Po znakomitych występach Teamu TGV w Czasówce Sudeckiej oraz w IX Kolarskim Wyścigu na Czas w Żmigrodzie, zawodnicy nie poprzestali tylko na tych występach… i opłaciło się!

Święto Konstytucji 3 Maja kolarze TGV uczcili udziałem w wyścigu ze startu wspólnego w Osieku Małym. Niestety, z powodu obfitych opadów deszczu zawody zostały skrócone o jedną rundę, także całkowity dystans wyniósł 52 km. Już od startu zawodnicy TGV – Robert Żmudzin, Bartosz Wujczak, Filip Naskręt i Łukasz Pikosz przystąpili do zdecydowanych ataków.

Trasa była lekko pofałdowana, jednak główną rolę odgrywał wiatr. Na pierwszym okrążeniu, piękną solową akcją popisał się B. Wujczak. Stworzyła ona w efekcie okazję do odjazdu 5-osobowej grupce, w której znalazł się F. Naskęt i R. Żmudzin. Podczas drugiej rundy, peleton bezskutecznie próbował skasować ucieczkę. W wyniku pięknej zespołowej jazdy Filip Naskręt wywalczył 2. miejsce w kategorii MASTERS I. „Każdy z drużyny bezbłędnie wywiązał się ze swoich zadań, z czego jesteśmy najbardziej zadowoleni”, powiedzieli nam zawodnicy TGV Team.

Nadesłał TGV Team

Foto: Katarzyna Marcinkowska

Galopente