiczność usłyszała o Betancurze w 2013 roku. Wtedy to ówczesny kolarz AG2R La Mondiale zanotował bardzo dobry wynik podczas Giro d’Italia, wygrywają klasyfikację młodzieżową. Później na jego koncie znalazł się jeszcze wyścig Paryż – Nicea. Po nim jego kariera jednak zaczęła stawać.

W następnych latach Betancur nie był w stanie znaleźć swojej najwyższej dyspozycji, jednocześnie mając wiele różnych problemów, przede wszystkim z wagą. Mimo to pomocną dłoń w jego kierunku wyciągnęła ekipa Movistar. Kontrakt Kolumbijczyka z hiszpańskim teamem wygasa wraz z końcem tego sezonu. Nie musi to jednak oznaczać rozbratu zawodnika z zespołem.

Zgodnie z informacjami podawanymi przez portal spaziociclismo, 30-letni kolarz najprawdopodobniej zostanie w Movistarze na co najmniej jeden sezon. Jego rola nie ulegnie jednak zmianie. Będzie on głównie odpowiedzialny za pomoc swoim liderom, a szanse dla siebie dostanie jedynie w mniej ważnych wyścigach. Na potwierdzenie tej informacji musimy jednak poczekać, według Włochów, do początku listopada.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments