Przed nami, dosłownie za kilkanaście godzin start prologu „Grodów”, do tego wyścigu chyba wszystkie polskie ekipy podchodzą szczególnie zawłaszcza od kiedy nie maja prawa startu w naszym „narodowym” Tour de Pologne.

Mamy w Polsce tylko dwie etapówki tej rangi poza „Grodami” jeszcze jest wyścig „Solidarności”, a więc dla zawodników są to jedyne możliwości w Polsce odniesienia sukcesu w wyścigu kategorii 2.1. a więc jasne jest że wszyscy wystartują bardzo zmotywowani i dobrze przygotowani. Fajnie że wystartuje sporo zagranicznych dobrych drużyn co zdecydowanie podniesie poziom ścigania i przede wszystkim będzie ciekawiej. Wielu kolarzy przyjezdnych nie znamy i nie wiadomo na co kogo stać, a przez to trzeba będzie być bardziej czujnym i nikogo nie wolno lekceważyć.

Naszymi ostatnimi wyścigami był „Trochan” i wyścig w Bełchatowie. Ten pierwszy wyścig rozegrał się inaczej niż zazwyczaj , a to wszystko przez wiatr którego wyjątkowo w tym roku nie było, a konfiguracja trasy zdecydowanie plaska sprawiła że praktycznie jasne było od startu że może przyjść grupa na finisz. My mieliśmy pecha nasz sprinter leżał w kraksie i musiał siąść na zapasowy rower niestety za mały, w takiej sytuacji 5m-ce jest i tak dobrym wynikiem. Co do wyścigu w Bełchatowie to nie ma za dużo do opowiadania parę skoków od startu, uformowała się na 15km ucieczka ok.15 kolarzy, w tym od nas było 3 co nam odpowiadało, i reszcie ekip podobnie, więc z przodu chłopaki się ścigali a peleton jechał sobie spokojnie duży wpływ na to miało brak zabezpieczenia policji, jechaliśmy w praktycznie ruchu otwartym z jadącymi samochodami na czołówkę!!!

Wracając do „Grodów” jedziemy z bojowym nastawieniem, będziemy walczyli o klasyfikacje generalną i o zwycięstwa na etapach, jako drużyna jesteśmy dobrze przygotowani i mamy jasne cele. Chcemy powtórzyć sukcesy z 2008 i 2009 roku myślę że przy odrobinie szczęścia stać nas będzie na to. Staje na starcie jako ubiegło roczny zwycięzca wiadomo że życzył bym sobie powtórki ,ale nie miał bym nic przeciwko jeżeli wygrał by ktoś inny od nas i z przyjemnością też pomogę jak będzie taka sytuacja.

Źródło: www.mariuszwitecki.pl